Woensdag 21 februari 2024

Speel bewust

Premier League Darts Week 11: blijft van Gerwen ongeslagen in Brighton?

Jonny Clayton wist voor de tweede achtereenvolgende week te triomferen in de Premier League Darts. Hierdoor klimt de Welshman naar de derde plek op de ranglijst. In Brighton aast hij op zijn hattrick, maar vooral Michael van Gerwen kan uitmuntende statistieken in de Britse strandplaats overleggen. In deze preview vind je alle info en statistieken wanneer je wilt wedden op week 11 van de Premier League Darts.

Premier League Darts
Week 11

Speelronde11
LocatieBrighton Centre
SpeelstadBrighton, Engeland
Datum13 april 2023
Aantal wedstrijden7

Net als in week 9 wist Jonny Clayton ongeslagen te blijven in de Premier League Darts. In Birmingham wist The Ferret achtereenvolgens Nathan Aspinall, Michael van Gerwen, en de verrassende Peter Wright te verslaan. Michael van Gerwen had in de kwartfinale nog korte metten gemaakt met Chris Dobey, en haalde zo enigszins revanche voor de 6-0 die hij eerder op zijn broek kreeg van Hollywood. Maar Clayton was een brug te ver voor de Nederlandse meervoudig wereldkampioen.

Door zijn avondoverwinning komt Clayton op plek drie met zeventien punten, twee meer dan Aspinall en Michael Smith. Daarnaast heeft hij het voordeel dat hij al twee weekoverwinningen achter zijn naam heeft staan. Dat is het dubbele aantal van Smith, en Aspinall loopt met 0 weekoverwinningen nog verder achter.

Peter Wright liet voor het eerst sinds tijden weer van zich spreken in de Premier League. Dit leverde hem dus een finaleplaats op. Ondanks dat hij de avond niet met een eindoverwinning kon bekronen kroop hij dichter bij Dimitri van den Bergh en Chris Dobey in het gevecht om de laatste plaats. De Belg staat echter nog steeds vier punten voor op de Schotse ex-wereldkampioen. Dobey staat weer een puntje boven de dansende Belgische darter. Voor deze drie darters moet er een goed resultaat behaald worden in week 11 van de Premier League Darts, aangezien de kansen op een play-off plek voor hen al aan een zijden draadje hangt.

Statistieken van de spelers in Brighton

Als iemand de dartsburgemeester van Brighton is, dan is dat Michael van Gerwen. Mighty Mike heeft nog nooit een wedstrijd verloren in de kuststad. Ook in de andere meetbare statistieken scoort de Nederlandse darter hoog. Zijn gemiddelde tikt bijna 105 aan, en ook het aantal 180’s ligt hoog bij MVG in het Brighton Centre.

De rest van het deelnemersveld heeft nog weinig actes de présence gegeven in Brighton. Michael Smith is samen met Peter Wright met drie optredens de meest gelouterde deelnemer na Van Gerwen. Smith wist van zijn drie wedstrijden er twee winnend af te sluiten. De enige wedstrijd die hij verloor in Brighton was de finale van vorig jaar tegen MVG.

Peter Wright is ook in Brighton uit vorm

Peter Wright lijkt tot nu toe nog niet echt gelukkig te zijn in Brighton, aangezien hij zijn drie tot nu toe gespeelde partijen in het Brighton Centre heeft verloren. Dit klinkt dus niet als een goede voorbode voor Snakebite, die nog steeds op een troosteloze laatste plek in de Premier League Darts staat.

Jonny Clayton heeft slechts twee keer aan de oche gestaan in Brighton, en dat resulteerde in gemengde resultaten met een winstpartij en een verlies. Wat vooral opvalt is dat hij in tegenstelling tot Smith en Van Gerwen maar weinig de maximale score met drie pijlen weet te gooien.

Gerwyn Price heeft nog niet in Brighton tijdens de Premier League Darts gespeeld, aangezien hij vorig jaar moest afzeggen.

Van Aspinall, Dobey, en Van den Bergh zijn geen statistieken uit Brighton voorhanden. Dit komt omdat zij nooit in Brighton speelden tijdens de Premier League.

SpelersWinstpercentage in BrightonGemiddelde180 per legMeeste 180sPartijen met 100+ checkout
Michael van Gerwen71% (7x gespeeld)104.730.32457%71%
Gerwyn PriceNiet gespeeld
Jonny Clayton50% (2x gespeeld)91.590.1580%50%
Michael Smith67% (3x gespeeld)93.300.440100%33%
Nathan Aspinall Niet gespeeld
Chris Dobey Niet gespeeld
Dimitri van den Bergh Niet gespeeld
Peter Wright0% (3x gespeeld)100.910.2000%33%

Luister de Premier League Darts podcast

Iedere week zal een dag voor de speelavond een speciale podcast aflevering van de Betstreet Boys verschijnen over de Premier League Darts. In deze podcast bespreken de hosts samen met Bas Engelen, leverancier van dartstatistieken, de afgelopen dartweek en blikken ze vooruit op de partijen in de Premier League. Zo worden de meest interessante bets uitgezocht, maar ook voorspeld hoeveel 180s er worden gegooid en hoeveel 100+ finishes we kunnen verwachten.

Vorm van de afgelopen maand

Michael Smith liet dan eindelijk zijn vorm zien. Niet alleen versloeg hij met goed spel de man in vorm Gerwyn Price. Ook de finale in München werd een prooi voor de wereldkampioen, door zijn landgenoot Aspinall te verslaan. Vooral in de dubbels was Bully Boy dodelijk, waardoor Aspinall zelfs na een heroïsche comeback zijn meerdere moest erkennen.

De goede resultaten in week 10 van Peter Wright ten spijt, zijn vormdip lijkt nog niet voorbij. Lee Evans liet geen spaan heel van de excentrieke darter. Wright kon zijn biezen pakken na een afgetekende 6-1 nederlaag. Ook Jonny Clayton zag al vroegtijdig zijn kansen op een overwinning in rook opgaan. Andrew Gilding was met 6-1 veel te sterk voor de man die al twee weken in de Premier League ongeslagen is.

Chris Dobey wist nog wel van Dimitri van den Bergh te winnen, maar een ronde later wist de Australier Demon Heta de onderlinge ontmoeting met Dobey in zijn voordeel te beslechten. Hierbij vielen niet alleen de dartskunsten van The Heat op, maar ook zeker zijn danskunsten.

Van Gerwen was afgelopen weekend niet aanwezig bij het toernooi in München en zal dus uitgerust aan week 11 van de Premier League Darts kunnen beginnen.

DarterGespeelde
partijen
WinstpercentageGemiddelde180s per legMeeste 180s in partijPartijen met 100+ checkout
Dimitri van den Bergh2055%95.070.23040%30%
Michael van Gerwen2774%97.310.29637%37%
Chris Dobey1850%93.840.28244%50%
Gerwyn Price2983%100.340.32759%55%
Peter Wright1136%90.840.22227%36%
Nathan Aspinall1354%96.070.32346%38%
Jonny Clayton1759%94.150.1786%53%
Michael Smith1457%96.440.38564%50%

Dimitri van den Bergh – Michael van Gerwen

Week 11 van de Premier League Darts trapt af met de Derby van de lage landen. Wie een blik werpt op de statistieken krijgt in een klap spontaan medelijden met Dimitri van den Bergh. In zeventien wedstrijden tegen zijn Nederlandse concurrent wist hij slechts een keer als overwinnaar van het podium af te stappen. In alle andere elf ontmoetingen op het podium wist MVG telkens te zegevieren. Ook de vijf ontmoetingen op de vloer waren een prooi voor Van Gerwen.

Ook beide ontmoetingen in de Premier League Darts 2023 tussen The Dreammaker en Mighty Mike werden in het voordeel van de Nederlander beslist, met twee keer een 4-6 als eindstand.

Een overwinning van Van Gerwen op de Belg tijdens week 11 van de Premier League Darts, dat is voor de hand liggend wanneer er gekeken wordt naar de quoteringen bij de bookmakers. Bij Jack’s kan je ook kiezen voor -1,5 handicap bij Van Gerwen tegen een quotering van 1,62. Dan mag de meervoudig wereldkampioen met iedere uitslag tot aan 6-4 winnen. In de laatste vijf ontmoetingen met de Belg wist Van Gerwen steeds met minimaal twee legs verschil te winnen.

Dimitri van den BerghH2HMichael van Gerwen
1Onderlinge stand16
1Onderling op podium11
95.17Gemiddelde101.27
27%100+ gemiddelde60%
5218058
0.284180 per leg0.317
27%Meeste 18033%
60%100+ finish in de wedstrijd53%
Statistieken tot aan Premier League Darts
Week 11

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde van den BerghUitslagGemiddelde van Gerwen
26-03-2023European Darts OpenLaatste 1694.312-6100.36
05-03-2023UK OpenHalve finale89.636-1194.47
09-02-2023Premier LeagueWeek 294.834-695.55
02-02-2023Premier LeagueWeek 191.614-6106.00
02-01-2023World ChampionshipHalve finale96.460-6108.28
Statistieken tot aan Premier League Darts
Week 11

Exclusieve Premier League Darts Bonus

Lezers van CasinoNieuws.nl en luisteraars van de Betstreet Boys podcast krijgen van Jack’s Casino & Sport een speciale welkomstbonus als ze zich registreren bij Jack’s. Naast de reguliere welkomstbonus van vijf free bets ter waarde van € 10 krijg je een extra welkomstbonus! Je krijgt aanvullend nog een € 5 free bet per speelronde van de Premier League Darts. Dat zijn dus zeventien extra free bets!

Chris Dobey – Gerwyn Price

Net als de eerste partij van de avond, zijn ook de statistieken van de tweede partij zeer eenzijdig te noemen. Gerwyn Price heeft al enkele jaren het nummer van Chris Dobey. De Engelsman wist tot nu toe maar een keer The Iceman te overtreffen. Voor de rest is het steeds Price die er met de overwinning vandoor gaat. In elf wedstrijden was de ex-wereldkampioen tien te sterk voor Hollywood, waarvan vijf keer op het podium.

Van de laatste vijf wedstrijden ging er slechts eentje met het minimale verschil naar Price toe. De overige vier partijen werden steeds met minimaal twee legs verschil gewonnen in het voordeel van de Welshman. Bij Jack’s kan je wedden op -1,5 Gerwyn Price tegen een odd van 1,75. Wanneer je de meest recente resultaten er bij pakt, en de goede vorm van Price meeneemt, is dit een prima odd.

Daarnaast scoort Price overduidelijk beter op de maximale score dan zijn eerstvolgende tegenstander. Zowel in de onderlinge ontmoetingen als in de getoonde vorm van de afgelopen maand is de Welshe darter beter in het totaal aantal 180’s. De bookmakers trekken zich niets aan van deze statistieken en geven Dobey en Price ongeveer evenveel kans om de meeste maximale scores te gooien met drie pijlen. Daarom ligt er value op de meeste 180’s voor Price, draw no bet (DNB) voor een odd van 1,84 bij Jack’s. De statistieken wijzen uit waarom.

Chris DobeyH2HGerwyn Price
1Onderlinge stand10
1Onderling op podium5
93.94Gemiddelde98.29
11%100+ gemiddelde56%
1418030
0.139180 per leg0.297
22%Meeste 18067%
56%100+ finish in de wedstrijd56%
Statistieken tot aan Premier League Darts
Week 11

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde DobeyUitslagGemiddelde Price
23-03-2023Premier LeagueWeek 885.354-686.98
16-03-2023Premier LeagueWeek 795.484-6101.04
09-02-2023Premier LeagueWeek 292.375-693.56
17-03-2021Players Championship 6Laatste 12893.802-6100.50
06-03-2021UK OpenLaatste 16101.315-10102.07
Statistieken tot aan Premier League Darts
Week 11

Peter Wright – Nathan Aspinall

Peter Wright wist afgelopen donderdag voor het eerst meer dan een partij op een avond te winnen tijdens de Premier League Darts 2023. Maar om te zeggen dat de oude Wright weer op het podium staat gaat nog veel te ver. Aspinall daarentegen is stiekem een hele stabiele speler in het deelnemersveld aan het worden. De vechtdarter heeft nog geen weekoverwinning te pakken, maar weet vaak genoeg de kwartfinale te overleven om zo toch de nodige punten te sprokkelen. Het zegt genoeg dat hij op een gedeelde plek vier staat zonder een avondoverwinning.

Ook in de onderlinge tweestrijd is The Asp in het voordeel, al is dit voordeel minder aanwezig dan bij de eerder besproken wedstrijden van week 11 van de Premier League Darts. Vooral op het podium weet de Engelsman het verschil te maken aan de oche tegen Wright.

Nathan Aspinall is heel licht favoriet voor de wedstrijd, met een quotering van 1,87 bij Jack’s. Het is vrij opmerkelijk te noemen dat er geen groter verschil zit met de odd van een winstpartij voor Wright (1,92). Aspinall weet het merendeel van zijn kwartfinale wedstrijden te winnen, terwijl dit Wright pas twee keer in tien pogingen is gelukt.

In de laatste vijf wedstrijden die ze tegen elkaar hebben gespeeld stapte Aspinall vaker wel dan niet als winnaar het toneel af. Alleen de ontmoeting tijdens het Players Championship 10 werd een prooi voor de ex-wereldkampioen uit Schotland. Een overwinning van Aspinall is dan ook een weddenschap waar genoeg value op zit.

Peter WrightH2HNathan Aspinall
5Onderlinge stand9
2Onderling op podium7
98.23Gemiddelde99.72
36%100+ gemiddelde36%
4418066
0.289180 per leg0.434
14%Meeste 18064%
64%100+ finish in de wedstrijd43%
Statistieken tot aan Premier League Darts
Week 11


Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde WrightUitslagGemiddelde Aspinall
09-02-2023Premier LeagueWeek 297.223-6105.22
15-11-2022Grand Slam of DartsGroep90.542-592.89
02-04-2022Players Championship 10Kwartfinale101.196-5106.93
05-05-2021Premier LeagueWeek 1088.525-893.81
19-04-2021Premier LeagueWeek 698.273-7105.20
Statistieken tot aan Premier League Darts
Week 11

Jonny Clayton – Michael Smith

Mocht er een belangrijk twee-punten-duel bestaan, dan is deze titel toebedeeld aan de laatste kwartinalepartij van week 11 van de Premier League Darts tussen Jonny Clayton en Michael Smith. Door de overwinning in week 10 is Clayton inmiddels Smith voorbijgestreefd op de ranglijst.

In de wedstrijden die beide darters tegen elkaar hebben uitgevochten is er niet echt een favoriet te noemen. Smith heeft iets vaker dan Clayton gewonnen, maar in de laatste vijf wedstrijden ligt het voordeel weer aan de kant van The Ferret.

Omdat het echt alle kanten op kan, wordt er nu gekeken naar een weddenschap over het totaal aantal legs. De statistieken van de meest recente ontmoetingen laten zien dat beide spelers weinig voor elkaar onderdoen. In vier van de laatste vijf onderlinge partijen werden er meer dan 9,5 legs gespeeld. En in de wedstrijd waar dit niet het geval was, kwam men alsnog tot negen legs.

Verwacht je weer een partij waar beide spelers niet voor elkaar willen onderdoen, dan kan je bij Jack’s wedden op meer dan 9,5 gespeelde legs. Iedere 6-4 of 6-5 score zal dan voldoende zijn om de weddenschap te laten slagen en 1,85 keer je inzet terug te krijgen.

Jonny ClaytonH2HMichael Smith
11Onderlinge stand14
8Onderling op podium11
94.02Gemiddelde97.15
17%100+ gemiddelde22%
5518080
0.214180 per leg0.311
22%Meeste 18057%
48%100+ finish in de wedstrijd52%
Statistieken tot aan Premier League Darts
Week 11

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde ClaytonUitslagGemiddelde Smith
30-03-2023Premier LeagueWeek 991.796-497.74
16-02-2023Premier LeagueWeek 399.145-6101.90
09-02-2023Premier LeagueWeek 289.373-6100.01
27-08-2022New Zealand Darts MastersHalve Finale90.707-595.41
20-08-2022New South Wales Darts Mast.Kwartfinale91.036-499.15
Statistieken tot aan Premier League Darts
Week 11

Lead-foto via Pro Shots / ProSportsImages.

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Laat een reactie achter