Vrijdag 2 december 2022

Speel bewust

F1 Grand Prix van Frankrijk in de tropische hitte

Wedden op de F1 GP van Canada

De allereerste Grand Prix van Frankrijk werd tijdens het allereerste Formule 1 seizoen verreden. Dit was echter niet op het Circuit Paul Richard waar de coureurs in het weekend van 22 juli tot en met 24 juni zullen rijden. Dit is al weer de twaalfde race en daarmee zijn we over de helft. Waar moet je rekening mee houden als je gaat wedden op de F1 Grand van Frankrijk?

Circuit:Circuit Paul Ricard
Locatie:Le Castellet, Frankrijk
Datum:24 juli 2022
Tijdstip:15:00 uur

In het middelpunt van eigenlijk niets ligt een circuit dat aan alle eisen voldoet: de High Tech Test Track, oftewel het Circuit Paul Richard.

Wil je niks van dit spektakel stuk missen dan moet je vanaf vrijdag 14:00 uur gereed zijn. Op dat moment begint de eerste training gevolgd door een tweede test om 17:00 uur.

Op zaterdag vindt om 13:00 uur de laatste vrije training plaats en drie uur later start om 16:00 uur de kwalificatie. De race zal zondag om 15:00 uur verreden worden.

Favorieten voor de F1 Grand Prix van Frankrijk

Hoewel Max Verstappen de leider is in het wereldkampioenschap, gelooft Charles Leclerc er nog steeds in het gat van 38 punten te kunnen dichten. Zeker nu hij na vijf grand prix vol pech weer eens op de bovenste trede van het podium wist te eindigen in Oostenrijk. Tijdens deze race werd zichtbaar dat Ferrari nog altijd over een hele snelle auto bezit, zo niet de snelste. Al moet wel gezegd worden dat het geen goede dag was voor het team van Red Bull en Max Verstappen.

“Ferrari was sterker dan we hadden verwacht, en wij waren slechter dan we hadden verwacht.” Ondanks dat Ferrari goed is, lijkt uit deze uitspraak van Max Verstappen toch genoeg vertrouwen te zitten om tijdens de Grand Prix van Frankrijk opnieuw de strijd aan te gaan. Het probleem voor Red Bull zat hem met name in bandenslijtage, maar ze hebben de oorzaak hiervan ontdekt bij de Oostenrijkse renstal. Met een iets andere set-up en ander totaal pakket van de auto hopen ze dit weekend weer competitiever te zijn. Maar zal dit winst opleveren?

bet365 logo groen en geel via CasinoNieuws.nlBetCity.nl logoJACK's Casino Online logo roodHolland Casino Online logo PNG via CasinoNieuws.nlBingoal Nederland logo liggend via CasinoNieuws.nlZebet Bonus: Wat voor bonussen verwachten we bij deze aanbieder?LiveScore Bet logoCircus Casino logo via CasinoNieuws.nl
Verstappen2,102,252,252,252,102,182,302,052,102,20
Leclerc2,372,602,602,602,3752,504,002,352,652,50
Hamilton9,5010,0010,0010,0010,008,805,007,757,509,00
Perez15,0013,0013,0013,0013,0013,0017,0010,0013,0013,00
Russell15,0015,0015,0015,0017,0015,0015,0012,0015,0015,00
Sainz21,0029,0029,0029,0021,0021,0020,5017,0021,0020,00
Odds bij de bookmakers voor het wedden op de winnaar van de F1 Grand Prix van Frankrijk

Bandenmanagement wordt een uitdaging

Door de tropische weersvoorspelling tijdens de Grand Prix van Frankrijk kan de asfalt temperatuur erg oplopen. Dit heeft gevolgen voor het bandenmanagement, zeker met een baan vol technische- en hogesnelheidsbochten.

In Oostenrijk was dit in iets mindere mate ook het geval, en daar ging het team van Ferrari het beste mee om. Red Bull was nog wel iets beter in het opwarmen van de Pirelli’s, maar over de hele race gezien profiteerde Charles Leclerc van het bandenmanagement.

Kanttekening hierbij is dat Red Bull aangeeft te weten waar het banden probleem vandaan kwam in Oostenrijk. Maar zullen ze die voldoende hebben opgelost voor de Grand Prix van Frankrijk?

Ferrari en Red Bull staan voor belangrijk weekend in de “ontwikkelingsoorlog”

De snikhete temperaturen in Frankrijk hebben ook gevolgen voor de ontwikkelingsoorlog binnen de Formule 1. Na de zomerstop gelden er andere regels omtrent porpoising, en dit weekend zullen de teams hier al rekening mee houden met de updates.

Ferrari en Red Bull hebben een aantal van deze upgrades gepland tijdens het weekend in Frankrijk. Interessant wordt om te kijken of deze aanpassingen aan de auto in werkelijkheid (met het warme weer) net zo goed werken als dat ze op papier hebben uitgetekend.

Uitgelichte coureurs: Pierre Gasly en Esteban Ocon

Tijdens de Grand Prix van Frankrijk zullen de ogen van vele toeschouwers gericht zijn op thuisrijders Gasly en Ocon. Beide heren doen het naar behoren bij hun eigen teams en zijn daar op dit moment allebei beter dan hun teamgenoot. Ocon wist met zijn Alpine F1 zelfs meer punten te halen dan legendarisch teamgenoot Fernando Alonso. Ook Galsy is bezig aan een prima seizoen, maar hij rijdt wel in een mindere auto als Ocon. Dit zie je ook terug in de odds voor top-10 klassering.

bet365 logo groen en geel via CasinoNieuws.nlBetCity.nl logoJACK's Casino Online logo roodHolland Casino Online logo PNG via CasinoNieuws.nlBingoal Nederland logo liggend via CasinoNieuws.nlZebet Bonus: Wat voor bonussen verwachten we bij deze aanbieder?LiveScore Bet logoCircus Casino logo via CasinoNieuws.nl
Ocon1,571,451,451,451,5711,571,571,481,501,55
Gasly2,502,00
2,00
2,002,752,502,502,352,502,50
Odds bij de bookmakers voor het wedden op een top 10 klassering/punten van de F1 Grand Prix van Frankrijk

Lead-foto via Red Bull Content Pool. Foto van Charles Leclerc en Pierre Gasly via Pro Shots/Panoramic.

Sportsbetting partners

bet365

#ad 100% bonus tot €100 bij de beste bookmaker

Unibet

100% Gratis weddenschap tot €50

Jack’s Casino & Sports

Ontvang een gratis weddenschap van €50

BetCity

Freebet van €50 bij storting van €50

Laat een reactie achter