Woensdag 21 februari 2024

Speel bewust

Premier League Darts Week 15: Wordt het Clayton of Aspinall?

Op donderdagavond wordt de 15e speelronde van de Premier League Darts in Sheffield gespeeld. Voor twee spelers zijn het nog twee belangrijke weken, want alleen Jonny Clayton en Nathan Aspinall maken nog kans op het vierde ticket voor de play-offs. De heren staan in punten gelijk en nemen het volgende week tegen elkaar op. Wie zal aansluiten bij de reeds geplaatste Price, Van Gerwen, en Smith?

Premier League Darts
Week 15

Speelronde15
LocatieUtilita Arena
SpeelstadSheffield, Engeland
Datum11 mei 2023
Aantal wedstrijden7

In Manchester wist Michael Smith niet alleen de veertiende speelronde van de Premier League Darts te winnen. Hij wist zichzelf ook te plaatsen voor de play-offs op 25 mei in Londen. Daarvoor waren Michael van Gerwen en Gerwyn Price al verzekerd van een plekje bij de beste vier van de Premier League.

In week 15 en 16 zal het er vooral voor Nathan Aspinall en Jonny Clayton om gaan spannen. Beide darters hebben momenteel 22 punten en zullen ook volgende week plek vier en vijf van de ranglijst nog bezetten. De vraag is alleen wie op welke plek zal staan. Op dit moment is Jonny Clayton in het voordeel, omdat hij twee speelrondes wist te winnen. Aspinall wist een avond, in Rotterdam, alle drie de partijen te winnen. Ook op legsaldo is Clayton momenteel in het voordeel.

Als we naar het programma kijken, dan is ook dit zeer gunstig voor The Ferret. Hij neemt het namelijk op tegen de Belgische Van den Bergh die in een mindere vorm verkeert. Nathan Aspinall mag aantreden tegen koploper Gerwyn Price. Volgende week wordt het speelschema op basis van de ranglijst bepaald en dan zullen Aspinall en Clayton in ieder geval tegenover elkaar staan. Clayton zal dan ook hopen dat hij in Sheffield genoeg punten zal pakken om comfortabel af te reizen naar Aberdeen.

  • Gerwyn Price – Nathan Aspinall
  • Chris Dobey – Peter Wright
  • Michael van Gerwen – Michael Smith
  • Jonny Clayton – Dimitri van den Bergh

Statistieken van de spelers in Sheffield

Voor de vijftiende keer trekt de Premier League Darts-karavaan naar Sheffield. Voor twee darters is dit een plek waar zij graag lijken te spelen, want Gerwyn Price en Michael van Gerwen presteren doorgaans goed in de Utilita Arena. De Welshe darter verloor zelfs geen van de vier partijen die hij in Sheffield speelde. Hij won drie van de vier partijen die hij speelde en de andere partij eindigde in een gelijkspel.

Michael van Gerwen speelde al elf keer in Sheffield en wist maar liefst negen van die partijen te winnen. Een van de twee verloren partijen was de finale van vorig jaar tegen, jawel, Gerwyn Price. Na een beslissende elfde leg was The Iceman te sterk voor de Nederlander.

SpelersWinstpercentage in SheffieldGemiddelde180 per legMeeste 180sPartijen met 100+ checkout
Gerwyn Price75% (4x gespeeld)97.850.22750%50%
Michael van Gerwen82% (11x gespeeld)102.410.30755%27%
Michael Smith25% (4x gespeeld)95.600.31350%25%
Jonny Clayton0% (1x gespeeld)96.530.2730%100%
Nathan AspinallNiet gespeeld
Chris DobeyNiet gespeeld
Dimitri van den BerghNiet gespeeld
Peter Wright25% (8x gespeeld)96.540.17925%25%

Luister naar de Premier League Darts podcast

Iedere week zal een dag voor de speelavond een speciale podcast aflevering van de Betstreet Boys verschijnen over de Premier League Darts. In deze podcast bespreken de hosts samen met Bas Engelen, leverancier van dartstatistieken, de afgelopen dartweek en blikken ze vooruit op de partijen in de Premier League Darts van deze week. Zo worden de meest interessante bets uitgezocht, maar ook voorspeld hoeveel 180s er worden gegooid en hoeveel 100+ finishes we kunnen verwachten.

Vorm van de afgelopen maand

Michael van Gerwen wist afgelopen weekend in België goede zaken te doen door het zevende toernooi van de Euro Tour op zijn naam te schrijven. Mighty Mike wist in Wieze de finale te winnen van Luke Humphries, die al voor de derde keer een finale van de Euro Tour wist te bereiken. Helaas voor Cool Hand Luke verloor hij wel al deze finales.

Michael Smith, Jonny Clayton, en Nathan Aspinall wisten in Wieze tot de kwartfinale te komen, maar voor alle drie de Premier League spelers eindigde het avontuur daar. Josh Rock was met 6-1 te sterk voor Bully Boy terwijl Clayton met 6-4 verloor van Dirk van Duijvenbode. Eerder die avond was Nathan Aspinall al naar huis gestuurd door Luke Humphries, die met 6-2 te sterk was.

DarterGespeelde
partijen
WinstpercentageGemiddelde180s per legMeeste 180s in partijPartijen met 100+ checkout
Gerwyn Price1070%101.320.43850%40%
Nathan Aspinall1457%92.930.22221%50%
Chris Dobey1747%98.040.36647%29%
Peter Wright1136%92.010.27645%27%
Michael van Gerwen1968%97.170.25126%58%
Michael Smith1771%96.880.37271%47%
Jonny Clayton2669%97.430.20535%69%
Dimitri van den Bergh1753%94.650.31953%35%

Gerwyn Price – Nathan Aspinall

Zoals gezegd is de vijftiende speelavond een hele belangrijke voor Nathan Aspinall. We noemden de loting tegen Price een ongunstige, maar The Asp liet al eens zien dat hij gewoon kan winnen van Price. De nummers 1 en 5 van de ranglijst kwamen elkaar al vier keer eerder tegen dit seizoen en de overwinningen werden eerlijk verdeeld. Twee keer, in week 2 en 13, was Price met 6-3 te sterk. In beide gevallen was Aspinall een week daarvoor te sterk voor The Iceman. In week 1 en 12 werd het 6-4 in het voordeel van de Engelsman.

Als we kijken naar alle ontmoetingen op het podium, dus ook buiten de Premier League, dan is Aspinall zelfs de betere. De mannen kwamen elkaar zestien keer tegen en in negen van deze partijen was Aspinall de winnaar. We denken dan ook niet dat het een makkelijke partij voor een van beide heren gaat worden. Price zal zijn eerste plek op de ranglijst veilig willen stellen en Aspinall moet vechten voor een finaleplek. We kiezen bij deze wedstrijd daarom voor een weddenschap op 10 of meer legs in de wedstrijd. Mocht de wedstrijd in een 6-4 of 6-5 voor een van beide eindigen, dan kunnen wij rekenen op twee keer onze inleg.

Gerwyn PriceH2HNathan Aspinall
                       13Onderlinge stand11
7Onderling op podium9
95.90Gemiddelde96.15
30%100+ gemiddelde22%
7718069
0.263180 per leg0.235
52%Meeste 18026%
61%100+ finish in de wedstrijd52%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde PriceUitslagGemiddelde Aspinall
27-04-2023Premier LeagueWeek 1389.986-393.09
20-04-2023Premier LeagueWeek 1288.524-697.30
09-02-2023Premier LeagueWeek 297.326-393.09
02-02-2023Premier LeagueWeek 191.294-694.39
08-10-2022World Grand PrixHalve finale84.572-487.13

Exclusieve Premier League Darts Bonus

Lezers van CasinoNieuws.nl en luisteraars van de Betstreet Boys podcast krijgen van Jacks een speciale welkomstbonus als ze zich registreren bij Jack’s. Naast de reguliere welkomstbonus van vijf free bets ter waarde van € 10 krijg je een extra welkomstbonus! Je krijgt aanvullend nog een € 5 free bet per speelronde van de Premier League Darts. Wanneer je dit doet voordat week 15 van de Premier League Darts begint krijg je nog drie free bets.

Chris Dobey – Peter Wright

In de voetballerij zou deze tweede partij van de avond bestempeld worden als een degradatiekraker, want Chris Dobey en Peter Wright zijn beide laagvliegers. Peter Wright heeft nog twee speelrondes om te voorkomen dat hij laatste wordt in de Premier League Darts 2023. De Schot heeft negen punten verzameld in de eerste veertien speelrondes. Dit zijn twee punten minder dan Dimitri van den Bergh en drie punten minder dan zijn tegenstander, Dobey.

Wright en Dobey stonden nog niet vaak tegenover elkaar, ook niet in de Premier League. Dat heeft er uiteraard mee te maken dat beide darters niet veel partijen hebben gespeeld na verloren kwartfinales. De enige keer dat ze elkaar tegenkwamen, was op de speelavond waarin Dobey oppermachtig was, zijn debuutavond in week 1.

Chris DobeyH2HPeter Wright
3Onderlinge stand4
1Onderling op podium2
95.80Gemiddelde98.13
33%100+ gemiddelde50%
1218016
0.222180 per leg0.296
17%Meeste 18050%
33%100+ finish in de wedstrijd83%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde DobeyUitslagPeter Wright
02-02-2023Premier LeagueWeek 195.986-3103.77
19-10-2021Players Championship 24Laatste 32104.796-188.61
04-05-2019Austrian Darts OpenLaatste 3287.885-689.17
30-04-2019Players Championship 13Laatste 3293.505-6102.40
16-02-2019Players Championship 3Kwartfinale102.406-399.70

Michael van Gerwen – Michael Smith

De derde partij van de avond wordt gespeeld tussen twee heren die al zeker zijn van deelname aan de play-offs. Maar, zoals besproken in de podcast, is dit geen reden om niet voor de winst te gaan. Wat opvalt in de onderlinge partijen tussen Michael van Gerwen en Michael Smith is het hoge niveau dat beide mannen gemiddeld gezien halen. De Nederlander weet zelfs een gemiddelde van boven de 100 te halen over de meer dan 50 partijen die hij speelde tegen Smith.

Daarnaast gooien de nummers 1 en 2 van de wereldranglijst gemiddeld ook veel maximale scores tegen elkaar. Gemiddeld gezien gooien Mighty Mike en Bully Boy 6,5 keer 180 per 10 gespeelde legs. En we verwachten eigenlijk wel dat er minimaal tien legs gespeeld gaan worden in deze wedstrijd. Smith en Van Gerwen speelden drie keer eerder tegen elkaar dit seizoen en in de laatste twee partijen werden tien legs gespeeld. De andere wedstrijd, in week 1, eindigde in een 6-3 overwinning voor Van Gerwen. Minimaal 10 legs in de partij tussen van Gerwen en Smith levert bij Jack’s 1,87 keer onze inleg op.

Michael van GerwenH2HMichael Smith
39Onderlinge stand15
25Onderling op podium12
100.10Gemiddelde97.05
55%100+ gemiddelde25%
149180168
0.305180 per leg0.3444
40%Meeste 18040%
60%100+ finish in de wedstrijd60%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde Van GerwenUitslagGemiddelde Smith
04-05-2023Premier LeagueWeek 1499.404-691.62
09-03-2023Premier LeagueWeek 6100.206-499.09
02-02-2023Premier LeagueWeek 1102.366-3100.84
03-01-2023World ChampionshipFinale99.584-7100.87
05-06-2022U.S. Darts MastersFinale96.794-899.14

Jonny Clayton – Dimitri van den Bergh

De laatste kwartfinale is een hele belangrijke partij. Clayton weet op dat moment al wat Aspinall heeft gedaan tegen Price, dus The Ferret kan flink onder druk zijn gezet. Dimitri van den Bergh moet vooral zien te voorkomen dat hij niet in de laatste weken nog ingehaald wordt door Peter Wright. Om de uitslag van de wedstrijd te voorspellen kunnen we niet echt iets uit de onderlinge stand halen. Clayton speelde twaalf keer tegen de Belg en beide darters wonnen evenveel van deze partijen.

Waar we wel iets mee kunnen is het gemiddelde aantal 180s van de Dreammaker. In de vijftien gespeelde partijen tegen Clayton gooide de Belgische darter maar liefst 80 keer een maximale score. Dit betekent een gemiddelde van 0,449 per leg. Dit uitzonderlijk hoge gemiddelde zorgt er voor dat er veel interessante bets te vinden zijn bij deze statistiek. Denk bijvoorbeeld aan Dimitri van den Bergh gooit de meeste 180s voor een quotering van 1,80. Een andere bet die interessant is, is minimaal drie maximale scores van de Belg. Ook deze bet levert 1,80 keer onze inleg op. Met het gemiddelde van Dimi heeft hij maar zeven legs nodig voor drie 180s, en we zien deze wedstrijd zeker niet in een 6-0 of 6-1 eindigen.

Jonny ClaytonH2HDimitri van den Bergh
                        6Onderlinge stand9
6Onderling op podium6
96.31Gemiddelde98.67
53%100+ gemiddelde47%
4718080
0.264180 per leg0.449
27%Meeste 18067%
67%100+ finish in de wedstrijd47%

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde ClaytonUitslagGemiddelde Van den Bergh
02-03-2023Premier LeagueWeek 594.406-293.38
02-02-2023Premier LeagueWeek 1101.042-699.77
01-01-2023World ChampionshipKwartfinale93.923-595.49
05-10-2022World Grand PrixLaatste 1684.012-389.25
27-02-2022International Darts OpenKwartfinale87.436-494.09

Lead-foto via Pro Shots / SIPA USA.

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Laat een reactie achter