Maandag 20 mei 2024

Speel bewust

Premier League Darts Week 7: Van Gerwen blijft maar winnen

Kan Michael van Gerwen voor de vierde speelweek op rij winnen? Op avond 7 van de Premier League Darts is het precies een maand geleden dat Van Gerwen voor het laatst verloor in de Premier League (in week 3). Met behulp van de data van Premium Dart Data gingen we op zoek naar de beste weddenschappen voor avond 7 in Nottingham.

Premier League Darts
Week 7

Speelronde7
LocatieMotorpoint Arena
SpeelstadNottingham, Engeland
Datum16 maart 2023
Aantal wedstrijden7

Een klein feestje in podcast deze ochtend, want Gary Anderson kwam tot de finale van de Players Championship 5. In de halve finale schakelde hij de enige Premier League-speler die de halve finale bereikte uit, Gerwyn Price. Anderson is een van de favoriete darters van host Noeken en hij hoopt op een comeback van de Schot in het jaar 2023.

Anderson kon, helaas voor Noeken, niet opnieuw lang doorgaan tijdens Players Championship 6. Hij stuitte al vroeg op Ryan Searle, die een maatje te groot was. Searle bereikte uiteindelijk de finale, maar verloor voor de tweede keer een finale van Dirk van Duijvenbode. De Nederlander gooide fenomenaal afgelopen weekend en was op weg naar de finale onder andere te sterk voor Michael van Gerwen.

In de Premier League is er maar een iemand oppermachtig en dat is MVG. Hij won vorige week voor de derde achtereenvolgende keer op rij een speelavond en staat met acht punten voorsprong eerste op de Premier League Darts ranglijst. Zijn tegenstander van donderdagavond, Peter Wright, pakte vorige week voor het eerst punten in de Premier League en wacht nu een moeilijke klus. Want als Wright speelavond 7 niet wint, dan is de kans bijzonder groot dat hij volgende week opnieuw al in de kwartfinale mag aantreden tegen Michael van Gerwen.

  • Dimitri van den Bergh – Nathan Aspinall
  • Jonny Clayton – Gerwyn Price
  • Peter Wright – Michael van Gerwen
  • Chris Dobey – Michael Smith

Statistieken van de spelers in Nottingham

Niet geheel verrassend is het Michael van Gerwen die het hoogste winstpercentage heeft in Nottingham. Het is de zestiende keer dat de Engelse stad een speelstad is van de Premier League Darts en voor Van Gerwen is het de tiende keer dat hij meedoet in Nottingham. Zeven van de negen partijen wist hij te winnen, maar opvallend is het percentage met de meeste 180s. In slechts een van de negen partijen die hij speelde gooide hij meer 180s dan zijn tegenstander.

SpelersWinstpercentage in NottinghamGemiddelde180 per legMeeste 180sPartijen met 100+ checkout
Michael van Gerwen78% (9x gespeeld)102.300.29411%78%
Michael Smith57% (7x gespeeld)96.520.30357%57%
Nathan Aspinall0% (2x gespeeld)92.280.1430%50%
Gerwyn Price20% (5x gespeeld)94.290.23540%60%
Dimitri van den BerghNiet gespeeld
Jonny Clayton0% (1x gespeeld)91.650.0000%100%
Chris DobeyNiet gespeeld
Peter Wright33% (9x gespeeld)94.540.30144%33%

Luister de Premier League Darts podcast

Iedere week zal een dag voor de speelavond een speciale podcast aflevering van de Betstreet Boys verschijnen over de Premier League Darts. In deze podcast bespreken de hosts samen met Bas Engelen, leverancier van dartstatistieken, de afgelopen dartweek en blikken ze vooruit op de partijen in de Premier League. Zo worden de meest interessante bets uitgezocht, maar ook voorspeld hoeveel 180s er worden gegooid en hoeveel 100+ finishes we kunnen verwachten.

Vorm van de afgelopen maand

Dat ook Michael van Gerwen degene is met het hoogste winstpercentage over de afgelopen maand, is natuurlijk ook niet vreemd. De laatste keer dat hij een partij in de Premier League Darts verloor was op 16 februari in Glasgow tegen Nathan Aspinall.

Verder valt het op dat Gerwyn Price het vooral scorend goed doet de afgelopen maand. Met een gemiddelde van 99.23 heeft hij het hoogste gemiddelde van alle Premier League deelnemers. Daarnaast is The Iceman ook degene die het vaakst meer 180s gooide dan zijn tegenstanders (61%).

DarterGespeelde
partijen
WinstpercentageGemiddelde180s per legMeeste 180s in partijPartijen met 100+ checkout
Dimitri van den Bergh2458%92.590.23729%46%
Nathan Aspinall2361%96.690.31639%57%
Jonny Clayton2767%97.300.23333%56%
Gerwyn Price2361%99.230.34161%48%
Peter Wright944%93.250.17522%78%
Michael van Gerwen2282%98.080.27245%45%
Chris Dobey1844%95.900.30544%67%
Michael Smith1450%95.800.30843%57%

Dimitri van den Bergh – Nathan Aspinall

De avond wordt geopend met een partij tussen de nummer drie en nummer vijf van de ranglijst. Nathan Aspinall kan goede zaken doen door verder afstand te nemen van de Belg, die vier punten achter hem staat op de ranglijst. Beide heren behoren tot het deelnemersveld dat lijkt te gaan strijden om de plaatsen een tot en met vier van de ranglijst. Die plekken geven namelijk recht op deelname aan de finaleavond. Door een overwinning zou Aspinall op in ieder geval zes punten afstand van Dimitri van den Bergh komen.

Er is alleen een probleem voor de Engelsman: winnen van de Belg is vrij lastig. De laatste keer dat hem dat lukte was op het WK Darts 2020. In de kwartfinale was Aspinall met 5-3 te sterk. Alle partijen die daarop volgden werden echter vrij overtuigend gewonnen door The Dreammaker. Zo ook eerder dit seizoen in de Premier League, toen Dimi met 6-1 te sterk was. Mocht Van den Bergh opnieuw te sterk zijn voor Aspinall, dan levert dat 1,90 keer onze inleg op.

Dimitri van den BerghH2HNathan Aspinall
9Onderlinge stand4
7Onderling op podium1
96.54Gemiddelde95.72
33%100+ gemiddelde17%
5718054
0.352180 per leg0.333
33%Meeste 18050%
50%100+ finish in de wedstrijd33%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Van den Bergh
UitslagGemiddelde
Aspinall
16-02-2023Premier LeagueWeek 3105.736-188.18
14-05-2022Czech Darts OpenLaatste 3296.066-495.68
03-08-2021Players Championship 22Laatste 32105.196-2102.64
07-07-2021Players Championship 19Kwartfinale93.146-288.39
06-05-2021Premier LeagueWeek 11102.898-6103.33

Exclusieve Premier League Darts Bonus

Lezers van CasinoNieuws.nl en luisteraars van de Betstreet Boys podcast krijgen van Jack’s Casino & Sport een speciale welkomstbonus als ze zich registreren bij Jack’s. Naast de reguliere welkomstbonus van vijf free bets ter waarde van € 10 krijg je een extra welkomstbonus! Je krijgt aanvullend nog een € 5 free bet per speelronde van de Premier League Darts. Dat zijn dus zeventien extra free bets!

Jonny Clayton – Gerwyn Price

De tweede partij van de avond is een onderonsje tussen de twee mannen uit Wales, Jonny Clayton en Gerwyn Price. Het afgelopen jaar was dit vaak geen goed teken voor Clayton, want hij verloor al z’n laatste vier partijen tegen The Iceman. Al deze partijen werden wel gespeeld tijdens de World Series. Price was in de Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland, Bahrain, en Denemarken te sterk voor zijn landgenoot. De laatste ontmoeting in de Premier League was vorig seizoen in week 15. Die partij werd wel gewonnen door The Ferret.

We verwachten hier een gelijkopgaande partij tussen twee spelers die aan elkaar gewaagd zijn en weten wat ze aan hun tegenstander hebben. De onderlinge balans op het podium is niet voor niets gelijk en dat verwachten we in deze wedstrijd terug te zien. Over 9,5 legs in deze partij staat op een 1,85 quotering en we zien deze wedstrijd wel naar tien of zelfs elf legs gaan.

Jonny ClaytonH2HGerwyn Price
10Onderlinge stand16
9Onderling op podium9
96.22Gemiddelde97.13
9%100+ gemiddelde32%
6818078
0.225180 per leg0.258
41%Meeste 18032%
64%100+ finish in de wedstrijd59%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Clayton
UitslagGemiddelde
Price
21-01-2023Nordic Darts MastersHalve finale95.9510-11100.95
13-01-2023Bahrain Darts MastersKwartfinale98.124-6101.23
27-08-2022New Zealand Darts MatersFinale96.314-893.15
05-06-2022U.S. Darts MastersKwartfinale96.827-894.97
19-05-2022Premier LeagueWeek 1596.226-391.99

Peter Wright – Michael van Gerwen

Michael van Gerwen neemt het op tegen Peter Wright, die sinds een week eindelijk van de hatelijke nul af is. Een partij die zoals gezegd waarschijnlijk volgende week opnieuw op het programma staat. Waar Wright vorige week nog geluk had met Price die enkele matchdarts miste, is de kans groot dat hij die kans in Nottingham niet gaat krijgen. We verwachten dat Van Gerwen vrij eenvoudig zal afrekenen met Snakebite. In dat geval zijn de quoteringen best interessant, want een overwinning met minimaal twee legs verschil levert een 1,65 odd op. Mocht je nog iets meer risico willen nemen, dan is een -2.5 handicap op een overwinning van de Nederlander voor 2,20 zeer interessant.

Van Gerwen weet in ieder geval wat winnen van Wright is, want dat deed hij al 71 keer in zijn carrière (van de 95 partijen). In 2022 stonden Snakebite en Mighty Mike zeven keer tegenover elkaar. Van Gerwen won alle zeven partijen.

Peter WrightH2HMichael van Gerwen
24Onderlinge stand71
14Onderling op podium56
98.55Gemiddelde101.59
37%100+ gemiddelde67%
273180359
0.257180 per leg0.338
21%Meeste 18057%
55%100+ finish in de wedstrijd59%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Wright
UitslagGemiddelde
Van Gerwen
09-03-2023Premier LeagueWeek 691.851-694.31
21-01-2023Nordic Darts MastersKwartfinale97.4910-998.25
18-10-2022World Grand PrixHalve finale82.030-491.64
12-05-2022Premier LeagueWeek 1490.931-6103.18
07-04-2022Premier LeagueWeek 986.373-690.74

Chris Dobey – Michael Smith

De kwartfinales worden afgesloten met een replay van de halve finale van The Masters. Michael Smith kan revanche nemen voor de verliespartij in januari tegen Chris Dobey. Hollywood moet aan de bak, want na zijn gewonnen speelavond in week 1 is er niet veel meer over van zijn vorm. De vijf speelavonden daarna waren na een partij al voorbij. Michael Smith staat op zijn beurt tweede en hoopt aansluiting te vinden bij Michael van Gerwen, die acht punten voor Bully Boy staat.

Smith en Dobey stonden nog niet vaak tegenover elkaar, wat deze wedstrijd een lastige maakt om te voorspellen. Smith is de duidelijke favoriet, maar was ook niet in topvorm tijdens de Players Championships 5 en 6. We gaan hier dan ook niet voor een overwinning van een van beide heren, maar voor een bet op een van de statistieken. Minimaal zes keer 180 in deze partij levert 1,60 keer onze inleg op en dat is gezien de 180s vorm van Dobey een mooie bet.

Chris DobeyH2HMichael Smith
3Onderlinge stand4
1Onderling op podium2
95.13Gemiddelde95.87
0%100+ gemiddelde25%
1218021
0.231180 per leg0.404
25%Meeste 18050%
25%100+ finish in de wedstrijd25%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Dobey
UitslagGemiddelde
Smith
29-01-2023The MastersHalve finale95.0511-790.02
04-03-2022UK OpenLaatste 6495.207-1099.96
13-09-2020Players Championship 15Laatste 3296.306-392.30
01-04-2018German Darts Grand PrixLaatste 3293.692-6105.38
22-09-2016Players Championship 15Laatste 326-1

Lead-foto via Pro Shots / SIPA USA.

Partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Laat een reactie achter