Vrijdag 24 mei 2024

Speel bewust

Premier League Darts Week 12: Van Gerwen speelt thuis

Premier League Darts week 12

Michael van Gerwen heeft deze week zijn thuiswedstrijd, want de Premier League Darts strijkt neer in Rotterdam. In Ahoy zal MVG er alles op zetten om week 12 naar zijn hand te zetten, maar hij voelt de hete adem van Gerwyn Price inmiddels in zijn nek. In deze voorbeschouwing vind je alle informatie en statistieken wanneer je wilt wedden op week 12 van de Premier League Darts.

Premier League Darts
Week 12

Speelronde12
LocatieAhoy
SpeelstadRotterdam, Nederland
Datum20 april 2023
Aantal wedstrijden7

Gerwyn Price slokte andermaal het deelnemersveld van de Premier League Darts in Brighton op en wist zo week 12 op zijn naam te schrijven. De man in vorm wist zo zijn vierde avondzege binnen te slepen, waardoor hij op twee punten van koploper Michael van Gerwen komt.

In de finale kwam Price uit tegen de regerend wereldkampioen Michael Smith. De Welshe darter wist met 6-3 korte metten te maken met de Engelsman. De halve finales waren wat dat betreft een stuk spannender, want beide partijen eindigden in het maximale aantal legs. Een ronde eerder liet Price met een gemiddelde van bijna 116 zijn blakende vorm zien.

Voor Van Gerwen begon de avond in Brighton goed, nadat hij met 6-2 Dimitri van den Bergh aan de kant had gezet. Maar in de halve finale strandde voor hem het schip in een bloedstollende partij tegen Gerwyn Price.

Peter Wright wist voor de tweede opeenvolgende keer de kwartfinale te overleven. Met een 6-5 overwinning op Nathan Aspinall behaalde hij wederom wat punten voor de ranglijst. Daar bleef het overigens wel bij, want in de halve finale was Michael Smith te sterk. Concurrenten Van den Bergh en Dobey lagen er beide in de kwartfinale uit, dus het gat bedraagt nu nog slechts respectievelijk twee en drie punten.

  • Chris Dobey – Jonny Clayton
  • Michael Smith – Gerwyn Price
  • Dimitri van den Bergh – Peter Wright
  • Michael van Gerwen – Nathan Aspinall

Statistieken van de spelers in Rotterdam

Van Gerwen is, zoals eigenlijk iedere week het geval is, de meest geroutineerde speler wanneer het aankomt op het aantal gespeelde wedstrijden. In Rotterdam heeft hij al negen keer eerder op het podium gestaan tijdens de Premier League Darts.

Vorig jaar haalde Mighty Mike de finale in Ahoy, waar hij het onderspit dolf tegen Joe Cullen. Deze finale gaat er dit jaar zeker niet komen, aangezien Cullen niet tot het deelnemersveld van de Premier League Darts behoort.

Peter Wright is ook al een doorgewinterde darter in Rotterdam. Hij trad tot nu toe slechts een keer minder op in de havenstad dan MVG. Maar zijn prestaties zijn duidelijk minder indrukwekkend dan zijn Nederlandse collega. Waar Van Gerwen ruim meer dan de helft van zijn partijen in winst weet om te zetten, daar blijft de Schotse darter steken op een winstpercentage van 38%.

Wat verder opvalt is dat er buiten Van Gerwen om niemand een positieve balans kan overleggen van de gespeelde partijen in Rotterdam. Jonny Clayton komt met 50% nog het meest in de buurt.

SpelersWinstpercentage in RotterdamGemiddelde180 per legMeeste 180sPartijen met 100+ checkout
Michael van Gerwen67% (9x gespeeld)100.400.27756%56%
Gerwyn Price33% (3x gespeeld)94.140.28657%67%
Michael Smith40% (5x gespeeld)96.600.29440%40%
Jonny Clayton50% (2x gespeeld)98.320.25050%100%
Nathan Aspinall Niet gespeeld
Chris Dobey Niet gespeeld
Dimitri van den Bergh 0% (1x gespeeld)100.730.1670%100%
Peter Wright38% (8x gespeeld)91.710.17013%50%

Luister de Premier League Darts podcast

Iedere week zal een dag voor de speelavond een speciale podcast aflevering van de Betstreet Boys verschijnen over de Premier League Darts. In deze podcast bespreken de hosts samen met Bas Engelen, leverancier van dartstatistieken, de afgelopen dartweek en blikken ze vooruit op de partijen in de Premier League. Zo worden de meest interessante bets uitgezocht, maar ook voorspeld hoeveel 180s er worden gegooid en hoeveel 100+ finishes we kunnen verwachten.

Vorm van de afgelopen maand

Een hoop Premier League Darts-spelers schitterde afgelopen weekend in afwezigheid. Slechts drie spelers namen de tijd en moeite om Players Championship 9 en 10. Zowel Clayton (PC9) als Van den Bergh (PC10) geraakten tot de halve finale. Uiteindelijk vonden ze beide hun Waterloo tegenover de uiteindelijke winnaars. Clayton ging er af tegen de Pool Krzysztof Ratajski, en Van den Berg moest zijn meerdere erkennen in Dirk van Duijvenbode. Diezelfde Aubergenius was in de finale te sterk voor José de Sousa, waarmee hij nogmaals zijn goede vorm in 2023 benadrukt. Met zijn finalewinst weet hij voor de derde keer dit jaar een Players Championship op zijn naam te schrijven.

Een opvallend feit is dat de vorm van de spelers qua maximale score begint toe te nemen. Iedere Premier League deelnemer ziet een stijging in het aantal 180’s ten opzichte van vorige week. Chris Dobey scoort in deze categorie na Smith het beste. Des te opvallender is dat hij in slechts 38% van zijn gespeelde partijen meer 180’s gooide dan zijn directe tegenstander.

De enige darter die meer dan 100 gemiddeld gooit is, hoe kan het ook anders, Gerwyn Price. Zijn hoge gemiddelde in de kwartfinalepartij tegen Dobey in Brighton heeft hem dan ook geen windeieren gelegd. Het gemiddelde van Wright is nog steeds niet om over naar huis te schrijven, maar ook hij lijkt iets beter in vorm te geraken, aangezien zijn gemiddelde eerder nog op 90 lag.

DarterGespeelde
partijen
WinstpercentageGemiddelde180s per legMeeste 180s in partijPartijen met 100+ checkout
Chris Dobey2152%96.250.36338%38%
Jonny Clayton2370%95.990.20926%53%
Michael Smith1663%96.070.40069%56%
Gerwyn Price2286%102.450.37255%50%
Dimitri van den Bergh1850%95.070.29750%33%
Peter Wright1242%92.620.24633%42%
Michael van Gerwen1663%97.310.29638%31%
Nathan Aspinall1344%96.490.33646%38%

Chris Dobey – Jonny Clayton

Waar ze in 2022 elkaar geen enkele keer op de oche troffen, daar kruisen Dobey en Clayton voor de tweede keer dit jaar de degens. De eerdere ontmoeting tussen beide darters dit jaar vond plaats tijdens week 3 van de Premier League Darts, waar Clayton met 6-1 over Dobey heen walst en in week 12 aast Hollywood op revanche.

In de onderlinge stand gaat het aardig gelijk op, maar wanneer je kijkt naar alleen de podiumontmoetingen dan heeft The Ferret duidelijk de overhand. De Welshman wist alle drie de partijen op het podium winnend af te sluiten. Clayton is dan ook de favoriet, maar voor een overwinning krijg je alsnog een quotering van 1,66 op het moment van schrijven.

Voor de rest geven de statistieken weinig uitsluitsel. Het gemiddelde ligt aardig dicht bij elkaar, en ook in het aantal 180’s is er geen gigantisch gat. Sterker nog, ze gooien tot nu toe ieder in 38% van de partijen die ze tegen elkaar spelen de meeste 180’s.

Chris DobeyH2HJonny Clayton
                        3Onderlinge stand5
0Onderling op podium3
94.02Gemiddelde96.35
13%100+ gemiddelde13%
1718022
0.221180 per leg0.286
38%Meeste 18038%
38%100+ finish in de wedstrijd50%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Dobey
UitslagGemiddelde
Clayton
16-02-2023Premier LeagueWeek 3101.601-6102.56
04-08-2021Players Championship 23Laatste 3286.121-697.91
06-07-2021Players Championship 18Laatste 1696.606-394.26
26-09-2020German Darts Champ.Laatste 3295.134-699.95
13-09-2020Players Championship 15Laatste 6494.806-594.90

Exclusieve Premier League Darts Bonus

Lezers van CasinoNieuws.nl en luisteraars van de Betstreet Boys podcast krijgen van Jack’s Casino & Sport een speciale welkomstbonus als ze zich registreren bij Jack’s. Naast de reguliere welkomstbonus van vijf free bets ter waarde van € 10 krijg je een extra welkomstbonus! Je krijgt aanvullend nog een € 5 free bet per speelronde van de Premier League Darts. Dat zijn dus zeventien extra free bets!

Michael Smith – Gerwyn Price

Michael Smith en Gerwyn Price komen elkaar in week 12 wederom tegen in de Premier League Darts. Dit is een herhaling van de finale van vorige week donderdag, toen de inzet vijf punten was. Price wist in Brighton de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. Smith zal dus gebrand zijn om revanche te nemen, zeker omdat hij de punten hard zat nodig heeft. Met een derde plek staat Bully Boy op dit moment op een derde plek, maar de achterstand op Price bedraagt al negen punten.

Ondanks dat beide darters uitzonderlijk getalenteerd zijn en horen tot de beste ter wereld, zijn de meest recente partijen eigenlijk nooit spannend te noemen. De winnaar weet steeds met een verschil van minimaal 3 legs de overwinning binnen te slepen. Daar zitten ook drie ontmoetingen in de Premier League Darts van dit jaar bij. Smith wist in week drie nog te winnen van Price, maar de twee wedstrijden daarna gingen ieder naar The Iceman toe.

Met de wetenschap van de meest recente uitslagen kan er gekeken worden naar een weddenschap van het totaal aantal legs. Minder dan 9,5 legs wordt op dit moment bij Jacks aangeboden voor een quotering van 1,85

Michael Smith heeft ook een licht overwicht wanneer het aankomt op het gooien van de maximale score met drie pijlen, en met zijn huidige vorm van 0,400 180’s per leg zit het ook wel snor. Toch is het lastig om op dit moment tegen Price te wedden, aangezien hij in grootse vorm verkeert.

Michael SmithH2HGerwyn Price
22Onderlinge stand20
16Onderling op podium12
96.65Gemiddelde96.81
26%100+ gemiddelde28%
132180106
0.299180 per leg0.240
49%Meeste 18036%
49%100+ finish in de wedstrijd54%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Smith
UitslagGemiddelde
Price
13-04-2023Premier LeagueWeek 1195.453-6100.08
10-04-2023German Darts Grand PrixLaatste 16107.076-299.85
26-03-2023European Darts OpenLaatste 1699.242-6110.49
23-02-2023Premier LeagueWeek 4100.281-6102.03
16-02-2023Premier LeagueWeek 391.196-389.98

Dimitri van den Bergh – Peter Wright

De derde partij van week 12 in de Premier League Darts is met regelrecht een degradatiekraker te noemen, ware het dat je niet kan degraderen. In een rechtstreeks gevecht met Dimitri van den Bergh gaat Peter Wright op zoek naar zijn derde gewonnen openingspartij in evenzoveel speelweken. Met een overwinning komt Wright in ieder geval op een punt van zijn Belgische tegenstander.

En dat lijkt ineens niet meer onmogelijk. The Dreammaker heeft al vier weken achter elkaar niet meer de halve finale gehaald en lijkt in een neerwaartse spiraal terecht zijn gekomen. En de statistieken tegen Wright zullen de Belg ook niet het nodige zelfvertrouwen geven.

In zeventien partijen wist Dimi maar vier keer als winnaar van de oche af te stappen. De helft van zijn gewonnen partijen tegen de tweevoudig PDC-wereldkampioen vonden plaats op het podium. Daar staan zes gewonnen podiumwedstrijden tegenover van Snakebite. Wat wel in het voordeel van de Belg spreekt, is dat hij dit jaar al van Wright in de Premier League heeft gewonnen. In week 3 was Van den Bergh met 6-3 te sterk voor de kleurrijke Schot.

Omdat beide elkaar qua kwaliteit op dit moment niet echt kunnen overtroeven, kan dit wel eens een spannend potje worden. Wanneer er meer dan 9,5 legs gespeeld worden, dan krijg je 1,85 keer je inzet terug. Dus iedere uitslag van 6-4 of 6-5 is genoeg voor een groen wedbriefje.

Dimitri van den BerghH2HPeter Wright
4Onderlinge stand13
2Onderling op podium6
98.84Gemiddelde100.86
53%100+ gemiddelde40%
6718067
0.332180 per leg0.332
40%Meeste 18047%
33%100+ finish in de wedstrijd47%


Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Van den Bergh
UitslagGemiddelde
Wright
16-02-2023Premier LeagueWeek 394.766-398.23
07-10-2022World Grand PrixKwartfinale88.552-384.59
0-04-2022German Darts OpenFinale92.746-899.75
05-05-2021World MatchplayKwartfinale102.0116-1499.42
19-04-2021Players Championship 22Halve finale100.734-799.23

Michael van Gerwen – Nathan Aspinall

De laatste van de vier kwartfinalepartijen van de Premier League Darts week 12 in Rotterdam gaat tussen de thuisspelende Michael van Gerwen en Nathan Aspinall. Deze ontmoeting vond in dit prille jaar al vier keer plaats, waarvan drie in de Premier League Darts. The Asp zal met weinig goede gevoelens terugkijken op die ontmoetingen, met week 3 in de Premier League als positieve uitzondering. De overige drie partijen vielen ten prooi aan MVG, waarvan de meest recentelijke een 6-0 vernedering werd.

Ook buiten dit jaar om weet Mighty Mike meestal van Aspinall te winnen, waardoor de onderlinge stand nu op 15-6 staat (13-4 op het podium). Toch heeft Van Gerwen niet de overhand in alle statistieken. Aspinall, die door Bas Engelen steevast omschreven wordt als vechtdarter, weet in de directe partijen met de meervoudig wereldkampioen vaak de meeste 180’s te gooien. Zo gooit Aspinall in 67% van zijn partijen tegen Van Gerwen de meeste 180’s. Ook het absolute aantal 180’s ligt hoger bij The Asp.

Toch is Van Gerwen de favoriet om meer 180’s te gooien afgaande op de quoteringen bij de bookmakers. Wanneer Aspinall wederom meer 180’s weet te gooien, dan krijg je bij Jacks.nl 2,55 keer je inleg terug. Ook bij Aspinall meeste 180’s, draw no bet (DNB) lijkt er nog genoeg value te liggen. Gooit de Brit vaker de maximale score, dan krijg je 2,10 keer je inzet terug. Bij een gelijkspel in het aantal 180’s krijg je je inzet terug.

Omdat Bas altijd met het advies komt om niet tegen Mighty Mike te wedden, kan je kijken naar Van Gerwen -1,5 handicap. Met deze weddenschap mag MVG met 6-4 of een hogere uitslag winnen. Dit lukte de Nederlandse darter in zijn laatste twee Premier League Darts ontmoetingen met The Asp.

Michael van GerwenH2HNathan Aspinall
                       15Onderlinge stand6
13Onderling op podium4
99.23Gemiddelde96.94
43%100+ gemiddelde38%
7218095
0.220180 per leg0.290
19%Meeste 18067%
62%100+ finish in de wedstrijd52%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Van Gerwen
UitslagGemiddelde
Aspinall
23-03-2023Premier LeagueWeek 8100.206-093.00
05-03-2023UK OpenKwartfinale99.6210-698.16
02-03-2023Premier LeagueWeek 5100.896-495.19
16-02-2023Premier LeagueWeek 394.745-694.67
16-10-2022Gibraltar Darts TrophyWeek 499.476-4103.73

Lead-foto via Pro Shots / Joris Verwijst.

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Jimmy Driessen

Jimmy Driessen

Redacteur CasinoNieuws.nl
Jimmy Driessen is redacteur bij CasinoNieuws.nl en schrijft over de Nederlandse, Belgische, en Duitse Kansspelmarkt. Hij is groot voetballiefhebber en een expert op het gebied van Amerikaanse sporten.

Laat een reactie achter