Zaterdag 20 juli 2024

Speel bewust

Premier League Darts Week 16: Onderling duel om het laatste play-off ticket

Premier League Darts week 16

Aanstaande donderdag verschijnen de acht darters aan de oche in Aberdeen voor Premier League Darts week 16. Peter Wright mag voor eigen publiek de avond aftrappen tegen de man in vorm Gerwyn Price. Maar het spektakelstuk moet komen van de tweede partij, waar Jonny Clayton en Nathan Aspinall in een rechtstreeks duel gaan strijden om de resterende plek in de play-offs, die volgende week plaatsvinden.

Premier League Darts
Week 16

Speelronde16
LocatieUtilita Arena
SpeelstadAberdeen, Schotland
Datum18 mei 2023
Aantal wedstrijden7

Vorige week sleepte Michael Smith zijn hattrick binnen, door voor de derde achtereenvolgende keer de avondwinst te pakken. In de kwartfinale wist hij af te rekenen met Van Gerwen. Een ronde later was Bully Boy ontketend. Met een gemiddelde van meer dan 107 per beurt zette hij Clayton met 6-4 aan de kant. De laatste wedstrijd van de avond was een ontmoeting met Price. Bij een voorsprong van 5-3 weet de wereldkampioen dubbel 20 uit te gooien en zo de winst op zijn naam te schrijven. Dankzij zijn overwinning kruipt Smith dichter in de buurt van lijstaanvoerder Price, met nog twee speelrondes te gaan.

Drie van de vier kwartfinalepartijen van aankomende donderdagavond zijn slechts voor de statistieken. Die ene partij in week 16 die wel om de knikkers gaat,

is de wedstrijd tussen Clayton en Aspinall, respectievelijk de nummer vier en vijf van de Premier League Darts. Clayton heeft op dit moment nog een voorsprong van twee punten op zijn Engelse collega. Daarnaast heeft de Welshe darter ook het voordeel van twee gewonnen finales, tegenover slechts een van The Asp.

  • Gerwyn Price – Peter Wright
  • Jonny Clayton – Nathan Aspinall
  • Michael Smith – Dimitri van den Bergh
  • Michael van Gerwen – Chris Dobey

Statistieken van de spelers in Aberdeen

In week 16 fungeert Aberdeen voor de zestiende keer als thuishaven voor de Premier League Darts. Vorig jaar wist Jonny Clayton in de Schotse stad aan het langste eind te trekken, door in de finale Michael van Gerwen met het minimale verschil (6-5) te verslaan.

The Ferret is samen met Aspinall als enige nog ongeslagen in hun wedstrijden in Aberdeen, maar het gaat hier wel om een hele kleine sample size. Een van deze twee spelers gaat sowieso de ongeslagen status verliezen, aangezien beide spelers in de kwartfinale al tegen elkaar uit zullen komen.

Het hoogste gemiddelde tot nu toe staat op naam van Michael van Gerwen. In 2016 gooide MVG 123,40 gemiddeld. Hij is ook de enige speler die gemiddeld hoger dan 100 gooit in de Schotse stad. Wat verder opvalt is het lage aantal 180’s van Gerwyn Price. De kans is groot dat dit flink omhoog getrokken wordt, aangezien The Iceman in de vorm van zijn leven verkeert.

SpelersWinstpercentage in AberdeenGemiddelde180 per legMeeste 180sPartijen met 100+ checkout
Gerwyn Price33% (3x gespeeld)93.920.0970%67%
Michael Smith25% (4x gespeeld)94.210.23560%60%
Michael van Gerwen50% (12x gespeeld)102.520.23433%50%
Jonny Clayton100% (3x gespeeld)98.020.36767%0%
Nathan Aspinall100% (1x gespeeld)89.190.2000%100%
Chris DobeyNiet gespeeld
Dimitri van den BerghNiet gespeeld
Peter Wright38% (8x gespeeld)99.340.33325%50%

Luister naar de Premier League Darts podcast

Iedere week zal een dag voor de speelavond een speciale podcast aflevering van de Betstreet Boys verschijnen over de Premier League Darts. In deze podcast bespreken de hosts samen met Bas Engelen, leverancier van dartstatistieken, de afgelopen dartweek en blikken ze vooruit op de partijen in de Premier League Darts van deze week. Zo worden de meest interessante bets uitgezocht, maar ook voorspeld hoeveel 180s er worden gegooid en hoeveel 100+ finishes we kunnen verwachten.

Vorm van de afgelopen maand

Stop de persen. Peter Wright heeft afgelopen weekend een toernooi gewonnen. Tijdens de Czech Darts Open won Snakebite de finale van Dave Chisnall met 8-6, waardoor de Schot de tweede plek van Van Gerwen weer overnam op de PDC Order of Merit.

In totaal deden behalve Wright ook de Premier League-spelers Nathan Aspinall, Michael van Gerwen, Jonny Clayton, en Dimitri van den Bergh mee. Op de Belgische darter na, haalde men allemaal minimaal de kwartfinale. Van den Bergh sneuvelde in de derde ronde tegen Luke Humphries met maar liefst 6-1.

In de kwartfinale was het voor iedere Premier League darter, met uitzondering van Wright, einde verhaal. Van Gerwen ging met 6-4 onderuit tegen ex-wereldkampioen Rob Cross. Aspinall en Clayton verloren beide met 6-5 van respectievelijk Chisnall en Damon Heta.

Chris Dobey, Gerwyn Price, en Michael Smith waren allen afwezig op het darttoernooi in Tsjechië.

DarterGespeelde
partijen
WinstpercentageGemiddelde180s per legMeeste 180s in partijPartijen met 100+ checkout
Gerwyn Price967%101.160.39556%44%
Peter Wright1553%93.250.25027%53%
Jonny Clayton2065%96.830.19335%80%
Nathan Aspinall1656%94.480.22231%38%
Michael Smith1776%97.920.32353%41%
Dimitri van den Bergh1136%95.060.30155%18%
Michael van Gerwen2167%96.550.22933%52%
Chris Dobey1040%97.940.34150%20%5%

Gerwyn Price – Peter Wright

De onderlinge statistieken ten spijt, er is maar een speler de absolute favoriet in deze wedstrijd bij de bookmakers, en het is niet de darter die voor eigen publiek speelt. Price is al lang en breed verzekerd van de eindfase van de Premier League Darts 2023, en Wright staat nog steeds troosteloos onderaan. De Schotse darter is ook al uitgeschakeld voor de play-offs, dus er staat alleen de eer en een premie bij eventuele toernooiwinst op het spel.

Toch kan Wright inmiddels uit een paar dingen moed putten. Snakebite wist vorige maand in week 10 van de Premier League te winnen van de koploper. En de meervoudig wereldkampioen is inmiddels stukje bij beetje uit zijn dal aan het kruipen, getuige zijn toernooiwinst in Tsjechië van afgelopen weekend.

Ondanks het niveauverschil dat beide spelers die jaar laten zien, blijft Wright een taaie voor Price. Het kan dus zomaar zijn dat ook deze wedstrijd weer spannend gaat worden. In de vorige drie ontmoetingen tussen beiden in de Premier League Darts 2023 werden er steeds meer dan 8,5 legs gespeeld. Over 8,5 legs kan op gewed worden voor de odd van 1,38.

Daarnaast lijkt de lijn van het gemiddelde van Wright value te geven. Over 95,5 gemiddeld van Snakebite levert 1,85 keer je inleg op. In Aberdeen, maar ook in de onderlinge ontmoetingen met Price, weet Wright boven de 95,5 te gooien. Met zijn stijgende vorm lijkt dit mogelijk te zijn aankomende donderdag.

Gerwyn PriceH2HPeter Wright
                       12Onderlinge stand23
11Onderling op podium16
97.08Gemiddelde98.00
26%100+ gemiddelde41%
120180129
0.260180 per leg0.280
38%Meeste 18041%
62%100+ finish in de wedstrijd50%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde PriceUitslagGemiddelde Wright
06-04-2023Premier LeagueWeek 10101.305-697.52
30-03-2023Premier LeagueWeek 9101.476-392.78
09-03-2023Premier LeagueWeek 689.175-692.79
21-01-2023Nordic Darts MastersFinale97.395-11102.28
14-04-2022Premier LeagueWeek 1097.016-493.98

Exclusieve Premier League Darts Bonus

Lezers van CasinoNieuws.nl en luisteraars van de Betstreet Boys podcast krijgen van Jacks een speciale welkomstbonus als ze zich registreren bij Jack’s. Naast de reguliere welkomstbonus van vijf free bets ter waarde van € 10 krijg je een extra welkomstbonus! Je krijgt aanvullend nog een € 5 free bet per speelronde van de Premier League Darts. Wanneer je dit doet voordat week 16 van de Premier League Darts begint krijg je nog twee free bets.

Jonny Clayton – Nathan Aspinall

De tweede partij van de avond tijdens week 16 van de Premier League Darts is de belangrijkste match met het oog op de naderende play-offs. Clayton en Aspinall strijden in deze laatste reguliere speelronde niet alleen om de winst, maar ook om die vierde en tevens laatste plaats die recht geeft op de play-offs van de Premier League Darts 2023. Een winstpartij van Aspinall is echter niet genoeg. De Engelse darter zal minimaal de finale moeten halen om over Clayton te geraken. Dit komt omdat The Ferret twee avonden heeft gewonnen, tegenover een avond van Aspinall. Bij een gelijke stand in punten is dit doorslaggevend.

Beiden darters zijn elkaar nog niet vaak tegengekomen, maar wanneer dit wel het geval was wist Clayton meestal de partij winnend af te sluiten. In 2023 heeft The Asp nog niet van zijn Welshe concurrent weten te winnen in de twee partijen waar ze tegenover elkaar stonden. In beide gevallen ging Clayton er met 6-4 vandoor met de overwinning. Een overwinning van de man uit Wales levert nu 1,73 keer je inleg op.

Spanning is gewenst

De verwachting is dat het weer een spannende partij gaat worden, waarbij beide spelers voor de overwinning moeten gaan. Worden er meer dan 9,5 legs gespeeld, dan krijg je 1,84 keer je inleg terug. Gezien de uitslagen tussen de spelers in het verleden van de Premier League, zou dit zomaar weer kunnen gebeuren.

Waar spanning plaatsvindt, gaat dat dikwijls ten koste van het niveau. Er is afgezworen om ooit nog op het gemiddelde van Clayton te spelen, maar bij Aspinall ligt de lijn op 94.5 gemiddeld. In de onderlinge ontmoetingen haalt The Asp dat net niet, en ook afgelopen maand komt hij een paar honderdste te kort. Gooit de Engelsman minder dan 94,5 gemiddeld, dan krijg je daarvoor een verdubbeling van je inzet.

Jonny ClaytonH2HNathan Aspinall
6Onderlinge stand2
3Onderling op podium2
96.00Gemiddelde94.15
22%100+ gemiddelde11%
2418021
0.238180 per leg0.208
56%Meeste 18033%
44%100+ finish in de wedstrijd33%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde ClaytonUitslagGemiddelde Aspinall
06-04-2023Premier LeagueWeek 1096.886-4100.18
23-02-2023Premier LeagueWeek 491.496-490.58
11-07-2022Players Championship 21Kwartfinale102.676-397.29
07-05-2021Premier LeagueWeek 1292.888-691.64
20-04-2021Premier LeagueWeek 799.506-695.44

Michael Smith – Dimitri van den Bergh

Er wordt wel steeds gezegd dat Price de man in vorm is, maar Michael Smith weet inmiddels ook weer wat presteren op topniveau is. De huidige wereldkampioen begon traag aan het Premier League seizoen. Maar hij heeft inmiddels drie avonden achter elkaar gewonnen, waardoor zijn aantal op vier avondoverwinningen komt. Dit resulteerde ook direct in het feit dat Bully Boy Van Gerwen op de ranglijst heeft ingehaald. Beide spelers zijn echter al zeker van een plek in de play-offs.

De play-offs zijn inmiddels al aan de neus van Van den Bergh voorbij gevaren en hij is nu dan ook bijna bezig aan zijn Last Dance van de Premier League Darts 2023. Een overwinning voor de eer lijkt hier een brug te ver voor de Vlaming.

Smith in het hoofd van Dimi

Kijkend naar de laatste vijf ontmoetingen, wist Smith iedere wedstrijd naar zich toe te trekken. Vooral de laatste drie wedstrijden, wist Smith de Belg gemakkelijk te overmeesteren. Wanneer de Engelsman met minimaal 3 legs verschil wint, kan je de weddenschap Smith -2,5 handicap spelen. De quotering voor deze weddenschap bedraagt 2,25. Wil je iets minder risico nemen, dan is 1,66 voor Smith -1,5 nog altijd een mooie quotering.

Alhoewel Van den Bergh afgelopen maand niet veel slechter drie maal triple 20 weet te raken, is in de onderlinge stand te zien dat Smith de betere 180-werper is. In meer dan de helft van de wedstrijden die ze tegen elkaar spelen voert Smith de oventoon in deze categorie. Weet de huidige nummer een van de wereld dit wederom voor elkaar te spelen, dan krijg je daarvoor een odd van 1,78.

Michael SmithH2HDimitri Van den Bergh
9Onderlinge stand5
8Onderling op podium4
95.40Gemiddelde92.54
31%100+ gemiddelde23%
3418023
0.283180 per leg0.192
54%Meeste 18023%
23%100+ finish in de wedstrijd31%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde SmithUitslagGemiddelde Van den Bergh
06-05-2023Belgian Darts OpenLaatste 32102.036-294.68
30-03-2023Premier LeagueWeek 994.296-387.09
09-03-2023Premier LeagueWeek 692.516-391.80
16-02-2023Premier LeagueWeek 3109.426-497.66
13-01-2022Bahrain Darts MastersKwartfinale84.596-486.80

Michael van Gerwen – Chris Dobey

De laatste kwartfinale is er ook eentje om des keizers baard, in zo verre dat Van Gerwen al geplaatst is, en Dobey zich niet meer kan kwalificeren voor de play-offs. Toch zal MVG azen op weer eens een goede prestatie op de donderdagavond. Het is namelijk al even geleden dat de Nederlander een avond winnend wist af te sluiten.

Maar Van Gerwen heeft het dit jaar in de Premier League niet per se gemakkelijk met de Engelse speler. Tot nu toe zijn de vier partijen tussen beide spelers eerlijk verdeeld qua overwinningen. Vooral de 6-0 overwinning van Dobey was er eentje die zeer opvallend te noemen is. De wedstrijdvorm van Dobey is niet meer zo als in het begin van het seizoen. Zo wist hij afgelopen maand slechts 4 van zijn 10 partijen te winnen. De verwachting is dan ook dat Van Gerwen zijn tanden in de Engelsman gaat zetten, en met niets minder dan een ruimte overwinning genoegen neemt. Een -1,5 handicap op Van Gerwen heeft een quotering van 1,80 en daar zou best wel eens value kunnen liggen.

Hollywood gooit vaker 180

Hollywood is de laatste maand in vorm met de 180’s, en ook in de wedstrijden tegen de Nederlander weet hij vaker de maximale score te behalen. Wanneer de Engelsman op donderdag wederom vaker drie keer de triple 20 in een beurt weet te vinden, krijg je daarvoor 2,08 je inleg terug. Een draw no bet voor Dobey kent een quotering van 1,72.

Daarnaast ligt de over/under line van het gemiddelde van Dobey op 96.5. Dobey gooit tot nu toe gemiddeld hoger dan 97 tegen MVG, en in de vier ontmoetingen in de Premier League van dit seizoen wierp hij in drie van de vier partijen een gemiddelde dat boven de 96.5 lag. Gooit Dobey nu weer minimaal 96,6 gemiddeld dan kan je deze weddenschap spelen tegen een quotering van 1,80.

Michael van GerwenH2HChris Dobey
                      14Onderlinge stand3
7Onderling op podium3
100.70Gemiddelde97.59
56%100+ gemiddelde44%
4618053
0.275180 per leg0.317
25%Meeste 18056%
56%100+ finish in de wedstrijd56%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde Van GerwenUitslagGemiddelde Dobey
06-04-2023Premier LeagueWeek 10106.086-2106.47
16-03-2023Premier LeagueWeek 7100.360-6101.33
23-02-2023Premier LeagueWeek 498.956-392.75
02-02-2023Premier LeagueWeek 197.415-696.94
01-01-2023World ChampionshipKwartfinale102.395-090.81

Lead-foto via Pro Shots / ProSportsImages.

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Jimmy Driessen

Jimmy Driessen

Redacteur CasinoNieuws.nl
Jimmy Driessen is redacteur bij CasinoNieuws.nl en schrijft over de Nederlandse, Belgische, en Duitse Kansspelmarkt. Hij is groot voetballiefhebber en een expert op het gebied van Amerikaanse sporten.

Laat een reactie achter