Vrijdag 2 december 2022

Speel bewust

Kan Verstappen eindelijk eens op het podium komen in Monza?

Max Verstappen wedden op Formule 1 Monza

Evenals Silverstone en Spa-Francorchamps heeft Monza een ontzettend lange historie in de koningsklasse van de autosport. Al sinds 1950 doet de dolenthousiaste Tifosi niets liever dan hun geliefde Ferrari op het eigen circuit naar de overwinning schreeuwen. De hoge snelheden maken het zeer interessant voor de raceliefhebbers, maar waar moet je rekening mee houden als je gaat wedden op de F1 Grand Prix van Monza in Italië?   

Formule 1 countdown aftellen Monza Italië 2022
De Grand Prix van Italië is afgelopen
Dagen
Uur
Minuten
Circuit:Autodromo Nazionale Monza
Locatie:Monza, Italië
Datum:11-09-2022
Tijdstip:15:00
Wedden op de F1 Monza Italië Formule 1: Het circuit
datumtijdonderdeel
9 sept.14:00Vrije training 1
17:00Vrije training 2
10 sept.13:00Vrije training 3
16:00Kwalificatie
11 sept.15:00Race
tijden F1 Monza 2022

Afgelopen weekend was het een waar volksfeest voor de Nederlanders, met daarbij een overwinning voor onze held Max Verstappen. Kan Charles Leclerc of Carlos Sainz in het weekend van 9 september tot en met 11 september hetzelfde bewerkstelligen voor hun thuispubliek?

Om 14:00 en 17:00 uur zullen er op vrijdag vrije trainingen plaatsvinden. Zaterdag is er nog een vrije training om 13:00 uur gevolgd door de kwalificatie die om 16:00 uur start. Op zondag gaan het lichten om 15:00 op groen om te racen.  

Favorieten van de Grand Prix van Italië

Kijkend naar de races die na de zomerbreak gereden zijn is Max Verstappen de grote favoriet voor de Grand Prix van Italië als je wilt wedden op de F1 in Monza. Als de Nederlander wint, staat hij dit seizoen al voor de elfde keer op de hoogste trede van het podium. Ondanks dat de Italianen er alles aan zullen doen om Ferrari te laten winnen, lijkt het circuit Autodromo Nazionale Monza perfect te passen voor de Red Bull. De paar chicanes die het telt worden namelijk allen voorafgegaan door lange rechte stukken.

De powerunit lijkt een van de belangrijkste wapens van de Red Bull wagens te zijn, naast het feit dat Max Verstappen een uitzonderlijke coureur is. In Monza zal er een specifieke motormodus worden gebruikt om het fenomeen ‘clipping’ te vermijden. Dit is het verlies van elektrisch vermogen vóór het einde van de rechte lange stukken. In het verleden heeft dit nog wel eens voor problemen gezorgd bij de Nederlander, maar gaat het hem dit keer naar de overwinning helpen?

bet365 logo groen en geel via CasinoNieuws.nlBetCity.nl logoJACK's Casino Online logo roodHolland Casino Online logo PNG via CasinoNieuws.nlBingoal Nederland logo liggend via CasinoNieuws.nlZebet Bonus: Wat voor bonussen verwachten we bij deze aanbieder?Circus Casino logo via CasinoNieuws.nl
Verstappen1,331,401,401,401,361,341,341,471,361,35
Leclerc6,007,007,007,006,006,006,053,207,006,00
Perez11,009,009,009,009,0011,0010,5014,0015,0011,00
Russell10,0011,0011,0011,0010,0010,0010,0015,009,5010,00
Hamilton23,0021,0021,0021,0023,0022,0022,0020,0012,0023,00
Sainz26,0021,0021,0021,0023,0025,0025,0016,0017,0025,00
Odds bij de bookmakers voor het wedden op de winnaar van de F1 Grand Prix van Italië in Monza (odds: 9 september, 11:00)

Gaan gridstraffen voor een verassing zorgen?

Mercedes heeft al bevestigd dat Lewis Hamilton achteraan zal moeten starten omdat de Brit voor de vierde keer gebruik maakt van een nieuwe motor. Daarnaast hint ook Carlos Sainz op een mogelijke gridstraf als gevolg van een motorwissel. Het team van Ferrari ziet de Grand Prix van Italië als ideaal punt voor damage control en dat is ook hoe ze er normaal gesproken bij Red Bull over denken. 

Tot op heden is er nog niks bekend over een mogelijk gridstraf voor Perez, maar van Verstappen is inmiddels bekend dat hij vijf plaatsen naar achteren moet. Echter kan het nog steeds een feest voor Reb Bull worden aangezien de hoge snelheden op de rechte stukken kansen bieden om in te halen. Verstappen liet immers in Hongarije en België al zien een ruime achterstand goed te kunnen maken zodra het circuit daar de ruimte voor biedt.

De vloek van Monza

Max Verstappen kent het circuit Autodromo Nazionale Monza maar al te goed, maar een goed resultaat is al die jaren uit gebleven. De Nederlander stond nog nooit op het podium, terwijl hij al zeven keer aan de start is verschenen. Gridstraffen, tijdstraffen, crashes en schade zorgden ervoor dat een vierde plek het beste resultaat is tot nu toe. Red Bull en de regerend wereldkampioen zullen er op gebrand zijn dit keer te laten zien wat ze kunnen.

Vorig jaar won Daniel Ricciardo de race in Monza na een race waar Hamilton en Verstappen crashten. Lando Norris zorgde voor een één-twee voor McLaren dat jaar, Valtteri Bottas werd derde. Ricciardo, die aan het einde van het seizoen moet vertrekken bij McLaren en al het hele jaar minder presteert dan teamgenoot Norris, is niet bepaald de favoriet om zijn kunstje van vorig jaar te herhalen. De Nederlandse bookmakers geven je gemiddeld 500 keer je geld als je op Ricciardo inzet als je gaat wedden op de F1 van Monza en de Australisch-Italiaans coureur wint de race.

Wedden F1 Monza: vorig jaar crashten Max Verstappen en Lewis Hamilton in Italië
Vorig jaar crashten Max Verstappen en Lewis Hamilton (foto: Pro Shots / Panoramic)

Lead-foto via Getty Images / Red Bull Content Pool.

Sportsbetting partners

bet365

#ad 100% bonus tot €100 bij de beste bookmaker

Unibet

100% Gratis weddenschap tot €50

Jack’s Casino & Sports

Ontvang een gratis weddenschap van €50

BetCity

Freebet van €50 bij storting van €50

Laat een reactie achter