Maandag 4 maart 2024

Speel bewust

Miljoenen euro’s op het spel tijdens Grand Prix van Abu Dhabi

Aankomend weekend sluit de Formule 1 als vanouds het seizoen af op het peperdure Yas Marina Circuit. Buurlanden als Qatar en Bahrein hadden al een hoogwaardige baan om op te racen, maar ook in Abu Dhabi wilde men graag een Grand Prix hebben. Zodoende werden kosten noch moeite gespaard om in een mega chique omgeving vier en een half kilometer lang asfaltlint te plaatsen, dat wordt gekenmerkt door meerdere bijzonderheden. In deze preview lees je mooie tips waar je op kunt wedden bij de GP van Abu Dhabi.

De Grand Prix van Abu Dhabi is afgelopen
Dagen
Uur
Minuten
Circuit:Yas Marina Circuit
Locatie:Yas, Abu Dhabi
Datum:26-11-2023
Tijdstip:14:00
datumtijdonderdeel
24 nov.10:30Vrije training 1
14:00Vrije training 2
25 nov.11:30Vrije training 3
15:00Kwalificatie
26 nov.14:00Race
Tijden F1 Mexico 2023

Hoewel de Grand Prix van Las Vegas misschien wel de beste race van het jaar was, zowel sportief gezien als met alle entertainment er omheen, is de Grand Prix van Abu Dhabi ook nog steeds meer dan de moeite waard. Er staan voor sommige teams namelijk nog miljoenen euro’s op het spel en enkele coureurs racen voor een betere positie in het coureurskampioenschap. 

Mercedes versus Ferrari – wie eindigt er tweede in het constructeurskampioenschap?

Het grootste gevecht dat aankomend weekend beslist gaat worden tijdens de Grand Prix van Abu Dhabi moet wel de strijd om de tweede plek in het constructeurskampioenschap zijn. Ferrari en Mercedes strijden samen om de prestige van ‘best of the rest’. Op dit moment heeft de Italiaanse renstal (388 punten) een kleine achterstand van vier punten op het team uit Brackley (392 punten). 

Bij Ferrari heeft men echter goede hoop dat ze in Abu Dhabi Mercedes van de tweede plek kunnen stoten. In aanloop naar het weekend vertelt teambaas Fred Vasseur dat zijn team het momentum aan de zijde heeft: “Als je ziet dat we een paar races geleden nog zestig punten achter stonden, dan gaat het de goede kant op”. Deze woorden lijken een waarschuwing te zijn voor het team van Mercedes. 

Toch mogen er nog niet te vroeg conclusies worden getrokken. Ondanks dat Ferrari in de laatste race weekenden van Monza, Singapore, Austin, Mexico en zelfs in de moeilijke omstandigheden van Las Vegas erg goed voor de dag is gekomen kan het tijdens de Grand Prix van Abu Dhabi zomaar weer de andere kant opvallen. Van circuit tot circuit en van bandensoort tot bandensoort lijkt het te kunnen verschillen, maar desondanks lijkt Ferrari de beste papieren te hebben voor de tweede plek in het constructeurskampioenschap. 

Advertentie
9,2
1,82xje inleg

Ferrari eindigt hoger dan Mercedes

Constructeurskampioenschap 2023

Favorieten Grand Prix van Abu Dhabi

bet365 logo groen en geel via CasinoNieuws.nlJACK's Casino Online logo roodLeoVegas logo via CasinoNieuws.nlHolland Casino Online logo PNG via CasinoNieuws.nlZebet Bonus: Wat voor bonussen verwachten we bij deze aanbieder?Circus Casino logo via CasinoNieuws.nlvbet
Verstappen1,281,251,251,251,2861,251,231,261,251,25
Hamilton17,0021,0021,0021,0017,0016,0016,0019,0016,0017,00
Norris13,0011,0011,0011,0013,0012,0012,0013,0012,0013,00
Perez15,0017,0017,0017,0013,0014,0014,0017,0014,0015,00
Russell23,0026,0026,0026,0026,0022,0021,0023,0023,0023,00
Leclerc17,0019,0019,0019,0013,0016,0016,0015,0016,0017,00
Odds bij de bookmakers voor het wedden op de winnaar van de F1 Grand Prix van Abu Dhabi (odds: 23 november)

Sainz, Alonso en Norris vechten om plek vier

Een andere belangrijke strijd die nog beslist moet worden, is de strijd om de vierde plaats in het coureurskampioenschap. Op dit moment hebben Carlos Sainz en Fernando Alonso allebei 200 punten, maar ze worden op hun hielen gezeten door Lando Norris met 195 punten.

Laatstgenoemde maakte tijdens de Grand Prix van Las Vegas echter een enorme klapper en moest zelfs een bezoekje brengen aan het ziekenhuis. Des te knapper zou het zijn als de McLaren-coureur vervolgens een goed resultaat neer weet te zetten in Abu Dhabi.

Advertentie
9,2
1,80xje inleg

Lando Norris eindigt in de top-3

GP Abu Dhabi

Zomerse omstandigheden tijdens de Grand Prix van Abu Dhabi

In tegenstelling tot de koele omstandigheden in Las Vegas verloopt de Grand Prix van Abu Dhabi aankomend weekend naar alle waarschijnlijkheid zomers. Het blijft droog en wind zal nauwelijks voor hinder gaan zorgen. Het zijn dan ook de perfecte weersomstandigheden voor de coureurs en de fans om dit Formule 1-seizoen af te sluiten. 

Lead-foto via PRO SHOTS / Panoramic.

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Laat een reactie achter