Zondag 19 mei 2024

Speel bewust

Premier League Darts Week 8: Een herhaling van vorige week

Premier League Darts week 8

Het berust op louter toeval, maar donderdag 23 maart staan tijdens week 8 van de Premier League Darts precies dezelfde kwartfinales op het programma als tijdens week 7. Voor de verliezers van vorige week een uitgelezen mogelijkheid om revanche te nemen.

Premier League Darts
Week 8

Speelronde8
LocatieUtilita Arena
SpeelstadNewcastle, Engeland
Datum23 maart 2023
Aantal wedstrijden7

Wie donderdagavond zijn tv afstemt op week 8 van de Premier League Darts zal al snel denken dat een herhaling van vorige week wordt uitgezonden. Want in Newcastle worden exact dezelfde kwartfinale wedstrijden gespeeld als vorige week in Nottingham. Daar houden de vergelijkingen wel bij op, aangezien de halve finales, tot grote opluchting van de PDC, sowieso andere match ups worden in vergelijking met week 7.

De ogen zullen vooral gericht zijn op Michael Smith, die slechts een speelronde tot nu toe op zijn naam heeft weten te schrijven. En dat is als huidig wereldkampioen toch te summier. Michael van Gerwen zal er echter alles aan doen om toernooioverwinning vier te pakken, om zo de nare nasmaak van zijn smadelijke 6-0 nederlaag tegen Chris Dobey weg te spoelen.

Van Gerwen liet op de vloer al zien in goede doen te zijn, door Players Championship 7 binnen te halen. De dag daaropvolgend was oude vos Gary Anderson de sterkste van het deelnemersveld, door onder meer Luke Humphries, Dimitri van den Bergh, en Gerwyn Price te verslaan.

Laatstgenoemde is volgens Bas Engelen niet helemaal terug, maar met zijn overwinning in Nottingham van vorige week staat The Iceman inmiddels op een tweede plek in de Premier League Darts. Met dertien punten en twee speeldagoverwinningen komt hij desalniettemin nog niet in de buurt van de schier ongenaakbare MVG, die op 22 punten staat.

Vooral het legsaldo valt hierbij op. De Nederlander heeft een legsaldo van +29, ondanks de 6-0 oorwassing van vorige week in de halve finale tegen Dobey. Price is de enige andere darter die een positief legsaldo kan overhandigen met +8. De rest staat allemaal op nul of zelfs een negatief resultaat, waar Peter Wright met -19 in negatieve zin opvalt. Gelukkig voor de tweevoudig wereldkampioen mag hij wederom in de kwartfinale aantreden tegen Michael van Gerwen.

Statistieken van de spelers in Newcastle

Tot nu toe hebben slechts drie darters minimaal zes wedstrijden gespeeld in Newcastle. Michael van Gerwen is de meest ervaren speler in de fabrieksstad in het noorden van Engeland. Bij zijn statistieken valt vooral op hoe hoog zijn gemiddelde zit met 105.39, zeker in vergelijking met de rest van het deelnemersveld. Al moet er hier wel rekening gehouden worden met de small sample size van enkele spelers.

Verder heeft Chris Dobey het thuisvoordeel, al wist hij in zijn eerdere partij in Newcastle hier geen gebruik van te maken. Dobey is opgegroeid onder de rook van Newcastle, en is ook een groot fan van de plaatselijke voetbalclub Newcastle United. Het publiek zal in ieder geval op de hand van Dobey zijn, maar of hij daardoor beter gaat darten is geen gegeven.

Nathan Aspinall en Dimitri van den Bergh ondergaan hun ontgroening in de Utilita Arena, aangezien beide spelers nog niet eerder op het podium in Newcastle hebben gestaan. Dus wat betreft die kwartfinale is niemand in het voordeel qua locatie.

SpelersWinstpercentage in NewcastleGemiddelde180 per legMeeste 180sPartijen met 100+ checkout
Michael van Gerwen63% (8x gespeeld)105.390.36575%38%
Gerwyn Price50% (4x gespeeld)93.980.33350%25%
Michael Smith67% (6x gespeeld)95.500.18350%83%
Nathan AspinallNiet gespeeld
Dimitri van den BerghNiet gespeeld
Chris Dobey0% (1x gespeeld)98.530.500100%100%
Jonny Clayton67% (3x gespeeld)95.100.20033%67%
Peter Wright33% (6x gespeeld)97.000.25050%67%

Luister de Premier League Darts podcast

Iedere week zal een dag voor de speelavond een speciale podcast aflevering van de Betstreet Boys verschijnen over de Premier League Darts. In deze podcast bespreken de hosts samen met Bas Engelen, leverancier van dartstatistieken, de afgelopen dartweek en blikken ze vooruit op de partijen in de Premier League. Zo worden de meest interessante bets uitgezocht, maar ook voorspeld hoeveel 180s er worden gegooid en hoeveel 100+ finishes we kunnen verwachten.

Vorm van de afgelopen maand

Michael van Gerwen heeft de meeste partijen gespeeld de afgelopen maand, wat betekent dat het met zijn vorm goed gaat. Je kan immers alleen veel wedstrijden spelen als je ver in toernooien komt en dus ook veel partijen wint. Met een winstpercentage van 81% steek hij ver boven de rest uit.

Wat verder opvalt is dat er drie Premier League spelers afgelopen periode vaker verloren dan wonnen. Zowel Peter Wright, Chris Dobey, als Michael Smith zitten onder een 50% winstpercentage. Van Peter Wright weten we dat hij niet in zijn beste periode zit, getuige ook dat hij continue van materiaal wisselt.

De naam van Michael Smith is wel opvallend te noemen, want als wereldkampioen en nummer 1 van de PDC Order of Merit mag er meer van je verwacht worden dan een winstpercentage van slechts 46%. Aangezien Dobey en Smith tegen elkaar uitkomen in de kwartfinale, zal een van beide sowieso stijgen qua winstpercentage.

DarterGespeelde
partijen
WinstpercentageGemiddelde180s per legMeeste 180s in partijPartijen met 100+ checkout
Michael van Gerwen3281%97.360.27241%50%
Peter Wright944%93.190.1820%67%
Nathan Aspinall1861%96.740.30433%72%
Dimitri van den Bergh2966%93.310.23731%45%
Gerwyn Price2365%99.300.32761%48%
Jonny Clayton2259%97.300.18823%73%
Michael Smith1346%95.780.31954%62%
Chris Dobey1844%95.360.21956%56%

Michael van Gerwen – Peter Wright

Doordat Michael van Gerwen fier aan kop staat, mag hij in week 8 van de Premier League Darts uitkomen tegen de drager van de rode lantaarn Peter Wright. Het is een understatement om te zeggen dat Van Gerwen in een goede vorm verkeert en Wright totaal niet. Het is dan ook tekenend dat Wright maar steeds naar zijn ideale materiaal blijft zoeken, en tot nu toe nog niet in die zoektocht geslaagd is.
Voor Snakebite begint de tijd inmiddels wel te dringen, als het niet al te laat is. Met slechts een overwinning en twee punten moet er een wonder gebeuren wil hij zich nog opwerken in de stand. Juist nu hij de punten hard zat nodig heeft, komt hij de sneltrein tegen die Michael van Gerwen heet.

Vorige week stonden de darters ook tegenover elkaar, en toen bleef er weinig heel van de Schotse darter. Voor de tweede keer achter elkaar in de Premier League wist Van Gerwen Wright te declasseren met 6-1. Er is dan ook weinig hoop voor Wright dat het tij nu gekeerd gaat worden.

De quoteringen bij de bookmakers spreken wat dat betreft boekdelen. Een overwinning voor MVG levert 1,33 op, een odd die lager ligt dan vorige week. Om toch naar value te zoeken in deze wedstrijd kan er gekeken worden naar Michael van Gerwen -2,5 legs handicap tegen een quotering van 2,14. Hiervoor mag de Nederlandse darter met 6-3, 6-2, 6-1, of 6-0 winnen. Gezien de vorm, en de recente onderlinge resultaten lijkt dit geen onmogelijke taak voor de koploper.

Doordat de verwachting is dat Michael van Gerwen relatief eenvoudig gaat winnen, is de kans ook groot dat hij veel meer check-outs heeft dan zijn Schotse concurrent. Bij Jack’s kan je tegen een odd van 1,60 wedden op Van Gerwen met de hoogste check-out in de wedstrijd.

Michael van GerwenH2HPeter Wright
72Onderlinge stand24
57Onderling op podium14
101.53Gemiddelde98.46
66%100+ gemiddelde37%
361180275
0.338180 per leg0.257
59%Meeste 18021%
59%100+ finish in de wedstrijd55%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde Van GerwenUitslagGemiddelde Wright
16-03-2023Premier LeagueWeek 794.896-189.06
09-03-2023Premier LeagueWeek 694.316-191.85
21-01-2023Nordic Darts MastersKwartfinale98.259-1097.49
18-10-2022World Grand PrixHalve finale91.644-082.03
12-05-2022Premier LeagueWeek 14103.186-190.93

Exclusieve Premier League Darts Bonus

Lezers van CasinoNieuws.nl en luisteraars van de Betstreet Boys podcast krijgen van Jack’s Casino & Sport een speciale welkomstbonus als ze zich registreren bij Jack’s. Naast de reguliere welkomstbonus van vijf free bets ter waarde van € 10 krijg je een extra welkomstbonus! Je krijgt aanvullend nog een € 5 free bet per speelronde van de Premier League Darts. Dat zijn dus zeventien extra free bets!

Nathan Aspinall – Dimitri van den Bergh

De nummer 4 en 5 nemen het in de tweede kwartfinale op, en dat betekent dat net als in week 7 de partij tussen Nathan Aspinall en Dimitri van den Bergh op het affiche staat. En dit lijkt inmiddels een mentale wedstrijd te worden, want de Belg moet onderhand wel in het hoofd van The Asp zitten.

Want vorige week won Van den Bergh voor de achtste keer in zijn carrière op het podium van Aspinall. De Engelsman kan hier slechts een overwinning als wapenfeit tegenoverstellen. Ook de meest recente wedstrijden spreken allemaal in het voordeel van The Dreammaker. De laatste vijf wedstrijden trok Dimi steevast aan het langste eind, en dit moeten beide spelers onbewust voelen.

De quoteringen van de bookmakers geven echter weer dat het een 50-50 wedstrijd is, aangezien beide heren een odd van 1,90 voor een overwinning toebedeeld krijgen. Net als vorige week ligt er waarde in een overwinning van Van den Bergh. Want de statistieken laten zien dat het geen coinflip moet zijn. Daarvoor is de balans van de Belg simpelweg te goed tegen Aspinall.

Nathan AspinallH2HDimitri van den Bergh
4Onderlinge stand10
1Onderling op podium8
95.55Gemiddelde96.18
15%100+ gemiddelde38%
5618059
0.326180 per leg0.343
46%Meeste 18038%
31%100+ finish in de wedstrijd54%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Aspinall
UitslagGemiddelde
Van den Bergh
16-03-2023Premier LeagueWeek 792.904-690.91
16-02-2023Premier LeagueWeek 388.181-6105.73
14-05-2022Czech Darts OpenLaatste 3295.684-696.06
03-08-2021Players Championship 22Laatste 32102.642-6105.19
07-07-2021Players Championship 19Kwartfinale88.392-693.14

Gerwyn Price – Jonny Clayton

Met een overwinning op Jonny Clayton begon Gerwyn Price vorige week zijn succesvolle avond in Nottingham, wat hem uiteindelijk de eindwinst opleverde in week 7. Deze speelronde staat de Welshe derby weer op het programma.

Price is dankzij zijn overwinning inmiddels naar de tweede positie geklommen, terwijl The Ferret nog steeds in de onderste regionen bivakkeert. De eerlijkheid gebied te zeggen dat dit nog niet het jaar van Clayton is tegen Price, want in zijn drie partijen tegen zijn landgenoot in 2023 moest hij telkens zijn meerdere erkennen in de voormalig wereldkampioen.

Mocht Clayton nog wat van zijn Premier League Darts seizoen willen maken, dan is een overwinning een must, maar is dat ook realistisch. Clayton’s vorm is de laatste maanden echt niet verkeerd, met een winstpercentage van 59% in 22 wedstrijden. Maar het valt op dat hij qua 180’s in een dip zit, met slechts gemiddeld 0.188 keer de maximale score per leg. Alleen Peter Wright presteert slechter met het vinden van drie keer de triple 20.

The Iceman gooit een stuk eenvoudiger de maximum score van drie pijlen. Met 0.327 keer 180 per leg, zit hij duidelijk in een betere flow dan zijn aanstaande tegenstander. Ook in de onderlinge ontmoetingen gooit Price er meer dan Clayton, als is het verschil verwaarloosbaar te noemen, helemaal omdat ze even vaak tegen elkaar de meeste 180’s gooien. Toch vanwege de vorm wordt er gekeken naar de meeste 180’s, draw no bet, voor Price. Voor een quotering van 1,45 kan je wedden dat Gerwyn Price meer 180’s dan Clayton gooit. En in het geval van een gelijkspel krijg je je inzet terug.

De overwinning van vorige week op Clayton lijkt inmiddels een patroon te worden, en het ligt in de lijn der verwachting dat Price wederom zal zegevieren. Met een handicap van -1,5 op Price kan je 2,07 keer je inzet krijgen, zodra Price met 6-4 of een betere uitslag wint. Vorige week wist de ex-wereldkampioen met 6-4 te winnen, en ook tijdens de andere recente ontmoetingen ging hij er meestal met een verschil van meer dan een leg vandoor als winnaar. Slechts de partij op de Nordic Darts Masters was een penibele overwinning voor Price (11-10)

Gerwyn PriceH2HJonny Clayton
17Onderlinge stand10
10Onderling op podium9
97.15Gemiddelde96.14
39%100+ gemiddelde9%
8018070
0.256180 per leg0.224
39%Meeste 18039%
65%100+ finish in de wedstrijd70%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Price
UitslagGemiddelde
Clayton
16-03-2023Premier LeagueWeek 797.586-494.01
21-01-2023Nordic Darts MastersHalve finale100.9511-1095.95
13-01-2023Bahrein Darts MastersKwartfinale101.236-498.12
27-08-2022New Zealand Darts MastersFinale93.158-496.31
05-06-2022U.S. Darts MastersKwartfinale94.978-796.82

Michael Smith – Chris Dobey

Chris Dobey gaat alles in werking stellen om voor eigen publiek wederom Michael Smith in de kwartfinale te verslaan. Vorige week wist Dobey in Nottingham met 6-4 de winst naar zich toe te trekken. Daarna zorgde Hollywood voor de grootste verrassing van de Premier League, door Michael van Gerwen geen leg te gunnen en met 6-0 door te denderen naar de finale. Daar moest Dobey uiteindelijk zijn meerdere erkennen in Gerwyn Price.

Michael Smith staat op dit moment op de derde plek, maar toch zal hij zelf niet tevreden zijn over het verloop van het huidige seizoen. De huidige wereldkampioen wist van de zeven speelrondes slechts een keer de sterkste te zijn op een avond. En met een legsaldo van 0 kan en mag Bully Boy geen genoegen nemen. Het wordt dus hoog tijd voor de Engelsman om op te staan en zijn favorietenrol waar te maken.

Maar wie naar de statistieken kijkt, ziet dat Smith gelijk staat in de onderlinge ontmoetingen met Chris Dobey, zowel op de vloer als op het podium. Toch zal klasse altijd komen bovendrijven, en is Michael Smith gewoon de terechte favoriet. Door de mindere vorm van Smith kan er zelfs waarde liggen op weddenschappen van een overwinning van de WK-winnaar. Bas heeft er dan ook alle vertrouwen in dat Bully Boy een statement gaat maken. Een handicap van -1,5 op Michael Smith, waardoor hij met 6-4 of een grotere uitslag mag winnen, tegen een odd van 1,97 daar wordt value in gezien. De statistieken beamen dit misschien niet direct, maar dat kan ook omdat ze elkaar weinig zijn tegengekomen tot nu toe. Maar geheel zonder risico is dit natuurlijk niet, want Dobey is niet bang van Smith.

Wil je niet per se afhankelijk zijn van winst of verlies van een speler, dan kan er altijd gekeken worden naar het aantal 180’s in de wedstrijd. Zowel de recente vorm, de vorm in de Premier League, als de onderlinge statistieken wijzen allemaal in de richting van Michael Smith als meeste 180’s gooier. Voor een quotering van 1,90 kan je Michael Smith gooit de meeste 180’s spelen. Wil je iets minder risico nemen, dan bieden de bookmakers Michael Smith meeste 180’s draw no bet aan tegen een odd van 1,58

Michael SmithH2HChris Dobey
4Onderlinge stand4
2Onderling op podium2
96.03Gemiddelde94.84
20%100+ gemiddelde0%
2518013
0.403180 per leg0.210
60%Meeste 18020%
20%100+ finish in de wedstrijd40%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde
Smith
UitslagGemiddelde
Dobey
16-03-2023Premier LeagueWeek 796.854-693.42
29-01-2023The MastersHalve finale90.027-1195.05
04-03-2022UK OpenLaatste 6499.9610-795.20
13-09-2020Players Championship 15Laatste 3292.303-696.30
01-04-2018German Darts Grand PrixLaatste 32105.386-293.69

Lead-foto via Pro Shots / SIPA USA.

Partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Laat een reactie achter