Zaterdag 13 april 2024

Speel bewust

Premier League Darts Week 13: Michael van Gerwen zint op revanche

Premier League Darts week 13

De thuiswedstrijd van Michael van Gerwen in Rotterdam liep uit op een deceptie. In de kwartfinale was Nathan Aspinall te sterk voor de Nederlandse darter. Aspinall wist zijn vorm van de avond door te zetten door Premier League week 12 in Ahoy op zijn naam te schrijven. Leeds is de uitgelezen mogelijkheid voor MVG om revanche te nemen, en de statistieken spreken in zijn voordeel. In deze voorbeschouwing vind je alle informatie en statistieken wanneer je wilt wedden op week 13 van de Premier League Darts.

Premier League Darts
Week 13

Speelronde13
LocatieFirst Direct Arena
SpeelstadLeeds, Engeland
Datum27 april 2023
Aantal wedstrijden7

De verwachtingen waren hooggespannen, niet alleen bij het publiek in Ahoy, maar ook bij Michael van Gerwen zelf. Helaas was Mighty Mike niet bestand tegen de druk en moest hij in zijn openingspartij al buigen voor Nathan Aspinall.

Dimitri van den Bergh, die dit ook een soort van thuistoernooi noemde, wist de kwartfinale wel te overleven en stroomde zo voor het eerst sinds weken weer door naar de laatste vier. Peter Wright was niet opgewassen tegen de Belg. Door de overwinning slaat Dimi een gat met Wright, terwijl hij ook over Dobey heen gaat in de ranglijst.

Chris Dobey mocht het spits afbijten in Rotterdam, samen met Jonny Clayton. Laatstgenoemde wist bij een 3-4 voorsprong de beslissende break te pakken. Die mokerslag kwam Dobey niet meer te boven, waardoor Clayton met 6-4 een ronde verder kwam.

Price is in vorm

Gerwyn Price etaleerde wederom zijn topvorm door ook nu weer de finale te halen. Zowel tegen Smith als Clayton liet hij er geen misverstand over bestaan wie de te kloppen man op dit moment is. Helaas voor hem kon hij deze vorm in de finale niet vasthouden. Met een gemiddelde van 88.52 viel hij toch een klein beetje tegen. Of het met de tocht te maken had in Ahoy, wie zal het zeggen? De Welshe darter klaagde er in ieder geval wel over, maar niet voordat hij het publiek een pluim had gegeven.

Met de overwinning haalde Aspinall zijn eerste weekoverwinning binnen, waardoor hij nu op plaats 3 van de ranglijst komt. Door de winst van de Engelsman zijn nu alleen Van den Bergh en Wright nog zonder dagzege in de Premier League Darts 2023. Niet verwonderlijk vormen zij ook samen met Dobey de achterhoede van het stel.

Premier League Darts week 13 kent weer genoeg mooie affiches, met Price tegen Clayton twee mannen die in topvorm verkeren, en met Van Gerwen tegen Wright twee meervoudige ex-wereldkampioenen.

  • Michael Smith – Chris Dobey
  • Michael van Gerwen – Peter Wright
  • Gerwyn Price – Jonny Clayton
  • Nathan Aspinall – Dimitri van den Bergh

Statistieken van de spelers in Leeds

Michael van Gerwen kan buigen op goede statistieken in de Engelse stad. Van de negen gespeelde partijen wist hij 67% op zijn naam te schrijven. Ook qua gemiddelde in score en 180’s loopt hij stevig voor op de rest van het deelnemersveld.

Vooral de statistieken van Michael Smith zijn opvallend te noemen. Tot nu toe verscheen hij vijf keer aan de oche in Leeds tijdens de Premier League Darts. Al deze partijen gingen naar de tegenstander van de huidge wereldkampioen. Hij zal er dan ook op gebrand zijn om van de hatelijke nul af te komen.

Van Gerwen verdedigt titel

Vorig jaar won MVG de finale van James Wade met een eenvoudige score van 6-1. Een overwinning is alles wat nodig is om de nare smaak van vorige week in eigen land weg te spoelen. Tegen Wade zal hij zeker niet uitkomen, want The Machine speelt dit jaar geen Premier League Darts.

Het hoogste gemiddelde dat tot nu toe in Leeds gegooid is tijdens de prestigieuze competitie staat op naam van Adrian Lewis. In 2015 wist de voormalig tweevoudig wereldkampioen een gemiddelde van 113.80 te behalen. Dit kunstje zal Jackpot voorlopig niet evenaren, laat staan overtreffen. Lewis heeft namelijk besloten een dartpauze in te lassen. De protegé van Phil Taylor is al jaren niet meer in vorm, en heeft inmiddels een aardige duikvlucht op de PDC Order of Merit gemaakt.

SpelersWinstpercentage in LeedsGemiddelde180 per legMeeste 180sPartijen met 100+ checkout
Gerwyn Price33% (3x gespeeld)94.690.20667%33%
Michael van Gerwen67% (9x gespeeld)100.180.31063%63%
Nathan AspinallNiet gespeeld
Jonny Clayton50% (2x gespeeld)97.500.23550%0%
Michael Smith0% (5x gespeeld)92.240.27120%20%
Dimitri van den BerghNiet gespeeld
Chris Dobey Niet gespeeld
Peter Wright38% (8x gespeeld)96.440.22125%63%

Luister de Premier League Darts podcast

Iedere week zal een dag voor de speelavond een speciale podcast aflevering van de Betstreet Boys verschijnen over de Premier League Darts. In deze podcast bespreken de hosts samen met Bas Engelen, leverancier van dartstatistieken, de afgelopen dartweek en blikken ze vooruit op de partijen in de Premier League Darts van week 13. Zo worden de meest interessante bets uitgezocht, maar ook voorspeld hoeveel 180s er worden gegooid en hoeveel 100+ finishes we kunnen verwachten.

Vorm van de afgelopen maand

In Graz wist Jonny Clayton zijn uitstekende vorm een vervolg te geven door de Euro Tour te winnen. De Welshe darter moest het in de finale opnemen tegen het talent Josh Rock. De Noord-Ierse jongeling wist in de halve finale Van Gerwen te declasseren. Rock stond geen enkele leg af, en liet de Nederlander afdruipen met 7-0.

Ondanks dat er misschien een negatief sentiment ontstaat over de vorm van Van Gerwen, laten de cijfers zien dat hij het nog steeds prima doet in aanloop naar week 13 van de Premier League Darts. Maar zijn cijfers staan in schril contrast als je het vergelijkt met Gerwyn Price. Misschien staat er op dit moment dan ook geen maat op The Iceman.

Chris Dobey is inmiddels ook weer beter in vorm aan het raken. Zijn gemiddelde heeft hij afgelopen maand weten op te krikken met iets meer dan twee punten. Hiermee is hij na Price afgelopen maand de best scorende speler die uitkomt in de Premier League. Ook Clayton heeft zijn gemiddelde weten op te vijzelen, wat zijn goede vorm nog maar eens onderschrijft.

DarterGespeelde
partijen
WinstpercentageGemiddelde180s per legMeeste 180s in partijPartijen met 100+ checkout
Michael Smith1663%95.890.39163%56%
Chris Dobey1747%98.350.36535%35%
Michael van Gerwen1560%97.650.35047%33%
Peter Wright1242%92.040.20417%33%
Gerwyn Price1776%102.150.38953%53%
Jonny Clayton2879%96.940.20929%54%
Nathan Aspinall1663%96.490.33631%56%
Dimitri van den Bergh1547%92.620.29753%40%

Michael Smith – Chris Dobey

Chris Dobey presteert dan misschien niet geweldig in de Premier League, maar tegenover de huidige wereldkampioen weet hij prima statistieken te overhandigen. In de onderlinge ontmoetingen heeft Dobey nog altijd een wedstrijd meer gewonnen dan Michael Smith. In 2023 heeft Dobey zelfs nog geen enkele keer verloren van Bully Boy, en daar zaten twee partijen tussen die gespeeld werden in de Premier League Darts. Zowel in week 7 als 8 wist Hollywood met 6-4 de overwinning voor de neus van Smith weg te graaien.

Michael Smith zal deze negatieve reeks maar al te graag willen doorbreken, eens te meer omdat hij de punten hard nodig heeft. Op dit moment staat de PDC kampioen op plek 5, en dat is de eerste plek die naast de play-offs grijpt. Heel veel vertrouwen kan Michael Smith niet putten uit de speelstad. In vijf partijen wist hij nog geen enkele overwinning te behalen. Een goed begin in week 13 van de Premier League Darts is dus een must op meerdere fronten.

Chris Dobey heeft ook nog nooit in Leeds gewonnen tijdens de Premier League Darts, maar dat komt door de doodeenvoudige reden dat hij nog niet eerder in de competitie is uitgekomen. Kijkende naar de onderlinge statistieken, en de cold streak van Smith in Leeds, ligt er value in een overwinning van Dobey. Wint Hollywood eindelijk weer eens een Premier League wedstrijd, dan krijg je 2.50 keer je inzet terug.

Om iets meer zekerheid in te bouwen kan er gekeken worden naar weddenschappen met leg handicap. Zelfs een weddenschap met handicap levert nog mooie odds op, want Dobey +1,5 kan je spelen tegen een quotering van 1.83. In dat geval mag Dobey nog met 6-5 verliezen.

Smith gooit meer 180’s

Qua aantal 180’s is Michael Smith wel echt de bovenliggende partij, zoals ook in onderstaande tabel is te zien. In 50% van de partijen weet Smith vaker de maximale score te gooien, tegenover slechts 17% bij Dobey. Ook qua recente vorm scoort Smith iets beter. Smith gooit de meeste 180’s kan je spelen tegen een odd van 1.82. Wil je een extra ontsnappingsclausule, speel dan Smith meeste 180’s, draw no bet (DNB) voor een 1.52 odd.

Michael SmithH2HChris Dobey
4Onderlinge stand5
2Onderling op podium3
96.21Gemiddelde94.84
17%100+ gemiddelde0%
3018017
0.417180 per leg0.236
50%Meeste 18017%
17%100+ finish in de wedstrijd33%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde SmithUitslagGemiddelde Dobey
23-03-2023Premier LeagueWeek 897.384-694.79
16-03-2023Premier LeagueWeek 796.854-693.42
29-01-2023The MastersHalve finale90.027-1195.05
04-03-2022UK OpenLaatste 6499.9610-795.20
13-09-2020Players Championship 15Laatste 3292.303-696.30

Exclusieve Premier League Darts Bonus

Lezers van CasinoNieuws.nl en luisteraars van de Betstreet Boys podcast krijgen van Jacks een speciale welkomstbonus als ze zich registreren bij Jack’s. Naast de reguliere welkomstbonus van vijf free bets ter waarde van € 10 krijg je een extra welkomstbonus! Je krijgt aanvullend nog een € 5 free bet per speelronde van de Premier League Darts. Wanneer je dit doet voordat week 13 van de Premier League Darts begint krijg je nog vijf free bets.

Michael van Gerwen – Peter Wright

Michael van Gerwen sloot Rotterdam met een fikse kater af, nadat de kwartfinale zijn eindpunt betekende. Peter Wright deed het niet veel beter, maar daar zijn de verwachtingen inmiddels ook getemperd getuige de vorm die hij dit jaar tentoonspreidt.

Voor MVG is dit dan ook de perfecte tegenstander om zich te revancheren. De spelers hebben al bijna honderd keer tegenover gegaan, en Van Gerwen lijkt duidelijk de alfa te zijn. In bijna 75% van de partijen is Van Gerwen de overwinnaar.

Ook dit jaar is de Nederlander vaak de bovenliggende partij. Van de vijf ontmoetingen in 2023 won Mighty Mike er vier. Drie van deze winstpartijen waren bovendien zeer eenzijdig, want Wright wist in totaal maar een leg te pakken. De kans dat deze geschiedenis zich herhaalt is aanwezig. Van Gerwen -2,5 handicap levert dan ook quotering van 2.38 op.

Ook in andere statistieken is Van Gerwen beter

Vooral het gemiddelde van MVG in de partijen tegen de Schot is van uitzonderlijke kwaliteit, zeker als je bekijkt hoe groot de sample size is. Ook in Leeds gooit de Nederlander meer dan 100 gemiddeld. Bij de bookmakers ligt de line voor zijn gemiddelde op 99,5. De over is te spelen voor 2,00.

Tot slot valt op dat Van Gerwen onderling de betere 180 werper is, terwijl Wright geen slechte maximale score-gooier is. In 58% van de partijen die ze tegen elkaar hebben gespeeld wist Nederlandse darter meer 180’s te gooien. Doet hij dat nu weer, dan krijg je 2 x je inzet terug. Er kan ook gekozen worden voor MVG meeste 180’s draw no bet (DNB) tegen een odd van 1.63, zodat je je inleg terug krijgt bij een gelijke stand.

Michael van GerwenH2HPeter Wright
74Onderlinge stand24
59Onderling op podium14
101.38Gemiddelde98.23
64%100+ gemiddelde36%
365180279
0.336180 per leg0.257
58%Meeste 18021%
58%100+ finish in de wedstrijd54%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde Van GerwenUitslagGemiddelde Wright
02-04-2023International Darts OpenKwartfinale98.026-085.10
23-03-2023Premier LeagueWeek 892.846-589.13
16-03-2023Premier LeagueWeek 794.896-189.06
09-03-2023Premier LeagueWeek 694.316-191.85
21-01-2023Nordic Darts MastersKwartfinale98.259-1097.49

Gerwyn Price – Jonny Clayton

Gerwyn Price en Jonny Clayton zijn de mannen in vorm. Laatstgenoemde liet dat nog eens merken door afgelopen weekend in Graz een Euro Tour op zijn naam te schrijven door in de finale Josh Rock te verslaan. Price stond in Rotterdam wederom in een finale van de Premier League Darts, waar hij zijn meerdere moest erkennen in Nathan Aspinall. In de halve finale maakte Price wel gehakt van Clayton, door met overtuigende cijfers (6-1) te winnen.

In de onderlinge ontmoetingen op het podium ontlopen beide heren elkaar niet veel. Toch heeft Price licht de overhand dit jaar in de Premier League. Van de vier wedstrijd, wist Price drie keer te winnen van zijn landgenoot. Daarvan gingen er twee partijen gemakkelijk naar The Iceman. De andere twee partijen, die eerlijk verdeeld werden over beide darters, ging steeds in tien legs.

Wanneer de huidige vorm van beide spelers wordt meegenomen, dan kan er gekeken worden naar Clayton +2,5. Clayton mag in dat geval nog met 6-4 of 6-5 verliezen om de bet groen gekleurd te krijgen. En in het geval van een overwinning van Clayton is de weddenschap goed, ongeacht de uitslag. Deze weddenschap kan gespeeld worden tegen een quotering van 1.54.

121 is het magische getal

Er is nog een opvallend feitje waar een funbetje uit komt rollen. Clayton gooit dit jaar, en zeker afgelopen week, vaak een 121 finish uit. In zijn openingspartij in Ahoy gooide hij de finish twee keer, en ook in Graz wist hij meerdere keren vanaf 121 de leg binnen te slepen. Bij de bookmakers kan je voor twee verschillende opties kiezen.

Wanneer er een 121 finish plaatsvindt in de wedstrijd, ongeacht wie hem gooit, dan krijg je 9 x je inzet terug. Gooit Clayton een 121 finish uit, dan kan die gespeeld worden tegen een quotering van 13.00. Speel dit soort betjes wel met een lage inzet, vandaar de term funbetje, en speel alleen met geld dat je kan missen.

Gerwyn PriceH2HJonny Clayton
19Onderlinge stand11
12Onderling op podium10
97.22Gemiddelde95.77
35%100+ gemiddelde8%
9218072
0.274180 per leg0.214
35%Meeste 18035%
58%100+ finish in de wedstrijd62%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde PriceUitslagGemiddelde Clayton
20-04-2023Premier LeagueWeek 12100.636-188.58
30-03-2023Premier LeagueWeek 999.054-6101.43
23-03-2023Premier LeagueWeek 894.556-180.89
16-03-2023Premier LeagueWeek 797.586-494.01
16-01-2023Nordic Darts MastersHalve finale100.9511-1095.95

Nathan Aspinall – Dimitri van den Bergh

Aspinall tegen Van den Bergh is een affiche dat nu al voor de vijfde keer op het programma staat tijdens de Premier League Darts 2023. De eerste twee partijen werden een prooi voor Dimi, maar sindsdien heeft Aspinall de stand gelijkgetrokken. Wat opvallend te noemen is, is dat drie van die vier partijen vrij close waren en over de 9,5 sets gingen. Over 9,5 legs tussen The Asp en The Dreammaker in Leeds levert je op het moment van schrijven een quotering op van 1.86.

Nu Aspinall de Belg eindelijk uit zijn hoofd heeft kunnen krijgen, en na de eerste weekoverwinning van de Engelsman is het niet verwonderlijk dat hij als favoriet wordt gezien. Een winstpartij van The Asp in week 13 van de Premier League Darts levert 1,70 keer je inleg op.

Daarnaast smijten beide spelers doorgaans aardig met 180’s, zeker als ze tegen elkaar spelen. Als je het gemiddelde van hen doortrekt zou je uit komen op zes 180’s in de partij. Bij Jacks.nl kan je wedden op over 4,5 180’s. Worden er vijf of meer maximale scores gegooid, dan krijg je 1,50 keer je inleg terug.

Nathan AspinallH2HDimitri van den Bergh
6Onderlinge stand10
3Onderling op podium8
96.06Gemiddelde95.91
13%100+ gemiddelde33%
6518064
0.337180 per leg0.332
40%Meeste 18033%
27%100+ finish in de wedstrijd47%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde AspinallUitslagGemiddelde Van den Bergh
20-04-2023Premier LeagueWeek 1299.226-491.76
23-03-2023Premier LeagueWeek 8101.276-595.49
16-03-2023Premier LeagueWeek 792.904-690.91
16-02-2023Premier LeagueWeek 388.181-6105.73
14-05-2022Czech Darts OpenLaatste 3295.684-696.06

Lead-foto via Pro Shots / Imago.

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Laat een reactie achter