Zaterdag 20 april 2024

Speel bewust

Premier League Darts Week 9: Price onderweg naar Van Gerwen

Premier League Darts week 9

Gerwyn Price is bezig aan een opmars van jewelste. Door de zege te pakken in Newcastle kruipt de Welshman dichter naar Van Gerwen toe. Ook in het weekend was het weer prijs voor The Iceman, toen hij de sterkste was tijdens de Euro Tour in Leverkusen. Weet Van Gerwen de aanval af te slaan, of gaat Price in week 9 voor zijn vierde overwinning in de Premier League Darts.

Premier League Darts
Week 9

Speelronde9
LocatieMercedez-Benz Arena
SpeelstadBerlijn, Duitsland
Datum30 maart 2023
Aantal wedstrijden7

De eerste acht weken zitten er op en dat betekent dat de darters inmiddels op de helft zitten voordat de play-offs van start gaan. In week 9 van de Premier League Darts strijkt men voor het eerst dit seizoen neer op het Europese vasteland, wanneer Berlijn de speelstad van dienst is. Voor Jonny Clayton en Peter Wright wordt het per week lastiger om nog aan te haken bij de plaatsen die recht geven op een plek in de play-offs. Daarnaast krijgen ze in de eerste ronde direct de nummer een en twee van de huidige ranglijst voor hun kiezen.

Met de stabiele prestaties van de laatste weken staan Michael van Gerwen en Gerwyn Price verdiend op de plek waar ze zichzelf nu terugvinden op de ranglijst. De laatste vijf speelrondes werden telkens gewonnen door een van deze twee darters.

Hiermee hebben beide ex-wereldkampioenen inmiddels een aardig gat geslagen met de achtervolgende concurrentie. Al is het gat tussen nummer een (Van Gerwen) en nummer twee (Price) nog steeds groter dan het verschil tussen nummer twee en drie (Nathan Aspinall)

Dat Price in vorm is liet hij afgelopen weekend ook zien toen hij de Euro Tour in Leverkusen op zijn naam schreef door Dirk van Duijvenbode in de finale te verslaan, ondanks dat hij matchdarts tegen kreeg. Heel het weekend was hij on fire, en dat voor iemand met de bijnaam The Iceman. Dit ondervond Michael van Gerwen ook, want voor de tweede keer binnen een week wist Price een wedstrijd tegen Mighty Mike in zijn voordeel te beslechten.

Statistieken van de spelers in Berlijn

Het is de vierde keer in de historie van de Premier League Darts dat de darters op het podium staan in Berlijn, maar voor veel spelers van dit seizoen is het nog onbekend terrein. Nathan Aspinall, Chris Dobey, en Dimitri van den Bergh zullen voor het eerst in de Duitse stad hun pijlen in het bord werpen.

Maar ook de rest heeft nog weinig ervaring opgedaan in de Mercedez-Benz Arena. Michael van Gerwen heeft in zijn nu al imposante en langdurige carrière pas 4 keer aan de oche gestaan in Berlijn, en is daar mee de meest geroutineerde darter.

Het is dan ook goed om te bedenken dat al de data gebaseerd is op een klein aantal wedstrijden, oftewel een small sample size. Daarom mogen er niet te veel conclusies getrokken worden uit de data, maar het is nog altijd beter dan geen data.

Wat vooral opvalt is dat Michael Smith in Berlijn de triple twintig frequent weet te raken. Met een gemiddelde van 0.421 180’s per leg steekt hij met kop en schouders boven de rest van het deelnemersveld uit. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij in beide partijen de meeste 180’s behaalde ten opzichte van zijn directe tegenstander.

Berlijn vorig jaar speelstad tijdens finale Premier League Darts

Vorig jaar wist MVG de winst in Berlijn binnen te slepen door Joe Cullen te verslaan. Berlijn was toen de speelstad voor de play-offs en de uiteindelijke finale van de Premier League Darts 2022. Een herhaling van deze finale zal er zeker niet komen, aangezien Cullen dit jaar niet is geselecteerd voor de prestigieuze competitie. Ook James Wade, die vorig jaar het onderspit moest delven tegen Van Gerwen is er dit jaar niet bij. De andere halve finalist van de Premier League Darts 2022, Jonny Clayton is er wel bij, maar hij moet op dit moment genoegen nemen met de zevende plek.

SpelersWinstpercentage in BerlijnGemiddelde180 per legMeeste 180sPartijen met 100+ checkout
Michael van Gerwen75% (4x gespeeld)99.860.25775%50%
Gerwyn Price0% (2x gespeeld)94.830.2380%0%
Nathan AspinallNiet gespeeld
Michael Smith50% (2x gespeeld)86.440.421100%50%
Chris DobeyNiet gespeeld
Dimitri van den BerghNiet gespeeld
Jonny Clayton0% (1x gespeeld)93.590.1430%0%
Peter Wright0% (1x gespeeld)101.630.33350%50%

Luister de Premier League Darts podcast

Iedere week zal een dag voor de speelavond een speciale podcast aflevering van de Betstreet Boys verschijnen over de Premier League Darts. In deze podcast bespreken de hosts samen met Bas Engelen, leverancier van dartstatistieken, de afgelopen dartweek en blikken ze vooruit op de partijen in de Premier League. Zo worden de meest interessante bets uitgezocht, maar ook voorspeld hoeveel 180s er worden gegooid en hoeveel 100+ finishes we kunnen verwachten.

Vorm van de afgelopen maand

Er lijkt de afgelopen tijd geen maat te staan op zowel Michael van Gerwen als Gerwyn Price. Beide darters hebben verreweg het hoogste winstpercentage. Tijdens de Euro Tour wist Price zich te profileren als de NL-killer, door achtereenvolgens Van Gerwen, Noppert en Van Duijvenbode te elimineren. Naast het winstpercentage valt ook het gemiddelde van Price op in vergelijking met de rest. Hij is de enige die een gemiddelde aantikt dat hoger dan 98.00 ligt.

Voor de overige Premier League darters was het toernooi in het Duitse Leverkusen geen succes. Dimitri van den Bergh en Michael Smith sneuvelden in de derde ronde. Clayton, Wright, en Dobey werden ook al vroegtijdig naar huis gestuurd. Nathan Aspinall wist zich niet te kwalificeren en was dus niet aanwezig in Duitsland.

Michael Smith lijkt nog steeds niet uit zijn dalletje te zijn gekropen, nu zijn winstpercentage verder is gezakt naar 43%. Bij Peter Wright kan je inmiddels niet meer over een dalletje praten, nu hij slechts een van zijn drie wedstrijden gemiddeld weet te winnen. Door zijn zwakke prestaties hoefde hij ook slechts negen wedstrijden te spelen.

DarterGespeelde
partijen
WinstpercentageGemiddelde180s per legMeeste 180s in partijPartijen met 100+ checkout
Dimitri van den Bergh3266%93.950.24638%44%
Michael Smith1443%95.620.34964%50%
Nathan Aspinall1963%97.140.33042%63%
Chris Dobey2245%94.250.28450%55%
Jonny Clayton2050%94.490.18020%65%
Michael van Gerwen3781%97.650.27135%49%
Peter Wright933%92.300.22122%67%
Gerwyn Price2976%99.250.32866%45%

Dimitri van den Bergh – Michael Smith

Er werd vorige week veel van Michael Smith verwacht, maar hij wist zijn favorietenrol tegen Chris Dobey niet waar te maken. Met wederom de kwartfinale als eindstation voor Bully Boy is hij inmiddels gezakt naar plek vier op de stand van de Premier League Darts. Ook Dimitri van den Bergh zakte een plaats op de ranking omdat in een onderling gevecht Nathan Aspinall eindelijk te sterk was voor zijn plaaggeest.

Voor beide darters staat er genoeg op het spel. Smith zal zijn vierde plek willen verdedigen en wil zo snel mogelijk weer omhoog kijken. Van den Bergh komt met een overwinning op Smith op een punt achterstand van de huidige wereldkampioen. Bij een eventuele plek in de finale wipt de Belg zelfs over Bully Boy heen.

Smith en Van den Bergh redelijk in evenwicht

Onderling liggen de verhoudingen minder scheef dan je zou verwachten. Van den Bergh heeft Smith al een paar keer pijn kunnen doen in een rechtstreeks duel, maar uiteindelijk slaat de balans licht door in het voordeel van de Engelsman.

De enige statistiek die duidelijk in het voordeel spreekt van Smith is dat hij in 64% van de onderlinge ontmoetingen de meeste 180’s heeft gegooid. Wanneer je dit combineert met de statistieken van de huidige vorm dan lijkt Smith hierin het betere momentum te hebben.

Bij Jack’s kan je wedden op de meeste 180’s voor Michael Smith tegenover een quotering van 1,98. Wil je iets meer zekerheid, dan kan je ook kiezen voor de optie Smith meeste 180’s DNB. Bij de meeste maximale scores van Smith krijg je 1,63 keer je inleg terug. Gooien ze er precies evenveel, dan krijg je met de DNB-optie je ingezette geld terug.

Dimitri van den BerghH2HMichael Smith
5Onderlinge stand7
4Onderling op podium6
92.93Gemiddelde94.97
27%100+ gemiddelde36%
2218029
0.214180 per leg0.282
27%Meeste 18064%
36%100+ finish in de wedstrijd27%
Statistieken bijgewerkt tot Premier League Darts week 9

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde Van den BerghUitslagGemiddelde Smith
09-03-2023Premier LeagueWeek 691.803-692.51
16-02-2023Premier LeagueWeek 397.664-6109.42
13-01-2023Bahrain Darts MastersKwartfinale86.804-684.59
11-06-2022Nordic Darts MastersHalve finale97.2711-487.22
13-03-2022German Darts Champ.Kwartfinale87.776-386.12
Ontmoetingen bijgewerkt tot Premier League Darts week 9

Exclusieve Premier League Darts Bonus

Lezers van CasinoNieuws.nl en luisteraars van de Betstreet Boys podcast krijgen van Jack’s Casino & Sport een speciale welkomstbonus als ze zich registreren bij Jack’s. Naast de reguliere welkomstbonus van vijf free bets ter waarde van € 10 krijg je een extra welkomstbonus! Je krijgt aanvullend nog een € 5 free bet per speelronde van de Premier League Darts. Dat zijn dus zeventien extra free bets!

Nathan Aspinall – Chris Dobey

Nathan Aspinall en Chris Dobey hebben tot nu toe nog niet vaak tegenover elkaar gestaan. Twee van de drie podiumpartijen tussen beiden stonden dit jaar op de kalender. Zowel in week 1 als week 6 van de Premier League mochten de Engelse darters het onderling uitvechten. De buit werd in die wedstrijden dan ook eerlijk verdeeld, met ieder een overwinning. Beide wedstrijden eindigden, toevalligerwijs of niet, in een 6-4 eindstand.

Niet alleen de winstbalans ligt dicht bij elkaar, ook het gemiddelde in de wedstrijden die ze tegen elkaar spelen ontloopt elkaar nauwelijks. De echte grote verschillen in de statistieken vinden plaats bij het aantal 180’s en de 100+ finishes.

Dobey lijkt duidelijk de overhand te hebben wanneer het gaat om de maximale scores met drie pijlen. Tot nu toe wist hij twintig keer een 180-score neer te zetten, tegenover een schamele zes van The Asp. Het is dan ook geen hogere wiskunde dat het aantal 180’s per leg voor Dobey veel hoger ligt.

Een logisch gevolg daarvan is dat Hollywood in 83% van de wedstrijden tegen Aspinall de meeste 180’s achter zijn naam wist te schrijven. Aspinall wist in geen enkele wedstrijd meer 180’s te gooien dan Dobey. Wanneer je denkt dat de historie zich zal herhalen, dan kan je tegen een odd van 2,08 inzetten op het feit dat Dobey de meeste keren de maximale score in een beurt gaat gooien. Het enige wat wel goed is om in het achterhoofd te houden is dat de recente vorm van het aantal 180’s bij Aspinall beter is dan bij Dobey.

Aspinall heerst in de categorie 100+ finish

In de statistieken van 100+ finish weet Aspinall dan weer een gigantisch voordeel te behalen. Nog nooit wist Dobey een 100+ finish in een wedstrijd uit te gooien, waar Aspinall in 67% van de partijen wel een hoge finish wist te raken. Aspinall met de hoogste checkout levert je 1,84 keer je inleg op.

Denk je dat Dobey wederom geen 100+ finish weet te bewerkstelligen tegen Aspinall, dan kan je de optie hoogste checkout in de wedstrijd van Dobey minder dan 100.5 spelen. De quotering van die weddenschap staat op dit moment op 1,90.

Nathan AspinallH2HChris Dobey
5Onderlinge stand3
2Onderling op podium1
98.10Gemiddelde97.78
33%100+ gemiddelde33%
618020
0.109180 per leg0.364
0%Meeste 18083%
67%100+ finish in de wedstrijd0%
Statistieken bijgewerkt tot Premier League Darts week 9

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde AspinallUitslagGemiddelde Dobey
09-03-2023Premier LeagueWeek 699.526-4101.98
02-02-2023Premier LeagueWeek 193.064-695.82
25-04-2021Players Championship 10Laatste 128104.306-396.50
14-03-2020Players Championship 7Laatste 32104.106-3100.30
24-02-2019Players Championship 6Laatste 1692.306-595.20
Ontmoetingen bijgewerkt tot Premier League Darts week 9

Jonny Clayton – Michael van Gerwen

Vorig jaar waren beide spelers ook al aanwezig in Berlijn, maar kwam het niet tot een ontmoeting. Voor Clayton is dit eigenlijk een must-win potje, terwijl Van Gerwen al de zekerheid heeft dat hij in week 10 nog steeds als koploper begint.

Want Van Gerwen die wint is verre van een zekerheid wanneer we naar de onderlinge ontmoetingen kijken. Nog altijd heeft Van Gerwen vaker gewonnen dan verloren van The Ferret, maar het verschil is niet zo groot als dat je zou verwachten.

Ook alle andere statistieken liggen dicht bij elkaar, of het nu om het aantal keer de maximum score gaat of het aantal 100+ finishes. En wat te denken van het gemiddelde, dat bij beide hoog ligt wanneer ze tegen elkaar spelen. Je kunt dus wel zeggen dat deze heren het beste in elkaar naar boven brengen. Maar wedden op een gemiddelde van Clayton, dat hebben de heren uit de podcast inmiddels wel afgezworen.

Van Gerwen beter in vorm dan Clayton

Toch is de vorm van Van Gerwen dit jaar veel beter dan die van zijn tegenstander uit Wales. In drie opvolgende weken in de Premier League wist Mighty Mike Clayton te verslaan. Dit zijn ook de drie meest recente wedstrijden tussen beiden.

En wanneer je naar de huidige vorm van de darters kijkt dan is Van Gerwen ook de betere speler wanneer het gaat om het aantal 180’s. Puur op vorm kan er dus gekeken worden naar een overwinning van Van Gerwen met daarin meer 180’s dan Clayton. Deze weddenschap kan je spelen tegen een quotering van 2,10.

Jonny ClaytonH2HMichael van Gerwen
15Onderlinge stand20
12Onderling op podium15
98.55Gemiddelde100.00
39%100+ gemiddelde52%
104180102
0.269180 per leg0.264
42%Meeste 18039%
55%100+ finish in de wedstrijd61%
Statistieken bijgewerkt tot Premier League Darts week 9


Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde ClaytonUitslagGemiddelde Van Gerwen
09-03-2023Premier LeagueWeek 693.472-696.55
02-03-2023Premier LeagueWeek 596.223-697.45
23-02-2023Premier LeagueWeek 492.363-695.40
18-09-2022World Series of Darts FinalsKwartfinale95.8810-795.53
27-08-2022New Zealand Darts MatersKwartfinale98.326-392.55
Ontmoetingen bijgewerkt tot Premier League Darts week 9

Peter Wright – Gerwyn Price

De ontmoeting tussen Peter Wright en Gerwyn Price is er een van twee verschillende verhalen. Enerzijds is Price terug in de vorm die hem ooit de wereldtitel opleverde, en zit Wright in een dal dieper dan de Marianentrog. Maar Wright kan moed putten uit de onderlinge resultaten, want deze spreken ontegenzeggelijk in zijn voordeel.

De Schotse ex-wereldkampioen heeft een winstpercentage van 66% tegen Price, en dat is een statistiek die maar weinig darters kunnen overhandigen. Op het podium ligt de statistiek wel lager, maar alsnog weet Wright in de spotlights vaker wel dan niet te winnen tegen The Iceman. De meest recente ontmoeting, die plaatsvond tijdens week 6 van de Premier League Darts, werd wederom gewonnen door Snakebite. Deze winstpartij betekende de eerste en tot nu toe enige overwinning in deze editie van de Premier League Darts van de darter met de opvallende haarstijl.

Price in de hoogste versnelling richting plek 1

Price daarentegen heeft een hogere versnelling gevonden en nadert de koppositie van Van Gerwen met rasse schreden. Hij krijgt donderdag de kans om te laten zien dat huidige vorm belangrijker is dan onderlinge ontmoetingen. Aan de quoteringen van de bookmakers te zien, wordt vorm ook als belangrijkste factor meegenomen, aangezien een overwinning van Price slechts 1,44 keer je inleg oplevert tegenover een odd van 2,80 bij winst van Wright.

Doordat Wright nog steeds niet zijn juiste materiaal gevonden heeft, blijft hij met 0,221 180’s gemiddeld per leg ver achter het gemiddelde van zijn aankomende tegenstander. Price gooit namelijk de afgelopen periode 0.328 180’s gemiddeld per leg. Dit komt ongeveer uit op een 180 per drie gespeelde legs. Bij minimaal negen gespeelde legs, zou hij als hij dit gemiddelde volhoudt uitkomen op drie keer de maximale score. Bij Jack’s kan je wedden op de optie dat Price meer dan 2,5 keer 180 gooit tegen Wright tegen een odd van 1,65. Gezien de vorm waarin de Welshe darter in verkeert, zou dit zomaar haalbaar kunnen zijn.

Geloof je dat de onderlinge statistieken bepalender zijn dan de vorm, dan kan je Wright +1,5 handicap spelen. Dan mag Wright met 6-5 verliezen of met alle andere uitslagen winnen. Gezien de onderlinge balans komt dit vaker dan eens voor. Voor een bet met +1,5 voor Wright krijg je ten tijde van het schrijven van deze preview een odd van 1,91.

Peter WrightH2HGerwyn Price
22Onderlinge stand11
15Onderling op podium10
98.12Gemiddelde96.88
44%100+ gemiddelde28%
126180116
0.286180 per leg0.263
44%Meeste 18041%
53%100+ finish in de wedstrijd66%
Statistieken bijgewerkt tot Premier League Darts week 9

Laatste vijf onderlinge ontmoetingen

DatumToernooiRondeGemiddelde WrightUitslagGemiddelde Price
09-03-2023Premier LeagueWeek 692.796-589.17
21-01-2023Nordic Darts MastersFinale102.2811-597.39
14-04-2022Premier LeagueWeek 1093.984-697.01
03-03-2022Premier LeagueWeek 4101.066-294.89
27-02-2022International Darts OpenFinale106.744-8106.95
Ontmoetingen bijgewerkt tot Premier League Darts week 9

Lead-foto via Pro Shots / SIPA USA.

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Laat een reactie achter