Donderdag 29 februari 2024

Speel bewust

Wie wordt de topscorer van het WK?

Naast de wereldtitel worden er tijdens een WK voetbal ook verschillende individuele prijzen uitgereikt en de meest bekende is de Gouden Schoen: voor de topscorer van het toernooi. Op dit moment is de spits van Engeland, Harry Kane, de grote favoriet om topscorer van het WK te worden.

Topscorers laatste vijf WK’s

WKLandSpelerAantal goals
2018
Harry Kane6
2014
James Rodríguez6
2010
Thomas Müller5
David Villa5
Wesley Sneijder5
Diego Forlán5
2006
Miroslav Klose5
2002
Ronaldo8

Ieder eindtoernooi zijn de ogen gericht op de spitsen van de grote favorieten, want wie gaat er vandoor met de topscorerstitel van het toernooi. In de laatste tien edities van het wereldkampioenschap voetbal was er slechts een speler die vaker dan zes keer scoorde in een toernooi en dat was de Braziliaanse Ronaldo. Hij werd tijdens het WK 2002, precies twintig jaar geleden, topscorer van het toernooi met acht doelpunten. Het was ook meteen het laatste jaar waarin Brazilië wereldkampioen werd.

Zes doelpunten genoeg om topscorer van het WK te worden

In vrijwel alle WK-toernooien van de laatste jaren scoort de topscorer van het toernooi zes doelpunten. Dit was het geval in 1978, 1982, 1986, 1990, 1994, 1998, 2014, en 2018. In 2006 en 2010 ging de topscorerstitel naar speler(s) met vijf doelpunten.

De grote favoriet om topscorer van het WK voetbal 2022 te worden is de winnaar van de Gouden Schoen in 2018, de Engelse spits Harry Kane. Bij alle bookmakers heeft hij de laagste quotering, maar Kylian Mbappé zit daar vlak achter.

De Nederlander die de meeste kansen krijgt om topscorer te worden van het WK is, niet geheel verrassend Memphis Depay. Hij is immers onderweg om topscorer van Nederland aller tijden te worden en hij is de penaltynemer. We zien in het lijstje favorieten voor de Gouden Schoen veel penaltynemers van de landen op het WK terug.

We zien bij dit soort outrights toch vaak grote verschillen in quoteringen. Bij de beste drie à vijf spelers zijn de verschillen niet zo groot, maar daaronder kan het flink verschillen en daarom is het altijd goed om de odds te vergelijken. Zo zie je bijvoorbeeld dat Ivan Perišić bij de ene bookie een quotering heeft van 51,00 en bij een ander een 151,00 odd heeft. Door even te vergelijken kan je zo € 100 extra per ingezette euro verdienen als de weddenschap goed is.

LandSpeler bet365 logo groen en geel via CasinoNieuws.nlBetCity.nl logoJACK's Casino Online logo roodHolland Casino Online logo PNG via CasinoNieuws.nlBingoal Nederland logo liggend via CasinoNieuws.nlZebet Bonus: Wat voor bonussen verwachten we bij deze aanbieder?Circus Casino logo via CasinoNieuws.nl
Harry Kane8,008,008,008,008,208,107,257,008,00
Kylian Mbappé10,009,009,009,009,609,558,508,5010,00
Karim Benzema13,0013,0013,0013,0012,0012,5010,0011,0012,00
Neymar17,0013,0013,0013,0015,0014,7512,0011,0015,00
Romelu Lukaku21,0015,0015,0015,0018,0018,0014,0011,0018,00
Lionel Messi17,0015,0015,0015,0015,0015,2512,0011,0015,00
Cristiano Ronaldo17,0015,0015,0015,0016,0015,7512,0013,0016,00
Raheem Sterling41,0021,0021,0021,0035,0035,0027,0034,0035,00
Memphis Depay26,0026,0026,0026,0026,0025,5021,0019,0025,00
Serge Gnabry41,0026,0026,0026,0040,0040,0032,0034,0040,00
Antoine Griezmann41,0026,0026,0026,0035,0035,0028,0021,0035,00
Vinicius Júnior34,0026,0026,0026,0030,0030,0024,0026,0030,00
Lautaro Martinez34,0026,0026,0026,0028,0028,0022,0017,0028,00
Leroy Sané67,0026,0026,0026,0060,0060,0045,0041,0060,00
Gabriel Jesus34,0031,0031,0031,0035,0035,0027,0026,0035,00
Álvaro Morata51,0031,0031,0031,0040,0040,0032,0017,0040,00
Marcus Rashford31,0031,0031,00101,00
Ferran Torres51,0031,0031,0031,0045,0045,0037,0026,0050,00
Timo Werner51,0031,0031,0031,0045,0045,0035,0026,0040,00
Eden Hazard67,0041,0041,0041,0060,0060,0045,0067,0060,00
Robert Lewandowski41,0041,0041,0041,0040,0040,0032,0021,0040,00
Thomas Müller67,0041,0041,0041,0060,0060,0045,0067,0060,00
Paolo Dybala51,0051,0051,0051,0050,0050,0040,0050,00
Roberto Firmino51,0051,0051,0051,0050,0050,0040,0051,0050,00
Ivan Perišić151,0051,0051,0051,00125,00125,0090,00126,00125,00
Odds bij de bookmakers voor het wedden op de topscorer van het WK 2022 in Qatar (laatste update 13 september 2022).

Actuele topschutterslijst WK 2022

RanglijstTopschutterAantal doelpunten
1
Kylian Mbappé8
2
Lionel Messi7
3
Olivier Giroud4
4
Julián Álvarez4
5
Cody Gakpo3
6
Alvaro Morata3
7
Marcus Rashford3
8
Enner Valencia3
9
Bukayo Saka 3
10
Richarlison3
11
Goncalo Ramos3
12
Harry Kane2
13
Bruno Fernandes2
14
Rafael Leao2
15
Vincent Aboubakar2
16
Ritsu Doan2
17
Robert Lewandowski2
18
Ferran Torres2
19
Andrej Kramaric2
20
Gue-sung Cho2
21
Niclas Fullkrug2
22
Kai Havertz2
23
Mehdi Taremi2
24
Salem Al-Dawsari2
25
Mohammed Kudus2
26
Giorgian De Arrascaeta2
27
Aleksandar Mitrovic2
28
Breel Embolo2
29
Wout Weghorst2
30
Neymar2
31
Youssef En-Nesyri2
Actuele topscoorderslijst van het WK 2022 (laatste update 18 december 2022)

Lead-foto via Angelo Blankespoor/Soccrates.