Vrijdag 19 april 2024

Speel bewust

Premier League Darts Week 10: Jonny Clayton in het voordeel?

Premier League Darts week 10

Jonny Clayton wist vorige week met een indrukwekkende zegetocht onverwachts week 9 van de Premier League Darts op zijn naam te schrijven. Kan hij deze stijgende lijn doortrekken, of gaat Price er toch weer met de overwinning vandoor? In deze preview vind je met behulp van Premium Dart Data alle informatie die je nodig hebt als je wilt wedden op Week 10 van de Premier League Darts.

Premier League Darts
Week 10

Speelronde10
LocatieUtilita Arena
SpeelstadBirmingham, Engeland
Datum6 april 2023
Aantal wedstrijden7

Week 9 werd een prooi voor Jonny Clayton, nadat hij in Berlijn achtereenvolgens te sterk bleek voor Michael van Gerwen, Gerwyn Price, en Michael Smith. Zelfs deze moeilijke loting was geen sta-in-de-weg voor The Ferret, die dankzij de avondwinst een sprong op de ranglijst maakt. Clayton vindt zich nu terug op plek vijf in de tussenstand van de Premier League Darts 2023.

Met de eindzege van Clayton in Berlijn kwam er ook een einde aan de imposante zegereeks van Price. The Iceman had voor zijn nederlaag tegen zijn landgenoot maar liefst zeven wedstrijden achter elkaar in de Premier League gewonnen. Dit leverde hem ook twee opeenvolgende avondzeges op.

Waar Clayton en Price in een goede flow lijken te zitten, is Peter Wright nog steeds op zoek naar zijn goede vorm. Ondanks dat hij in de onderlinge statistieken van te voren in het voordeel was tegen Price, bleek de vorm van het moment toch doorslaggevend te zijn, zeker met de extreme verschillen die Price en Wright aan beide kanten van het spectrum laten zien.

Ook Dimitri van den Bergh moet zich langzamerhand zorgen gaan maken. De Premier League debutant is inmiddels gezakt naar de zevende plaats en heeft samen met Nathan Aspinall en Peter Wright als enige nog geen avondzege achter zijn naam mogen schrijven. Voor Aspinall is een avondzege minder van belang, aangezien hij op dit moment op een gedeelde derde plaats staat. Al zal The Asp zeker jagen op zijn eerste Premier League weekoverwinning, aangezien hij daarmee zijn kansen op de play-offs stevig weet te verbeteren.

Statistieken van de spelers in Birmingham

Wanneer er naar de statistieken van de Premier League Darts-spelers in de Utilita Arena in Birmingham kijken, dan vallen er gelijk twee dingen op.

Ten eerste hebben er maar weinig spelers vaak op het podium in de Engelse stad gestaan tijdens de Premier League. Michael van Gerwen en Peter Wright zijn de enige spelers die vaker dan drie keer hebben gedart in Birmingham. Er zijn wederom weer een paar debutanten in de Utilita Arena, en dat betreft nu ook weer de spelers die voor het eerst in de Premier League Darts actief zijn, namelijk Aspinall, Dobey, en Van den Bergh.

Ten tweede valt het op dat de gevestigde top van de PDC geen goede cijfers kan overleggen in Birmingham. Michael van Gerwen wist van zijn negen potjes er maar vier te winnen, waardoor zijn winstpercentage onder de 50% zit. Dat is iets wat niet al te vaak voorkomt bij de Nederlandse topdarter.

Maar ook de regerend wereldkampioen Michael Smith kan tot nu toe niet terugkijken op een succesvolle periode in de Engelse stad. In de drie partijen dat hij in Birmingham aan de oche verscheen, moest hij alle drie de keren zijn meerdere erkennen in zijn tegenstander. Let wel op dat drie partijen een zeer kleine sample size zijn.

Net als Smith heeft ook Price nog nooit gewonnen in Birmingham, maar ook dit is een kleine sample size. Ondanks de summiere dataset springt het aantal 180’s per leg er wel bij Price uit, in negatieve zin welteverstaan. Met slechts gemiddeld 0.087 keer de maximale score per leg is dit een negatieve uitschieter. Maar met de vorm waarin de Welshe darter op dit moment verkeert kan dit gemiddelde na Premier League Darts week 10 een stuk hoger liggen.

Clayton de uitzondering

Jonny Clayton is de enige speler die geweldige statistieken kan overhandigen. In zijn drie partijen tijdens de vorige editie van de Premier League Darts wist hij telkens zijn tegenstander te overmeesteren. In de kwartfinale was Michael Smith geen partij voor de Welshman, terwijl in de halve finale Peter Wright het onderspit moest delven. In de finale was Clayton met maar liefst 6-1 te sterk voor James Wade, die dit jaar geen deel uit maakt van het deelnemersveld.

SpelersWinstpercentage in BirminghamGemiddelde180 per legMeeste 180sPartijen met 100+ checkout
Michael van Gerwen44% (9x gespeeld)103.780.28356%56%
Gerwyn Price0% (2x gespeeld)97.450.0870%50%
Michael Smith0% (3x gespeeld)100.360.30333%33%
Nathan Aspinall Niet gespeeld
Jonny Clayton100% (3 x gespeeld)104.540.41767%0%
Chris Dobey Niet gespeeld
Dimitri van den Bergh Niet gespeeld
Peter Wright50% (8x gespeeld)98.410.21350%63%

Luister de Premier League Darts podcast

Iedere week zal een dag voor de speelavond een speciale podcast aflevering van de Betstreet Boys verschijnen over de Premier League Darts. In deze podcast bespreken de hosts samen met Bas Engelen, leverancier van dartstatistieken, de afgelopen dartweek en blikken ze vooruit op de partijen in de Premier League. Zo worden de meest interessante bets uitgezocht, maar ook voorspeld hoeveel 180s er worden gegooid en hoeveel 100+ finishes we kunnen verwachten.

Vorm van de afgelopen maand

Michael van Gerwen en Gerwyn Price trekken hun goede vorm door, wat resulteerde dat beide spelers elkaar in de finale troffen tijdens de International Darts Open in het Duitse Riesa. Price bleek met 8-4 te sterk voor MVG. Met zijn eindoverwinning verstevigde Price zijn koppositie in het EURO Tour-klassement.

Voor de andere Premier League Darts-spelers verliep het toernooi in Duitsland wat moeizamer. Peter Wright en Jonny Clayton hadden de kwartfinale als eindstation. Aspinall wist geen potten te breken en strandde in de derde ronde. Dit was nog altijd beter dan wat Smith en Van den Bergh lieten zien. Beide darters gingen er kansloos met 6-1 af, tegen respectievelijk Mike De Decker en Niko Springer, en bereikten zodoende niet eens de derde ronde.

DarterGespeelde
partijen
WinstpercentageGemiddelde180s per legMeeste 180s in partijPartijen met 100+ checkout
Michael van Gerwen3476%97.390.27035%41%
Chris Dobey2045%93.320.25545%55%
Nathan Aspinall1759%97.770.30941%53%
Jonny Clayton2055%95.230.17815%60%
Dimitri van den Bergh2759%92.660.22733%33%
Gerwyn Price3382%100.030.32567%55%
Peter Wright933%89.890.19822%44%
Michael Smith1547%95.550.37980%47%

Michael van Gerwen – Chris Dobey

Wie in week 7 van de Premier League Darts naar het scorebord keek zal zich even achter de oren hebben gekrabd. Chris Dobey was de duidelijke underdog tegen de meervoudig Wereldkampioen bij de PDC. Daarnaast was Van Gerwen in de Premier League Darts in bloedvorm, aangezien hij net zijn derde toernooi achter elkaar had gewonnen.

Toch wist Hollywood voor elkaar te krijgen wat geen enkele andere darters in de Premier League ooit heeft weten te bereiken. Voor het eerst in de geschiedenis van de prestigieuze competitie won MVG geen enkele leg, met een smadelijke 6-0 nederlaag als logisch gevolg.

Voor Mighty Mike is het de uitgelezen mogelijkheid om zijn sportieve revanche te pakken. En als er naar de onderlinge stand gekeken wordt, is het niet gek dat de quoteringen voor een overwinning van Van Gerwin flink lager liggen dan een winstpartij van Dobey. Wanneer Van Gerwen zijn kwartfinalepartij wint, dan krijg je daar bij Jack’s een quotering van 1,30 voor terug.

Van Gerwen bovengemiddeld

Toch kijken de Betstreet Boys liever naar het gemiddelde van Van Gerwen. In de partijen tegen Dobey gooit hij tot nu toe een 100,38 gemiddeld. Wanneer er gekeken wordt naar gemiddelde in Birmingham dan gooit de Nederlander een gemiddelde van boven de 103. De bookmakers lijken vooral te kijken naar de huidige vorm aangezien de over/under-lijn op 98,5 staat en hij de afgelopen maand op een gemiddelde van 97.39 zit.

Gooit Van Gerwen meer dan 98,5 gemiddeld dan kan je deze weddenschap spelen bij Jack’s tegen een odd van 1,73.

Michael van GerwenH2HChris Dobey
13Onderlinge stand3
6Onderling op podium3
100.38Gemiddelde97.07
60%100+ gemiddelde47%
4118049
0.258180 per leg0.308
27%Meeste 18060%
60%100+ finish in de wedstrijd60%
Statistieken bijgewerkt tot Premier League Darts week 10

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde Van GerwenUitslagGemiddelde Dobey
16-03-2023Premier LeagueWeek 7100.360-6101.33
23-02-2023Premier LeagueWeek 498.956-392.75
02-02-2023Premier LeagueWeek 197.415-696.94
01-01-2023World ChampionshipKwartfinale102.395-090.81
28-10-2022European ChampionshipLaatste 3294.355-6100.01
Ontmoetingen bijgewerkt tot Premier League Darts week 10

Exclusieve Premier League Darts Bonus

Lezers van CasinoNieuws.nl en luisteraars van de Betstreet Boys podcast krijgen van Jack’s Casino & Sport een speciale welkomstbonus als ze zich registreren bij Jack’s. Naast de reguliere welkomstbonus van vijf free bets ter waarde van € 10 krijg je een extra welkomstbonus! Je krijgt aanvullend nog een € 5 free bet per speelronde van de Premier League Darts. Dat zijn dus zeventien extra free bets!

Nathan Aspinall – Jonny Clayton

De tweede kwartfinale van week 10 is er eentje die belangrijk kan zijn in de play-off implicaties van beide spelers. Aspinall staat keurig op een gedeelde derde plek, maar door de overwinning van Clayton in week 9 hijgt hij inmiddels in de nek van zowel Aspinall als Smith. Met een achterstand van slechts drie punten zijn de kaarten nog niet geschud.

Nathan Aspinall en Jonny Clayton is een wedstrijd die niet vaak op het menu heeft gestaan binnen de PDC. In de slechts zeven ontmoetingen wist Clayton wel vaker te winnen van Aspinall dan vice versa. Vooral de laatste vijf ontmoetingen had Aspinall het moeilijk met The Ferret, getuige de vier nederlagen en een gelijkspel die de Engelsman uiteindelijk overhield.

Toch kunnen beide spelers op een goede dag van elkaar winnen. Dit is ook te zien aan de gemiddeldes die elkaar weinig ontlopen. Met als gevolg dat de quoteringen van beide spelers voor een overwinning niet ver uit elkaar ligt.

Value bij de 180’s van Clayton

Een statistiek die meer opzienbarend is, dat is het aantal 180’s dat gegooid wordt. Ondanks dat Clayton niet denderend in vorm is afgelopen maand als het gaat om het gooien van de maximale score met drie pijlen (0.178 gemiddeld per leg), weet hij in 63% van de partijen tegen The Asp beter te presteren in deze categorie.

Aan de quoteringen van de bookmakers te zien wordt er verwacht dat de huidige vorm de doorslag gaat geven. Juist hierdoor lijkt er value te liggen op de meeste 180’s van Clayton. Je kan deze weddenschap zetten tegen een quotering van 3,00. Wil je liever iets meer zekerheid, in zoverre er zekerheid bestaat in het wedden op Darts, dan kan er ook gekeken worden naar Clayton gooit de meeste 180’s, draw no bet (DNB). Wanneer de spelers exact hetzelfde aantal keren de maximum scoren laten noteren dan vervalt de weddenschap en krijg je je inleg terug. Deze optie is bij Jack’s te spelen met een odd van 2,45.

Nathan AspinallH2HJonny Clayton
2Onderlinge stand5
2Onderling op podium2
93.53Gemiddelde95.91
13%100+ gemiddelde25%
1718023
0.187180 per leg0.253
38%Meeste 18063%
38%100+ finish in de wedstrijd50%
Statistieken bijgewerkt tot Premier League Darts week 10

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde AspinallUitslagGemiddelde Clayton
23-02-2023Premier LeagueWeek 490.584-691.49
11-07-2022Players Championship 21Kwartfinale97.293-6102.67
07-05-2021Premier LeagueWeek 1291.646-892.88
20-04-2021Premier LeagueWeek 795.446-699.50
23-02-2019Players Championship 5Laatste 3292.404-6102.50
Ontmoetingen bijgewerkt tot Premier League Darts week 9

Dimitri van den Bergh – Gerwyn Price

Dimitri van den Bergh moet alle zeilen bijzetten om aansluiting te vinden bij de subtop in de Premier League. Voor hem is het dan ook een hard gelag dat hij zijn tiende week opent tegen de man in vorm Gerwyn Price. Price lijkt in kampioensvorm te zijn, getuige zijn twee Premier League Darts overwinningen in de laatste drie weken, terwijl hij ook de ene na de andere opponent declasseert aan de oche buiten de Premier League om.

En als de moed Dimi nog niet genoeg in de schoenen is gezakt, dan hoeft hij alleen maar terug te kijken naar de laatste vier ontmoetingen met The Iceman. Deze wedstrijden werden allemaal een prooi voor de darter uit Wales, waarvan er twee plaatsvonden tijdens dit jaargang van de Premier League Darts.

The Dreammaker verkeert zelf niet in grootse vorm. Niko Springer gunde de Belg slechts 1 leg tijdens de EURO Tour in Riesa. En in week 9 van de Premier League noteerde Van den Bergh met 87.09 het slechtste gemiddelde van de avond.

Statistieken liggen dicht bij elkaar

Toch liggen de onderliggende statistieken dichter bij elkaar dan je van te voren zou verwachten. Het gemiddelde ontloopt elkaar niet veel, en dat kan ook gezegd worden van het aantal 180’s waar Price er slechts een voor staat op zijn Belgische concurrent.

Vanwege de goede vorm worden de pijlen vooral gericht op een overwinning van Price. Wanneer Price deze prestaties weet door te trekken zal het een moeilijke avond voor Dimi worden. Een 1,5 handicap op Gerwyn Price kan gespeeld worden tegen een quotering van 1,67. Iedere overwinning van 6-4 of ruimer voor de Welshe darter is dan voldoende. De laatste twee keer in de Premier League wist Price met 6-4 te winnen, wat in het geval van een -1,5 handicap voldoende zou zijn.

Dimitri van den BerghH2HGerwyn Price
5Onderlinge stand12
4Onderling op podium9
96.98Gemiddelde97.15
33%100+ gemiddelde33%
4818049
0.277180 per leg0.283
40%Meeste 18033%
33%100+ finish in de wedstrijd40%
Statistieken bijgewerkt tot Premier League Darts week 10


Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde Van den BerghUitslagGemiddelde Price
16-03-2023Premier LeagueWeek 7100.954-6100.94
23-02-2023Premier LeagueWeek 498.124-6104.39
21-01-2023Nordic Darts MastersKwartfinale101.357-10100.79
27-08-2022New Zealand Darts MastersHalve finale93.434-792.23
11-06-2022Nordic Darts MastersKwartfinale99.3810-593.63
Ontmoetingen bijgewerkt tot Premier League Darts week 10

Peter Wright – Michael Smith

Er wordt veel gesproken over de vormcrisis waarin Peter Wright verkeert, en dat is allemaal terecht. Maar ook Michael Smith stelt dit jaargang nog enigszins teleur in de Premier League. Natuurlijk staat hij op een derde plek, die aan het eind van het seizoen recht geeft op een plek in de play-offs. Toch werd er meer verwacht van Bully Boy.

Als regerend wereldkampioen slechts een speelronde op je naam schrijven is toch niet conform de verwachtingen. Vorige week had Smith een uitgelezen mogelijkheid om een tweede avondzege op zijn naam te schrijven, maar Clayton had andere plannen.

Van een avondzege kan Peter Wright op dit moment alleen maar dromen. Nog steeds staat de teller op slechts een overwinning in de Premier League, en dat was tegen Gerwyn Price. Snakebite heeft eind februari ook al tegenover Smith gestaan in het kader van de Premier League Darts. Wright wist het Smith aardig moeilijk te maken, maar de Engelsman wist toch de zege naar zich toe te trekken.

Mocht Smith winnen van Wright, dan is hij direct van de hatelijke nul af in Birmingham, aangezien hij zijn vorige twee wedstrijden verloor in de Engelse stad. Wright weet wel hoe het is om te winnen in de Utilita Arena. In acht gespeelde wedstrijden wist de Schot vier keer als overwinnaar van het podium te stappen, maar in evenzoveel gevallen moest hij na een nederlaag afdruipen. Een gevoel wat hem tijdens de Premier League dit jaar te vaak is overkomen.

Wright heeft de historie maar niet de vorm

In de onderlinge ontmoetingen, en dat zijn er veel, spreken de harde cijfers in het voordeel van Wright. Maar de Wright van toen lijkt al een tijdje zoek te zijn, dus in hoeverre is dit nog representatief.

Qua historische resultaten wanneer het aankomt op het aantal 180’s is er weinig verschil tussen beide darters. Wright heeft een minimaal, maar te verwaarlozen voordeel wanneer je op de data van de onderlinge ontmoetingen af gaat. Wanneer de vorm een factor gaat spelen, dan is Smith hier duidelijk de bovenliggende partij.

Smith gooit in gemiddeld 0.379 legs de maximum score van 180. Ook gooit hij in 80% van zijn gespeelde partijen gemeten over de afgelopen maand de meeste 180’s. De cijfers van Wright verbleken wanneer je ze gaat vergelijken met die van de regerend wereldkampioen. In maar 22% van zijn partijen wist Wright vaker 180 te scoren dan zijn tegenstander. Ook het gemiddelde aantal 180’s per leg (0.198) ligt stukken lager dan die van zijn aankomende tegenstander.

Bij Jack’s kan je wedden op de meeste 180’s voor Michael Smith. Gooit Smith daadwerkelijk meer 180’s dan Wright, dan krijg je 1,67 keer je inleg terug. Verwacht je ook nog een winstpartij voor Bully Boy waarbij hij meer keer de maximale score behaalt dan zijn Schotse opponent, dan krijg je en odd van 2,17.

Peter WrightH2HMichael Smith
29Onderlinge stand15
23Onderling op podium9
97.35Gemiddelde96.32
41%100+ gemiddelde20%
194180188
0.346180 per leg0.336
46%Meeste 18037%
46%100+ finish in de wedstrijd41%
Statistieken bijgewerkt tot Premier League Darts week 10

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde WrightUitslagGemiddelde Smith
23-02-2023Premier LeagueWeek 491.225-694.55
21-01-2023Nordic Darts MastersHalve Finale95.4311-896.32
17-09-2022World Series of Darts FinalsLaatste 16102.694-6107.40
04-08-2022Players Championship 23Kwartfinale101.576-388.55
05-06-2022U.S. Darts MastersHalve Finale92.856-893.66
Ontmoetingen bijgewerkt tot Premier League Darts week 10

Lead-foto via Pro Shots / ProSportsImages.

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Laat een reactie achter