Maandag 20 maart 2023

Speel bewust

Premier League Darts Week 3: Eindelijk van de nul af?

Gerwyn Price was vorige week eindelijk weer eens succesvol voor eigen publiek. Het lukte de Welshman niet vaak om te winnen in Cardiff tijdens de Premier League Darts, maar vorige week won hij alle drie zijn partijen. Komende donderdag trekken de darters naar de SSE Hydro in Glasgow voor week 3 van de Premier League Darts.

Premier League Darts
Week 3

Speelronde3
LocatieSSE Hydro
SpeelstadGlasgow, Schotland
Datum16 februari 2023
Aantal wedstrijden7

Maar liefst vier spelers hebben het hoogste aantal punten in de tussenstand van de Premier League Darts. Chris Dobey, Gerwyn Price, Nathan Aspinall, en Michael van Gerwen hebben allen vijf punten na twee speelavonden. Hoewel de Nederlander het beste legsaldo heeft (+5), staat hij niet bovenaan. Chris Dobey en Gerwyn Price staan op respectievelijk de eerste en tweede plek op de ranglijst vanwege het winnen van een speelavond.

Peter Wright en Jonny Clayton moeten aan de bak in de SSE Hydro te Glasgow, want beide spelers hebben nog geen punten gepakt in de Premier League. De twee darters verloren zowel in Belfast als in Cardiff hun partijen in de kwartfinale, en hopen in Glasgow vaker dan een keer op het podium te mogen verschijnen.

In de kwartfinale in Glasgow neemt Peter Wright het op tegen de Belg Dimitri van den Bergh. Jonny Clayton mag het proberen tegen de in uitstekende vorm verkerende Chris Dobey. De avond wordt geopend door Nathan Aspinall en Michael van Gerwen:

Statistieken van de spelers in Glasgow

Voor de vijftiende keer trekt de Premier League Darts naar Glasgow. De meest ‘ervaren’ Glasgow-speler is Michael van Gerwen, want hij speelde al tien keer eerder een Premier League-avond in de SSE Hydro. En de Nederlander presteert goed in de Schotse stad. Hij won zes van de tien ontmoetingen in Glasgow en gooide over al deze tien partijen meer dan 100 gemiddeld. Vorig jaar speelde hij drie wedstrijden in Glasgow, want Van Gerwen kwam tot de finale van speelronde 13. In die finale was Jonny Clayton echter te sterk. Hierdoor won de Welshman alle drie zijn partijen in Glasgow en scoort hij een 100% winstpercentage.

Voor Gerwyn Price was Glasgow tot nu toe minder succesvol. De landgenoot van Clayton won geen enkele van zijn drie partijen. Hij speelde een keer gelijk en verloor twee keer. Wat vooral opvalt in zijn statistieken is dat hij slechts twee keer een maximale score gooide in deze drie partijen. Met twee keer 180 in 29 legs scoort Price veruit het slechtst van alle darters die eerder in Glasgow speelden voor de Premier League Darts.

DarterWinst percentage in CardiffGemiddelde180s per legMeeste 180sPartijen met 100+ checkout
Michael Smith25% (4x gespeeld)97.470.29375%25%
Peter Wright29% (7x gespeeld)92.800.19429%57%
Michael van Gerwen60% (10x gespeeld)100.440.35270%50%
Gerwyn Price0% (3x gespeeld)94.440.0690%33%
Jonny Clayton100% (3x gespeeld)98.040.29667%33%
Nathan AspinallNiet gespeeld
Dimitri Van den BerghNiet gespeeld
Chris DobeyNiet gespeeld

Luister de Premier League Darts podcast

Iedere week zal een dag voor de speelavond een speciale podcast aflevering van de Betstreet Boys verschijnen over de Premier League Darts. In deze podcast bespreken de hosts samen met Bas Engelen, leverancier van dartstatistieken, de afgelopen dartweek en blikken ze vooruit op de partijen in de Premier League. Zo worden de meest interessante bets uitgezocht, maar ook voorspeld hoeveel 180s er worden gegooid en hoeveel 100+ finishes we kunnen verwachten.

Vorm van de afgelopen maand

Naast The Masters en de Premier League Darts is er ook weer op de vloer gegooid tijdens de Players Championship 1 en 2. Jonny Clayton haalde als enige Premier League-speler de halve finales van het eerste toernooi, maar wist de finale niet te bereiken. Players Championship 1 werd gewonnen door Ryan Searle. Het tweede toernooi van het weekend werd gewonnen door de Nederlander Danny Noppert. In de halve finales van Players Championship 2 waren geen Premier League-spelers te bekennen. Michael Smith kwam het verst, maar hij werd in de kwartfinale uitgeschakeld door Brendan Dolan.

Het hoogste winstpercentage staat nog altijd op naam van Chris Dobey. Hij won twaalf van de vijftien partijen die hij speelde in de afgelopen maand. Een viertal darters won minimaal 60% van hun partijen waarvan Michael Smith en de winnaar van vorige week, Gerwyn Price, het hoogste percentage na Dobey (67%).

DarterGespeelde
partijen
WinstpercentageGemiddelde180s per legMeeste 180s in partijPartijen met 100+ checkout
Michael Smith1867%94.790.34356%28%
Jonny Clayton1663%96.440.22763%63%
Nathan Aspinall1040%97.110.31360%40%
Peter Wright1362%98.320.26038%62%
Gerwyn Price967%97.250.33678%56%
Chris Dobey1580%95.640.26533%67%
Michael van Gerwen1354%97.810.30146%54%
Dimitri van den Bergh1354%96.160.38546%62%

Nathan Aspinall – Michael van Gerwen

De eerste partij van de avond gaat tussen twee mannen die al vijf punten behaalden in de Premier League. Aspinall en Van Gerwen wonnen nog geen speelavond, maar kwamen tot nu toe steeds voorbij de kwartfinale van een speelronde. Voor een van beide heren zal dit veranderen in Glasgow en de grote vraag zal zijn wie zijn puntentotaal op minimaal zeven zal brengen. De onderlinge statistieken spreken in ieder geval in het voordeel van Mighty Mike.

Van Gerwen won twaalf van de zeventien partijen die hij tegen Aspinall speelde en in de laatste vijf stapte hij zelfs elke keer als winnaar van het podium. Waar kansen liggen als je gaat wedden op deze partij is de 180-statistiek. Michael van Gerwen is favoriet om meer 180s te gooien dan Aspinall terwijl de Engelsman juist beter presteert op dit gebied. Zowel in de onderlinge partijen als in de partijen in de afgelopen maand is het Asp de gemiddeld meer 180s gooit per leg. Een draw no bet weddenschap op de meeste 180s voor Aspinall levert 1,98 keer je inleg op.

Nathan AspinallH2HMichael van Gerwen
5Onderlinge stand12
3Onderling op podium10
97.13Gemiddelde99.32
47%100+ gemiddelde47%
8318058
0.292180 per leg0.204
76%Meeste 18018%
59%100+ finish in de wedstrijd65%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Aspinall
UitslagGemiddelde
Van Gerwen
16-10-2022Gibraltar Darts TrophyKwartfinale103.734-699.47
09-10-2022World Grand PrixFinale91.883-591.07
21-07-2022World MatchplayKwartfinale96.0314-16101.86
03-11-2021Players Championship 29Finale102.575-8102.30
17-10-2021European ChampionshipHalve finale102.2910-11103.41

Exclusieve Premier League Darts Bonus

Lezers van CasinoNieuws.nl en luisteraars van de Betstreet Boys podcast krijgen van Jack’s Casino & Sport een speciale welkomstbonus als ze zich registreren bij Jack’s. Naast de reguliere welkomstbonus van vijf free bets ter waarde van € 10 krijg je een extra welkomstbonus! Je krijgt aanvullend nog een € 5 free bet per speelronde van de Premier League Darts. Dat zijn dus zeventien extra free bets!

Peter Wright – Dimitri van den Bergh

Voor eigen publiek hoopt Peter Wright van die hatelijke nul af te komen op de ranglijst. Om dit te doen zal hij af moeten rekenen met Dimitri van den Bergh en meestal gaat dat Snakebite goed af. Van de zestien partijen die hij speelde tegen de Dreammaker won hij er dertien. Zeker op het podium is Wright flink in het voordeel, want zes van de zeven partijen sloot hij winnend af.

Het belooft een spectaculaire partij te worden, want de twee lijken het beste in elkaar naar boven te halen. Wright gooit gemiddeld 101.02 tegen Dimitri en de Belg zit daar net onder met 99.11 gemiddeld. Logischerwijs zullen veel mensen kijken naar het aantal 180s in deze wedstrijd, want als Van den Bergh en Wright eenzelfde niveau halen dan kan men elke drie legs twee maximale scores verwachten.

Toch kiest Bas Engelen voor een andere weddenschap vanwege de eerder genoemde gemiddeldes. De line voor het 3 dart-gemiddelde van de Belg ligt namelijk op 94.5. Je krijgt 1,80 keer je inleg als je voorspelt dat de Dreammaker meer dan 94.50 gemiddeld gooit en dat lijkt een zeer goede optie te zijn met veel value.

Peter WrightH2HDimitri Van den Bergh
13Onderlinge stand3
6Onderling op podium1
101.02Gemiddelde99.11
43%100+ gemiddelde57%
6318064
0.328180 per leg0.333
43%Meeste 18043%
50%100+ finish in de wedstrijd36%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Wright
UitslagGemiddelde
Van den Bergh
07-10-2022World Grand PrixKwartfinale84.593-288.55
11-09-2022German Darts OpenFinale99.758-692.74
21-07-2022World MatchplayKwartfinale99.4214-16102.01
03-08-2021Players Championship 22Halve finale99.237-4100.73
25-07-2021World MatchplayFinale105.9018-9100.88

Gerwyn Price – Michael Smith

Als derde komen Gerwyn Price en Michael Smith in actie. Opvallend is dat de bookmakers deze partij als een coinflip zien. De quoteringen van beide mannen ligt op 1,90 en suggereert toch dat beide spelers evenveel kans maken op de overwinning. In de podcast noemt Bas dit echter opmerkelijk, omdat hij denkt dat Smith favoriet is om deze partij te winnen. Price won vorige week voor eigen publiek, maar is verder niet in goede vorm. Op de Players Championship 1 en 2 liet Price weer zijn mindere vorm zien.

Daarnaast is het volgens Bas goed om te kijken naar de vorm van spelers op het podium. Dit spreekt in het voordeel van Bully Boy, met als hoogtepunt natuurlijk zijn winst op het WK Darts. Mocht je hier dus voor een winnaar willen gaan, dan zou een overwinning van Smith het meest interessant zijn.

In de podcast wordt toch weer gekeken naar een weddenschap op het 3 darts-gemiddelde. De line voor Gerwyn Price ligt op 97.50 en de under spelen lijkt interessant. Gemiddeld gooit The Iceman namelijk 96.21 in zijn partijen tegen Smith. In de laatste vijf partijen wist de Welshman alleen in Bahrain nipt meer dan 97.50 te gooien. De hosts gaan er daarom vanuit dat het gemiddelde van Price lager zal liggen.

Gerwyn PriceH2HMichael Smith
17Onderlinge stand20
10Onderling op podium15
96.21Gemiddelde95.73
24%100+ gemiddelde18%
91180112
0.227180 per leg0.279
35%Meeste 18053%
62%100+ finish in de wedstrijd53%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Price
UitslagGemiddelde
Smith
13-01-2023Bahrain Darts MastersFinale97.886-896.77
21-10-2022Players Championship 26Kwartfinale94.006-285.68
20-10-2022Players Championship 25Laatste 1696.706-283.17
26-05-2022Premier LeagueWeek 1688.243-696.80
05-05-2022Premier LeagueWeek 1394.503-699.19

Jonny Clayton – Chris Dobey

De tweede en laatste speler die nog altijd op jacht is naar punten is Jonny Clayton. The Ferret verloor zowel in Belfast als in Cardiff zijn kwartfinale en staat daardoor helemaal onderaan de ranglijst. Hij neemt het op tegen Chris Dobey, de speler die de ranglijst aanvoert. Dobey heeft hetzelfde positieve legsaldo als Michael van Gerwen (+5), maar staat op de eerste plaats door zijn overwinning op de eerste speelavond.

Over de onderlinge ontmoetingen van Clayton en Dobey is relatief weinig te zeggen. Ze kwamen elkaar slechts zeven keer tegen en het grootste deel van de ontmoetingen vond plaats op ‘de vloer’. Op het podium stonden de twee pas twee keer tegenover elkaar en beide partijen werden gewonnen door The Ferret.

Jonny ClaytonH2HChris Dobey
4Onderlinge stand3
2Onderling op podium0
95.73Gemiddelde93.31
0%100+ gemiddelde0%
1918016
0.271180 per leg0.229
29%Meeste 18043%
57%100+ finish in de wedstrijd43%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Clayton
UitslagGemiddelde
Dobey
04-08-2021Players Championship 23Laatste 3297.916-186.12
06-07-2021Players Championship 18Laatste 1694.263-696.60
26-09-2020German Darts Champ.Laatste 3299.956-495.13
13-09-2020Players Championship 15Laatste 6494.905-694.80
07-03-2020UK OpenLaatste 1699.2310-895.55

Lead-foto via Pro Shots / Imago.

Laat een reactie achter