Woensdag 17 april 2024

Speel bewust

Premier League Darts Week 14: Gaat Smith eindelijk winnen in Manchester?

Premier League Darts week 14

Michael Smith gaat een belangrijke week 14 tegemoet in de Premier League Darts. Niet alleen aast hij op zijn eerste winstpartij in Manchester, ook kan hij met een overwinning een gat slaan in de strijd om een plekje in de play-offs van de Premier League Darts. Met nog een paar weken te gaan, worden de belangen steeds groter. In deze voorbeschouwing vind je alle informatie en statistieken wanneer je wilt wedden op week 14 van de Premier League Darts.

Premier League Darts
Week 14

Speelronde14
LocatieAO Arena
SpeelstadManchester, Engeland
Datum4 mei 2023
Aantal wedstrijden7

Nu het einde van het reguliere seizoen van de Premier League Darts 2023 nadert, lijken de kaarten steeds meer geschud. Gerwyn Price en Michael van Gerwen zijn, blessures daargelaten, al zeker van een plek in de play-offs. De achterhoede van het deelnemersveld, met Peter Wright, Chris Dobey, en Dimitri Van den Bergh, lijkt inmiddels alleen nog maar voor de premies mee te doen.

Dan blijven er nog drie darters over voor de resterende twee plaatsen in de eindfase van de competitie. Met de winst van Smith in week 13 lijkt hij ineens de beste papieren te hebben. Hij heeft inmiddels een gat geslagen van vier punten op Jonny Clayton. Tussen beide spelers in bungelt Nathan Aspinall met 22 punten nog tussen hoop en vrees. Een van deze drie darters zal uiteindelijk buiten de boot vallen.

  • Peter Wright – Jonny Clayton
  • Chris Dobey – Dimitri van den Bergh
  • Michael Smith – Nathan Aspinall
  • Gerwyn Price – Michael van Gerwen

Statistieken van de spelers in Manchester

Het meest opvallende is wederom het winstpercentage van Michael Smith. Net als in Leeds, heeft The Bully Boy nog niet in Manchester gewonnen tijdens de Premier League Darts. Maar met het Leeds-syndroom heeft de regerend wereldkampioen inmiddels afgerekend, aangezien hij vorige week al zijn drie partijen won.

Michael van Gerwen is, bijna traditiegetrouw, de meest ervaren speler in Manchester. Van zijn tien gespeelde wedstrijden wist hij er zes winnend af te sluiten. Gerwyn Price kan minder goede statistieken overleggen, maar daarbij moet vermeld worden dat het slechts om drie partijen gaat. Vooral zijn gemiddelde en lage aantal 180’s vallen op. Maar in de vorm waarin de darter uit Wales nu verkeert, is het geen ondenkbare zaak dat deze statistieken flink gaan stijgen.

Peter Wright scoort dan wel gemiddeld de meeste 180’s in Manchester, het heeft niet gezorgd voor enig succes. In de zeven keer dat hij aan de oche verscheen wist hij maar 29% van zijn partijen op zijn naam te schrijven. Dit belooft dus weinig goeds voor de meervoudig PDC kampioen.

SpelersWinstpercentage in LeedsGemiddelde180 per legMeeste 180sPartijen met 100+ checkout
Gerwyn Price33% (3x gespeeld)92.040.1670%33%
Michael van Gerwen60% (10x gespeeld)101.450.25730%50%
Michael Smith0% (5x gespeeld)96.920.27325%25%
Nathan AspinallNiet gespeeld
Jonny Clayton50% (2x gespeeld)105.670.30050%50%
Dimitri van den BerghNiet gespeeld
Chris Dobey Niet gespeeld
Peter Wright29% (7x gespeeld)95.420.32043%71%

Luister de Premier League Darts podcast

Iedere week zal een dag voor de speelavond een speciale podcast aflevering van de Betstreet Boys verschijnen over de Premier League Darts. In deze podcast bespreken de hosts samen met Bas Engelen, leverancier van dartstatistieken, de afgelopen dartweek en blikken ze vooruit op de partijen in de Premier League Darts van week 13. Zo worden de meest interessante bets uitgezocht, maar ook voorspeld hoeveel 180s er worden gegooid en hoeveel 100+ finishes we kunnen verwachten.

Vorm van de afgelopen maand

Zoals eerder al vermeld is, won Michael Smith in Leeds zijn tweede avond in de Premier League. In de finale was hij te sterk voor de man in vorm Gerwyn Price. Michael van Gerwen stelde wederom teleur door in de kwartfinale te verliezen. Peter Wright bleek met 6-3 te sterk voor de Nederlandse favoriet. Vooral het finishpercentage van MVG was abominabel te noemen, met slechts drie rake dubbels uit veertien pogingen.

Afgelopen weekend vertrok de PDC-karavaan naar Nederland, waar het circus in Leeuwarden neerstreek. Dimitri Van den Bergh werd al op zaterdag uitgeschakeld nadat Ryan Searle met 6-1 flink sterker bleek te zijn. Maar de grootste verrassing op die dag was de nederlaag die Jonny Clayton leed tegen Berry van Peer.

Op zondag hield het toernooi vroegtijdig op voor Nathan Aspinall, Michael Smith, en Peter Wright. Michael van Gerwen mocht nog iets langer door darten, maar in de halve finale was het ook exit voor de Nederlander. Dave Chisnall was met 7-6 te sterk voor Mighty Mike. Diezelfde Chisnall wist het toernooi in Leeuwarden uiteindelijk ook te winnen, door met 8-5 aan het langste eind te trekken tegenover Luke Humphries.

Dirk van Duijvenbode geblesseerd aan knie

Verder waren er nog opvallende optreden van de Nederlandse darters Danny Noppert en Dirk van Duijvenbode. Noppert, die in zijn eigen provincie de publiekslieveling was, raakte tot de kwartfinales. Een ronde eerder vond Van Duijvenbode zijn eindstation, nadat hij de dag daarvoor geblesseerd raakte aan zijn standbeen toen hij tijdens zijn kenmerkende entree onderuit ging. Hij vreest inmiddels voor een zware blessure aan zijn knie.

Chris Dobey en Gerwyn Price verschenen beide niet aan de oche in Leeuwarden tijdens de European Tour 6.

DarterGespeelde
partijen
WinstpercentageGemiddelde180s per legMeeste 180s in partijPartijen met 100+ checkout
Peter Wright1346%92.480.26138%36%
Jonny Clayton2471%97.100.20529%29%
Chris Dobey1747%98.420.36635%35%
Dimitri van den Bergh1650%94.870.32163%38%
Michael Smith1771%96.670.38265%53%
Nathan Aspinall1663%96.490.25038%56%
Gerwyn Price1369%101.020.38746%38%
Michael van Gerwen1457%96.030.30436%50%

Peter Wright – Jonny Clayton

Peter Wright mag dan afgelopen week wel van Michael van Gerwen (Premier League) en Michael Smith (Euro Tour) gewonnen hebben, dit betekent nog niet dat de kleurrijke darter weer terug is op zijn oude niveau. Na de knappe uitschakeling van Van Gerwen ging Wright met 6-2 zitten tegen Smith, en nadat de Schot in Leeuwarden revanche had genomen op de huidige wereldkampioen gunde Chisnall Wright maar een leg (1-6).

Maar alsnog zal hij met een beter gevoel terugkijken op het Nederlandse toernooi dan Clayton. The Ferret dolf het onderspit tegen de thuisspelende Berry van Peer. Ook in de Premier League kende Clayton geen goede week. Al heerst daar de verzachtende omstandigheid dat hij tegen Gerwyn Price moest aantreden in de kwartfinale.

Onderling is Wright in het voordeel, maar dit voordeel valt weg wanneer de twee darters elkaar op het podium treffen. De twee meest recente ontmoetingen op het podium eindigde beide in een 5-6 overwinning voor Clayton. Ook nu is de verwachting dat de partij aardig close gaat zijn. Daarom kan er gekeken worden naar de over 9.5 legs gespeeld in deze wedstrijd tijdens week 14 van de Premier League Darts. Dan is iedere uitslag van 6-4 of 6-5 goed voor je weddenschap. Deze bet is te spelen tegen een quotering van 1,86.

Clayton valt tegen met zijn 180’s

Wat wel eenzijdig is in de onderlinge partijen is het aantal 180’s wat Wright scoort ten opzichte van Clayton. In 52% van de partijen tegen elkaar, wist Wright vaker de maximale score te raken. Ook wanneer er gekeken wordt naar de vorm van de afgelopen maand, en de resultaten in het verleden in Manchester, ligt Snakebite in polepositie om vaker de 180 score te behalen. Gooit Peter Wright meer 180’s, dan krijg je 2,06 keer je inleg terug.

Peter WrightH2HJonny Clayton
15Onderlinge stand10
10Onderling op podium10
99.37Gemiddelde97.04
44%100+ gemiddelde24%
9118071
0.315180 per leg0.246
52%Meeste 18028%
52%100+ finish in de wedstrijd44%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde SmithUitslagGemiddelde Dobey
06-04-2023Premier LeagueWeek 1091.135-695.59
02-03-2023Premier LeagueWeek 592.105-689.91
29-01-2023The MastersKwartfinale101.8010-697.87
11-09-2022German Darts OpenLaatste 1698.086-398.35
22-05-2022European Darts Grand PrixLaatste 16103.006-185.96

Exclusieve Premier League Darts Bonus

Lezers van CasinoNieuws.nl en luisteraars van de Betstreet Boys podcast krijgen van Jacks een speciale welkomstbonus als ze zich registreren bij Jack’s. Naast de reguliere welkomstbonus van vijf free bets ter waarde van € 10 krijg je een extra welkomstbonus! Je krijgt aanvullend nog een € 5 free bet per speelronde van de Premier League Darts. Wanneer je dit doet voordat week 14 van de Premier League Darts begint krijg je nog vier free bets.

Chris Dobey – Dimitri Van den Bergh

Het gevecht in week 14 van de Premier League Darts tussen Chris Dobey en Dimitri Van den Bergh zal er vooral een zijn om weg te blijven van de laatste plaats op de ranglijst. Als de historie er bij gepakt gaat worden, dan kunnen er weinig conclusies getrokken worden. De twee opkomende darters zijn elkaar pas slechts drie keer eerder op het podium tegengekomen. Een van deze drie wedstrijden vond plaats tijdens week 5 van de Premier League Darts. Het was toen de Belg die er met de winst vandoor ging. Dit was ook direct zijn eerste overwinning op Dobey op een podium. Een maand later pakte Hollywood zijn revanche door met 6-2 te zegevieren op de German Darts Grand Prix.

Een statistiek die direct in het oog springt is het verschil in aantal 180’s tussen de spelers. In de helft van de partijen weet Dobey vaker de maximale score te gooien, tegen slechts 13% van Van den Bergh. Afgelopen maand wist de Engelsman ook vaker drie keer triple 20 achter elkaar te gooien in vergelijking met zijn Vlaamse collega. Gooit Dobey wederom meer 180’s dan The Dreammaker dan kan je deze weddenschap spelen tegen een odd van 2,02. Eventueel kan er ook gekeken worden naar Dobey gooit meer 180’s Draw no bet (DNB). Werpt Dobey er meer, dan krijg je 1,68 keer je inleg terug. Eindigt die strijd gelijk, dan krijg je je inzet terug.

Dobey bovengemiddeld

De bookmakers bieden ook weddenschappen op het gemiddelde aan, en bij Dobey lijkt de over line value te hebben. De line ligt op moment van schrijven op 95.5 gemiddeld. De Britse darter gooit afgelopen maand een gemiddelde van iets meer dan 98 bij elkaar. Ook in zijn ontmoetingen met Dimi gooit hij gemiddeld meer dan 95.5. In vier van de laatste onderlinge ontmoetingen wist Dobey slechts een keer niet dat gemiddelde te halen. De over 95.5 gemiddelde van Dobey is te spelen tegen een quotering van 1,85.

Chris DobeyH2HDimitri Van den Bergh
5Onderlinge stand7
2Onderling op podium1
97.39Gemiddelde97.77
25%100+ gemiddelde38%
3118020
0.463180 per leg0.299
50%Meeste 18013%
0%100+ finish in de wedstrijd50%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde DobeyUitslagGemiddelde Van den Bergh
09-04-2023German Darts Grand PrixLaatste 3296.566-295.17
02-03-2023Premier LeagueWeek 5104.453-6104.49
19-10-2021Players Championship 24Laatste 16101.451-6105.96
24-04-2021Players Championship 9Laatste 12892.602-695.40
29-01-2021The MastersLaatste 2497.366-289.07

Michael Smith – Nathan Aspinall

De man met misschien wel de meest mooie en vloeiende worp, mag het opnemen tegen iemand die Bas Engelen steevast omschrijft als vechtdarter. Deze clash van verschillende stijlen zal een van de blikvangers zijn van week 14 van de Premier League Darts. Beide spelers strijden voor een plek naast Price en Van Gerwen in de play-offs, die weldra voor de deur staan.

Het is ondertussen een veel gespeeld affiche in de 2023 editie van de Premier League Darts. Tot nu toe stonden ze gezamenlijk vier keer aan de oche in deze prestigieuze competitie. Het aantal overwinningen werd tot nu toe eerlijk tussen beide spelers verdeeld, maar na aankomende donderdag zal er een darter in het voordeel zijn.

Het voordeel lijkt inmiddels bij de regerend wereldkampioen te liggen. Niet alleen wist hij vorige week speelronde 13 op zijn naam te schrijven, ook wist hij de laatste drie ontmoetingen tegen The Asp in zijn voordeel te beslechten. Heeft Aspinall eindelijk met zijn demonen rondom Van den Bergh afgerekend, lijkt Smith die plek over te nemen.

De verwachting is dan ook dat Smith aan het langste eind gaat trekken in Manchester, en zo met zijn eigen syndroom afrekent. De statistieken lagen vorige week ook dik in het nadeel van The Bully Boy, maar hij wist te leveren op het moment dat het moest. Een overwinning levert op dit moment 1,56 keer je inzet op.

Smith gooit frequenter de maximale score

Net als in de andere kwartfinales is het verschil tussen de gegooide maximale scores opvallend te noemen. Tegen Aspinall weet Smith in meer dan de helft van de wedstrijden vaker 180’s te gooien. En dan te bedenken dat Smith ook qua recente vorm veel beter zijn maximale scores weet te behalen. Afgelopen maand wist de nummer 1 van de PDC Order of Merit 0.132 hoger te scoren qua 180’s per leg. Gooit Michael Smith vaker 180 dan Nathan Aspinall, dan kan je deze weddenschap spelen tegen een odd van 1,80. De DNB-optie ligt op 1,52.

Wanneer je denkt dat Smith zowel vaker de 180 score raakt en de wedstrijd wint, dan krijg je 2,45 keer je inleg terug. De King of the Oche weddenschap wordt echter afgeraden door Bas, want die vallen maar spaarzaam.

Michael SmithH2HNathan Aspinall
11Onderlinge stand8
9Onderling op podium6
97.57Gemiddelde95.86
31%100+ gemiddelde38%
8018053
0.372180 per leg0.247
56%Meeste 18019%
50%100+ finish in de wedstrijd50%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde SmithUitslagGemiddelde Aspinall
10-04-2023German Darts Grand PrixFinale102.888-594.63
30-03-2023Premier LeagueWeek 9104.196-498.91
09-03-2023Premier LeagueWeek 691.526-275.47
02-03-2023Premier LeagueWeek 594.263-695.74
09-02-2023Premier LeagueWeek 291.094-6105.39

Gerwyn Price – Michael van Gerwen

De strijd tussen de twee alfamannen krijgt een nieuw hoofdstuk tijdens week 14 van de Premier League Darts. Van Gerwen is nog steeds de meest talentvolle darter, maar Price is op dit moment de te kloppen man. Alhoewel MVG kan putten uit flink wat historisch succes tegen The Iceman, is Price inmiddels bezig aan een inhaalrace.

De laatste vijf potten die de topdarters tegen elkaar speelden, werden allemaal in het voordeel van de man uit Wales beslist. Vaak waren dit wedstrijden waar beide spelers aan elkaar gewaagd waren, maar er zat ook een 6-1 oorwassing bij. Het is dan ook niet gek te noemen dat de Nederlander een keer geen favoriet is bij de bookmakers. Een overwinning van Price lijkt meer voor de hand liggend dan een winstpartij van MVG op dit moment. Wint Gerwyn Price, dan krijg je 1,76 keer je inleg terug.

Hoog gemiddelde Price

Tijdens die uitmuntende reeks van Price tegen Mighty Mike kan eerstgenoemde terugvallen op een zeer goed gemiddelde. In zijn vier laatste ontmoetingen gooide hij steeds ruim boven de 100 gemiddeld. Vooral in week 8 stond er geen maat op de voormalig wereldkampioen uit Wales, met het uitmuntende gemiddelde van 114,96.

Deze week is de line van het gemiddelde van Price vastgesteld op 100,5. Bij iedere darter zou dit hoog zijn, maar bij Price in huidige vorm is dit een prima line om de over te spelen. Niet alleen laat hij dit zien in de wedstrijden tegen Van Gerwen. Ook zijn vorm van afgelopen maand laat zien dat hij in staat is ruim boven de 100,5 gemiddeld te gooien. Over 100,5 gemiddeld voor Price is te spelen tegen een quotering van 1,80.

Van deze topdarters mag vuurwerk verwacht worden, en daar horen hoge finishes bij. In de onderlinge resultaten gooien ze vaker wel dan niet een 100+ finish. De optie 2 of meer finishes van 100+ tegen een quotering van 2,20 lijkt dan ook value te herbergen.

Gerwyn PriceH2HMichael van Gerwen
                       14Onderlinge stand29
11Onderling op podium25
97.56Gemiddelde101.19
22%100+ gemiddelde51%
137180177
0.256180 per leg0.331
22%Meeste 18046%
61%100+ finish in de wedstrijd59%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde PriceUitslagGemiddelde Van Gerwen
13-04-2023Premier LeagueWeek 11108.086-5104.71
02-04-2023International Darts OpenFinale105.648-4100.46
26-03-2023European Darts OpenKwartfinale106.286-499.46
23-03-2023Premier LeagueWeek 8114.966-198.48
20-03-2023Players Championship 8Laatste 1693.516-493.12

Lead-foto via Pro Shots / ProSportsImages.

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Laat een reactie achter