Dinsdag 18 juni 2024

Speel bewust

Kan Max winnen én de snelste ronde rijden in Japan?

Wedden op de F1 Japan

Het Suzuka Circuit, dat klinkt alsof het niet om de hoek ligt en dat is ook zo. Toch is het een Nederlands getinte racebaan omdat niemand minder dan John Hugenholtz het heeft ontworpen. In het begin was het een test circuit voor Honda, maar sinds 1986 is het een zeer populaire wedstrijd op de Formule 1-kalender. De topsnelheden liggen zeer hoog, maar waar moet je nog meer rekening mee houden als je gaat wedden op de F1 Grand Prix van Japan?

Wedden op GP F1 Japan
De Grand Prix van Japan is afgelopen
Dagen
Uur
Minuten
Circuit:Suzuka International Racing Course
Locatie:Suzuka, Japan
Datum:09-10-2022
Tijdstip:07:00
datumtijdonderdeel
7 okt.05:00Vrije training 1
08:00Vrije training 2
8 okt.05:00Vrije training 3
08:00Kwalificatie
9 okt.07:00Race
Tijden F1 Japan 2022

Voor het eerst in drie jaar keert de Formule 1 terug naar Japan, het land waar de fans over het algemeen helemaal gek zijn van de autosport. Om het als Nederlander te volgen zal je waarschijnlijk wel een wekker moeten zetten. Vrijdag start de eerste vrije training al om 05:00 uur en drie uur later (08:00 uur) start de tweede. Ook de volgende dag start het spektakel weer om 05:00 uur in de morgen en is de kwalificatie om 08:00 uur. De race is zondag om 07:00 uur.  

Favorieten bij het wedden op de F1 Grand Prix van Japan

De hele week gaat het in de racewereld al over het budgetplafond dat twee teams in 2021 zouden hebben overschreden. Red Bull en Aston Martin lijken de gebeten honden te zijn, maar de FIA heeft tot op heden nog geen duidelijkheid gegeven. Rondom al deze opschudding zou je bijna vergeten dat de volgende race alweer op het programma staat, en wat voor een. In Japan ligt het favoriete circuit van vele coureurs. Iconische bochten zoals de Esses, de Spoon en de 130R moeten allen bedwongen worden om een rondje Suzuka af te werken. Maar wie kan dat het snelst?  

Met de vele snelle bochten zal er veel gevraagd worden van de banden, zowel de linkse als de rechtse Pirelli’s krijgen veel te voorduren. Het slijtageniveau zal aan de hoge kant zijn en ook de mate waarin de banden over de baan schuren ligt boven het gemiddelde. De combinatie van deze factoren maakt dat de “bandenfluisteraars” in het voordeel zijn. Van Max Verstappen weten we dat hij enorm goed om kan gaan met het bandenmanagement, maar Ferrari lijkt dat dit seizoen ook onder controle te hebben.

bet365 logo groen en geel via CasinoNieuws.nlJACK's Casino Online logo roodHolland Casino Online logo PNG via CasinoNieuws.nlBingoal Nederland logo liggend via CasinoNieuws.nlZebet Bonus: Wat voor bonussen verwachten we bij deze aanbieder?Circus Casino logo via CasinoNieuws.nl
Verstappen1,501,551,551,5331,541,541,451,501,55
Leclerc4,004,504,504,004,004,003,804,754,00
Perez11,009,009,009,0011,0011,509,0011,0011,00
Hamilton13,0011,0011,0013,0011,0011,009,0012,0011,00
Sainz17,0013,0013,0017,0016,0016,5013,0013,0016,00
Russell21,0019,0019,0021,0019,0018,7515,0017,0019,00
Odds bij de bookmakers voor het wedden op de winnaar van de F1 Grand Prix van Japan (odds: 6 oktober, 12:00)

Kan Max Verstappen wereldkampioen worden in Japan?

De vraag is niet of Verstappen de wereldtitel gaat verdedigen, maar wanneer. In Singapore was de mogelijkheid er al, maar die race verliep teleurstellend voor de Nederlander. Om in Japan Wereldkampioen te worden zal het daarom een stuk beter moeten gaan met de talentvolle coureur van Red Bull. Hij heeft alles zelf in de hand, maar moet de race winnen en de snelste raceronde rijden om zijn titel te prolongeren. Deze kans is aanwezig en Verstappen is er op gebrand alles te geven in het thuisland van zijn motorfabrikant Honda. Bij TOTO krijg je 2,25 keer je inleg voor de weddenschap ‘Max Verstappen wint de race & rijdt de snelste ronde’.

Regen speelt opnieuw een cruciale rol

Vorig weekend werd de race nog met een uur uitgesteld vanwege te veel regenwater op het circuit en ook dit weekend lijkt het wederom nat te worden. In het weekend van vrijdag 7 oktober tot en met zondag 10 oktober worden er verraderlijke weersomstandigheden verwacht in Japan. In het zuiden, waar het Suzuka Circuit is gelegen, heerst in deze tijd van het jaar een onstuimig klimaat. Hierdoor wordt met name voor de vrijdag en de zondag regen voorspelt.

Uitgelichte coureur: Yuki Tsunoda

In 2020 werd de jonge Japanner derde in het Formule 2-kampioenschap, waarmee hij promotie afdwong naar de Formule 1. Tsunoda begon zijn carrière veel belovend en finishte zijn allereerste race meteen in de punten. Echter wist hij dit niet door te zetten in dat jaar, en ook nu hij “rookie af” is, wil het nog niet helemaal vlotten. Teamgenoot Pierre Gasly, die volgend jaar wordt vervangen door Nederlander Nyck de Vries, heeft al het dubbele aantal punten. Desondanks zal Yuki Tsunoda zijn eigen fans willen laten zien wat hij kan.

Lead-foto via Clive Mason/Getty Images – Red Bull Content Pool.

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Stephen Warmolts

Stephen Warmolts

CCO CasinoNieuws.nl
Stephen Warmolts is CCO bij CasinoNieuws.nl. Hij is daarnaast fanatiek volger van de Formule 1 en schrijft voorbeschouwingen over de Grand Prixs tijdens het Formule 1-seizoen.

Laat een reactie achter