Vrijdag 1 maart 2024

Speel bewust

Premier League Darts Week 1: Een herhaling van de WK-finale

Premier League Darts Week 1

Vanaf komende donderdag nemen acht van de beste darters van dit moment het wekelijks tegen elkaar op in de Premier League Darts. Titelverdediger Michael van Gerwen is de enige Nederlander die behoort tot de acht Premier League deelnemers. In de eerste week reizen de darters af naar Belfast, want de SSE Arena is het toneel van week 1 van de Premier League Darts.

Premier League Darts
Week 1

Speelronde1
LocatieSSE Arena
SpeelstadBelfast,
Noord-Ierland
Datum2 februari 2023
Aantal wedstrijden7

Belfast is de allereerste speelstad van de Premier League Darts 2023 en in week 1 trekken de acht gekwalificeerde en geselecteerde darters naar de SSE Arena om het eerste minitoernooi te spelen. Er zijn vijf punten en £ 10.000 te verdienen door de winnaar. De runner-up krijgt drie punten en de verliezend halve finalisten krijgen ieder twee punten. Spelers die in de kwartfinale sneuvelen krijgen geen punten toegekend voor deze avond.

Het speelschema voor veertien van de zestien speelrondes is al bekend en dus ook voor Belfast. In de SSE Arena worden de volgende kwartfinales gespeeld:

Statistieken van de spelers in Belfast

Vijf van de acht darters kwamen eerder in actie in Belfast tijdens de Premier League Darts. Het is de veertiende keer dat Belfast een van de speelsteden is. Twaalf keer eerder werd er gespeeld volgens het oude format, met zeven tot tien spelers (afhankelijk van het seizoen) waarbij een gelijkspel in een partij mogelijk was. Het is voor de tweede keer dat er een minitoernooi gespeeld gaat worden in Belfast.

In totaal werden er tot dusver 61 Premier League-wedstrijden gespeeld in Belfast. Er werden 689 legs gegooid waarin 389 keer de maximale score werd gegooid (0,565 per leg gemiddeld). Het hoogste gemiddelde ooit in Belfast tijdens de Premier League Darts werd gegooid door Phil Taylor in 2012. Hij noteerde toen een gemiddelde van 112,91 in zijn partij tegen Raymond van Barneveld (105,93 gemiddeld).

Gerwyn Price heeft het hoogste winstpercentage op zijn naam staan met 60% in vijf partijen. Dit heeft te maken met zijn overwinning tijdens Premier League Darts 2022 in Belfast. Price won achtereenvolgens van Michael Smith, Michael van Gerwen, en James Wade. Hij gooide in al deze partijen een gemiddelde van boven de 105,00. In 2019 speelde Price met 7-7 gelijk tegen Michael van Gerwen en in zijn debuutjaar (2018) verloor Price ruim van Michael Smith.

DarterWinst percentage in BelfastGemiddelde180s per legMeeste 180sPartijen met 100+ checkout
Michael Smith33% (3x gespeeld)99.380.15633%100%
Peter Wright38% (8x gespeeld)96.480.29538%38%
Michael van Gerwen44% (9x gespeeld)102.850.35444%33%
Gerwyn Price60% (5x gespeeld)101.390.26440%80%
Jonny Clayton0% (1x gespeeld)94.450.444100%0%
Nathan AspinallNiet gespeeld
Dimitri Van den BerghNiet gespeeld
Chris DobeyNiet gespeeld

Luister de Premier League Darts podcast

Vorm van de afgelopen maand

Om een beetje een indicatie te krijgen van de vorm waarin de spelers verkeren kijken we naar hun vorm van de afgelopen maand. Dit hoeft echter niet veel te zeggen, want het echte seizoen is pas net begonnen. Zo speelde Nathan Aspinall afgelopen maand slechts een partij, zijn verloren partij op The Masters. Maar ook Michael van Gerwen speelde minder dan hij had gekund, omdat hij koos voor een vakantie met zijn gezin in plaats van de Bahrain Darts Masters.

Waar alle Premier League Darts deelnemers wel in actie kwamen, was het toernooi The Masters in Milton Keynes. Nathan Aspinall en Dimitri van den Bergh konden direct na de eerste ronde weer inpakken, want zij vlogen eruit tegen respectievelijk Stephen Bunting en Gary Anderson. Ook Gerwyn Price, Jonny Clayton en Michael van Gerwen kwamen niet ver, want de kwartfinale was voor hun het eindstation. Peter Wright en Michael Smith behaalden de halve finale, maar wisten hun partij niet te winnen. De enige Premier League deelnemer die wél de finale haalde, wist deze ook direct te winnen: Chris Dobey. Alle vijf zijn gewonnen partijen in de afgelopen maand waren overwinningen tijdens The Masters 2023.

DarterGespeelde
partijen
WinstpercentageGemiddelde180s per legMeeste 180s in partijPartijen met 100+ checkout
Dimitri van den Bergh743%94.790.40057%57%
Jonny Clayton850%95.360.21538%75%
Michael Smith1385%96.880.38369%38%
Michael van Gerwen757%100.950.35186%71%
Peter Wright978%97.860.30244%44%
Chris Dobey683%94.170.2060%83%
Nathan Aspinall10%92.670.273100%0%
Gerwyn Price1060%97.670.32470%60%

Dimitri van den Bergh – Jonny Clayton

Het Premier League Darts seizoen wordt afgetrapt in week 1 met een partij tussen Dimitri van den Bergh en Jonny Clayton. Het is een herhaling van de kwartfinale van het WK Darts waarin The Dreammaker met 5-3 in sets te sterk was voor Clayton. Het afgelopen jaar kwamen Van den Bergh en Clayton elkaar nog drie keer tegen. Op The Masters (2022) en de International Darts Open was Clayton te sterk, maar de laatste twee ontmoetingen op de World Grand Prix en dus het WK was de Belg de winnaar.

Op het podium zijn The Ferret en Van den Bergh in balans. In tien onderlinge ontmoetingen wonnen beide heren vijf partijen. Op de vloer, waar de twee elkaar nog drie keer tegenkwamen, was Van den Bergh steeds de betere. Wat opvalt in de onderlinge statistieken is vooral het gemiddelde aantal 180s per leg van Dimi. Hij gooit in zijn wedstrijden tegen Clayton bijna een 180 per twee gespeelde legs. Met negen legs, het gemiddelde in Premier League partijen binnen dit format, zou Dimi dus op vier of zelfs vijf maximale scores uitkomen.

De kans dat dit gaat lukken lijkt echter klein, maar zelfs voor drie of meer 180s van de Belg krijgen we 1,55 keer onze inleg terug. Wat ons betreft een prima optie, zeker omdat hij in de afgelopen maand ook een zeer hoog gemiddeld aantal 180s gooide (0,4 per leg). Een andere interessante bet binnen dezelfde statistiek is dat Dimitri van den Bergh de meeste 180s gooit in deze partij voor 1,71 keer je inleg.

Dimitri van den BerghH2HJonny Clayton
8Onderlinge stand5
5Onderling op podium5
98.89Gemiddelde96.18
54%100+ gemiddelde54%
7818044
0.481180 per leg0.272
69%Meeste 18023%
54%100+ finish in de wedstrijd62%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeVan den Bergh
gemiddelde
UitslagClayton
gemiddelde
01-01-2023World ChampionshipKwartfinale95.495-393.92
05-10-2022World Grand PrixLaatste 1689.253-284.01
27-02-2022International Darts OpenKwartfinale94.094-687.43
29-01-2022The MastersLaatste 1698.089-10100.60
31-10-2021World Series of Darts FinalsFinale101.956-11101.63

Exclusieve Premier League Darts Bonus

Lezers van CasinoNieuws.nl en luisteraars van de Betstreet Boys podcast krijgen van Jack’s Casino & Sport een speciale welkomstbonus als ze zich registreren bij Jack’s. Naast de reguliere welkomstbonus van vijf free bets ter waarde van € 10 krijg je een extra welkomstbonus! Je krijgt aanvullend nog een € 5 free bet per speelronde van de Premier League Darts. Dat zijn dus zeventien extra free bets!

Michael Smith – Michael van Gerwen

Een maand na de WK finale staan Michael van Gerwen en Michael Smith weer tegenover elkaar. De Nederlander kan revanche nemen voor de verloren finale, maar het is voor de kijker vooral te hopen dat de twee weer een vergelijkbaar niveau kunnen halen. Een wedstrijd tussen de twee Michaels staat in ieder geval garant voor spektakel en dat zagen we afgelopen jaar ook. Smith en Van Gerwen kwamen elkaar tegen in Premier League speelronde 14, 15, en 16. In alle drie de confrontaties werden minimaal tien legs gespeeld, waarvan het in twee gevallen zelfs tot een beslissende elfde leg kwam. We zien daarom ook value in een weddenschap op minimaal tien legs in deze wedstrijd. De quotering voor deze weddenschap ligt op 1,83 bij Jack’s.

Na de Premier League Darts kwamen Bully Boy en Mighty Mike elkaar nog twee keer tegen in finales. Naast het wereldkampioenschap was ook de finale van de U.S Darts Masters een ontmoeting tussen Smith en Van Gerwen. Beide finales werden gewonnen door Smith. Het betekende dat de laatste vier onderlinge partijen allemaal in het voordeel van de Engelsman werden beslist.

Michael SmithH2HMichael van Gerwen
14Onderlinge stand37
11Onderling op podium23
97.06Gemiddelde100.07
22%100+ gemiddelde54%
159180143
0.346180 per leg0.312
38%Meeste 18043%
59%100+ finish in de wedstrijd59%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeSmith
gemiddelde
ScoreVan Gerwen
gemiddelde
03-01-2023World ChampionshipFinale100.877-499.58
05-06-2022U.S. Darts MastersFinale99.148-496.79
26-05-2022Premier LeagueWeek 1696.486-495.29
19-05-2022Premier LeagueWeek 1588.636-593.22
12-05-2022Premier LeagueWeek 1494.595-695.15

Peter Wright – Chris Dobey

De man in vorm tegen de winnaar van The Masters. Peter Wright is na het WK in uitstekende vorm en liet dat al zien tijdens de Nordic Darts Masters en tijdens The Masters. In het laatstgenoemde toernooi dwong hij Cross tot een beslissende leg, maar was het toch Cross die van het podium stapte als winnaar (10-11).

Dobey won The Masters door simpelweg stabiel te gooien. Zoals Bas al zei in de Premier League Darts podcast heeft Dobey nooit echt gepiekt en is de vraag of hij het wel zo terecht is geselecteerd voor de Premier League. Waar Dobey in schitterde tijdens The Masters was het finishen. Hij gooide meerdere 100+ finishes tijdens The Masters en zal dat tegen Wright ook nodig gaan hebben.

Vaak kwamen Wright en Dobey elkaar nog niet tegen. De zes eerdere onderlinge confrontaties waren enkele jaren geleden waarvan de laatste in oktober 2021 was. Als we dan toch van iets uit moeten gaan, dan is het de onderlinge stand op het podium en die spreekt in het voordeel van Wright (2-0). Zeker gezien zijn huidige vorm zien we Wright als favoriet en dus kiezen we voor een overwinning van de Schot (1,43).

Peter WrightH2HChris Dobey
4Onderlinge stand2
2Onderling op podium0
97.01Gemiddelde95.77
40%100+ gemiddelde40%
1218010
0.267180 per leg0.222
40%Meeste 18020%
 80%100+ finish in de wedstrijd20%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeWright
gemiddelde
ScoreDobey
gemiddelde
19-10-2021Players Championship 24Laatste 3288.611-6104.79
04-05-2019Austrian Darts OpenLaatste 3289.176-587.88
30-04-2019Players Championship 13Laatste 32102.406-593.50
16-02-2019Players Championship 3Kwartfinale99.703-6102.40
10-06-2018Gibraltar Darts TrophyLaatste 16108.826-194.90

Nathan Aspinall – Gerwyn Price

Gerwyn Price zal hopen dat hij in Belfast gaat gooien zoals hij vorig jaar in de Noord-Ierse hoofdstad. In 2022 gooide Price in Belfast in alle drie de partijen 105 of meer gemiddeld en dit was de avond waarop de Welshman maar liefst twee negendarters gooide. Zijn voorbereiding op deze speelronde zal echter anders zijn. In aanloop naar The Masters was Price ziek en niet in goede doen. Zijn vorm is überhaupt minder dan we van hem gewend zijn, maar toch is hij de favoriet in deze partij.

Nathan Aspinall speelde weinig in de afgelopen maand, slechts een partij en die verloor hij direct op The Masters. Toch moeten we Asp niet onderschatten in deze partij, iets wat de bookies wel lijken te doen. In onderlinge ontmoetingen was Aspinall vaker winnaar dan Price, 7-5 in het voordeel van de Engelsman. Ook de laatste twee confrontaties, op de European Darts Open en World Grand Prix, gingen naar Aspinall. Tel daarbij op dat Price niet in goede doen is, dan kunnen we er wel van uitgaan dat dit geen eenvoudige overwinning van Price wordt. We kiezen hier dan ook voor minimaal tien legs in deze partij voor 1,85.

Nathan AspinallH2HGerwyn Price
9Onderlinge stand11
7Onderling op podium5
96.42Gemiddelde96.62
26%100+ gemiddelde37%
6118069
0.239180 per leg0.271
26%Meeste 18058%
58%100+ finish in de wedstrijd68%
DatumToernooiRondeAspinall
gemiddelde
ScorePrice
gemiddelde
08-10-2022World Grand PrixHalve finale87.134-284.57
08-05-2022European Darts OpenLaatste 1699.326-596.25
27-02-2022International Darts OpenHalve finale89.053-795.56
26-09-2021Gibraltar Darts TrophyHalve finale101.043-7100.83
21-11-2020Grand Slam of DartsLaatste 1696.8610-890.73

Lead-foto via Pro Shots / ProSportsImages.

Partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Laat een reactie achter