Zondag 16 juni 2024

Speel bewust
Home Bookmakers Nederland

Nederland

Nederland EK WK

We zijn er weer bij en dat is prima! Nederland heeft zich voor het EK 2024 in Duitsland weten de kwalificeren, door als tweede in de groep te eindigen achter Frankrijk.

Het doel-element is: '#blok-rechts'

Wedstrijden van Nederland op het EK

Het Nederlands Elftal is tijdens het EK 2024 in Duitsland ingedeeld in Poule D. In deze groep komt het wederom Frankrijk tegen. Daarnaast speelt Oranje tegen Oostenrijk en Polen, dat zich eind maart via de play-offs kwalificeerde.

Oranje opent haar EK tegen Polen op zondag 16 juni om 15:00 uur. Daarna staat op vrijdag 21 juni de zware ontmoeting met favoriet Frankrijk op het programma. De groepsfase sluiten de Oranje-leeuwen af tegen Oostenrijk. Deze wedstrijd wordt gespeeld op dinsdag 25 juni om 18:00 uur.

DatumTijdstipSpeelstadWedstrijd (Voorbeschouwing)
Zondag 16 juni 202415:00 uurHamburgPolen – Nederland
Vrijdag 21 juni 202421:00 uurLeipzigNederland – Frankrijk
Dinsdag 25 juni 202418:00 uurBerlijnNederland – Oostenrijk

Tegen wie moet Nederland na de poulefase?

In het geval dat het Nederlands Elftal Poule D weet te winnen zal de volgende tegenstander de nummer twee van Poule F zijn. Dit kan Tsjechië, Turkije, of zelfs Portugal worden.

Als runner-up in de groepsfase komt Oranje uit tegen de nummer twee van Poule E. Dit kan een tweestrijd worden met bijvoorbeeld Slowakije, of Roemenië.

Wanneer Nederland als een van de beste nummers drie van het EK eindigt, dan staat een wedstrijd tegen de groepswinnaar van Poule A, B, of E op het programma. Een greep uit de mogelijke tegenstanders zijn dan Duitsland, Spanje, Italië, Kroatië, of België.

Selectie Nederland op het EK

Op 29 mei 2024 maakte Ronald Koeman de definitieve selectie van 26 spelers bekend. Uit de voorselectie viel Marten de Roon al eerder geblesseerd af. Daarnaast wisten Nick Olij, Ian Maatsen, en Quinten Timber de schifting niet te overleven.

Inmiddels is duidelijk dat Bart Verbruggen de eerste doelman zal zijn tijdens het Europese eindtoernooi. Koeman geeft de keeper van Brighton & Hove Albion de voorkeur boven Feyenoord-doelman Justin Bijlow, en Mark Flekken die momenteel bij Brentford onder contract staat.

Vlak voor het EK is ook Frenkie de Jong afgehaakt, omdat hij niet tijdig hersteld is van zijn blessure. Koeman heeft daarom Ian Maatsen van Borussia Dortmund opgeroepen als vervanger. Een dag later haakte ook Teun Koopmeiners af met een liesblessure. Voor hem is aanvaller Joshua Zirkzee in de plaats gekomen.

Positie SpelerClubDoelpunten op het EK 2024Assists op het EK 2024
Doelman Justin BijlowFeyenoord00
Doelman Mark FlekkenBrentford00
Doelman Bart VerbruggenBrighton & Hove Albion00
Verdediger Nathan AkéManchester City00
Verdediger Daley BlindGirona00
Verdediger Virgil van DijkLiverpool00
Verdediger Denzel DumfriesInternazionale00
Verdediger Jeremie FrimpongBayer Leverkusen00
Verdediger Lutsharel GeertruidaFeyenoord00
Verdediger Matthijs de LigtBayern München00
Verdediger Micky van de VenTottenham Hotspur00
Verdediger Stefan de VrijInternazionale00
VerdedigerIan MaatsenBorussia Dortmund00
Middenvelder Ryan GravenberchLiverpool00
Middenvelder Tijjani ReijndersAC Milan00
Middenvelder Jerdy SchoutenPSV00
Middenvelder Xavi SimonsRB Leipzig00
Middenvelder Joey VeermanPSV00
Middenvelder Georginio WijnaldumAl-Ettifaq00
AanvallerSteven BergwijnAjax00
AanvallerBrian BrobbeyAjax00
AanvallerMemphis DepayAtletico Madrid00
AanvallerCody GakpoLiverpool00
AanvallerDonyell MalenBorussia Dortmund00
AanvallerWout WeghorstHoffenheim00
AanvallerJoshua ZirkzeeBologna00
Definitieve EK-selectie van Nederland
foto via PRO SHOTS / Niels Boersema.

Wie wordt er topscoorder van Nederland tijdens het EK?

Memphis Depay (90 interlands, 44 doelpunten) heeft nog 6 doelpunten nodig om naast Robin van Persie (50 doelpunten) te komen op de eeuwige ranglijst van topscoorders voor Oranje. Met 7 doelpunten zou Depay zelfs gekroond worden tot alleenheerser wanneer het aankomt op gemaakte doelpunten in het Nederlands Elftal.

Dat Depay algeheel topscorer van het EK 2024 wordt is volgens de legale online bookmakers niet waarschijnlijk. Wel dichten de bookmakers Depay de meeste kansen toe voor de topschutterstitel van Nederland tijdens dit Europees Kampioenschap. Van alle Nederlandse spelers krijgt hij de laagste quotering.

Toch is het verschil met de andere kanshebbers, zoals Cody Gakpo, Donyell Malen, en Brian Brobbey, niet heel groot te noemen, iets dat je bijvoorbeeld wel bij Engeland ziet met Harry Kane als grote favoriet.

Koopmeiners stond ook tussen de outsiders om topschutter van Oranje te worden, maar de middenvelder van Atalanta Bergamo is inmiddels geblesseerd afgevallen.

Opvallend is ook de quotering van Virgil van Dijk bij Betnation. Die ligt beduidend lager dan bij de andere legale online bookmakers. Zeker is wel dat er meer vertrouwen in het scorend vermogen van de Nederlandse aanvoerder is gekomen na zijn doelpunten tegen Canada en IJsland in de afsluitende oefencampagne.

Speler Interlands Doelpunten BetMGM logo via CasinoNieuws.nlLiveScore Bet logo zwart nieuw langwerpigCircus logo via CasinoNieuws.nl PNGBetnation logo via CasinoNieuws.nlUnibet
Memphis Depay92453,504,333,503,503,504,333,50
Cody Gakpo2485,005,00*5,005,003,754,555,00
Xavi Simons1419,0011,009,009,008,0011,009,00
Donyell Malen31711,009,5011,0011,007,009,5011,00
Wout Weghorst331111,0011,0011,0011,008,0011,0011,00
Steven Bergwijn33812,0013,0012,0012,0010,0013,0012,00
Brian Brobbey2017,0010,0017,0017,008,0010,5017,00
Virgil van Dijk68921,0019,0021,0021,0014,008,0021,00
Voor het laatst bijgewerkt op 16 juni 2024. Quoteringen met een * hebben een speciale boost.

Kwalificatie Nederland voor het EK

Voor de kwalificatie voor het EK in Duitsland werd Nederland ingedeeld in Poule B met Frankrijk, Griekenland, Ierland, en Gibraltar. Met 18 punten uit 8 wedstrijden wist Nederland de tweede plek te bemachtigen. Enkel de wedstrijden tegen Frankrijk gingen verloren, de rest van de tegenstanders werd allemaal twee keer verslagen.

Topscorers Oranje tijdens de kwalificatie:

  • Cody Gakpo (3)
  • Calvin Stengs (3)
  • Wout Weghorst (3)

Vooral de naam van Calvin Stengs is opvallend, omdat hij dit in slechts in een wedstrijd – tegen Gibraltar – wist te bewerkstelligen. Daarnaast was de beoogde steraanvaller Memphis Depay lang afwezig wegens blessures. Stengs is overigens niet van de partij op het EK in Duitsland.

Historie Nederland op het EK

Het EK 2024 in Duitsland wordt de elfde deelname aan het EK in de historie van het Nederlands Elftal. De eerste keer was in 1976 in het toenmalige Joegoslavië. Ook vier jaar later, in Italië, was Oranje er bij. Na de groepsfase zat het toernooi er voor Nederland echter al op.

Nadat Nederland in 1984 afwezig was, keerde het in 1988 terug op het EK dat toen, net als nu, in (West-)Duitsland gehouden werd. Dit toernooi zorgt voor de wat oudere inwoners van Nederland altijd voor geluksmomenten. In 1988 kroonde Oranje zich namelijk tot Europees Kampioen.

In de groepsfase begon het met een valse start toen de Sovjet-Unie te sterk was. De ploeg wist zijn rug te rechten door achtereenvolgens Engeland en Ierland te verslaan. De tegenstander in de halve finale was gastland West-Duitsland. Oranje kwam op achterstand, maar dankzij doelpunten van Ronald Koeman en Marco van Basten wist het de wedstrijd met 1-2 winnend af te sluiten.

In de finale kwam het wederom de Sovjet-Unie tegen. Maar deze keer waren de rollen omgedraaid. Via een snoeiharde kopbal van aanvoerder Ruud Gullit, en een schot van Marco van Basten vanuit onmogelijke hoek dat magisch genoeg doel trof, wist Nederland met 2-0 te winnen. Dat het bij 2-0 bleef was ook te danken aan keeper Hans van Breukelen. Hij maakte zijn overtredingsfout goed door een strafschop van de Russen te stoppen.

Vier jaar later wist Nederland de titel niet succesvol te verdedigen op het EK 1992. De halve finale werd het eindstation tegen de verrassende eindwinnaar Denemarken. Tijdens het EK 1996 barste de bom volledig door het kabelincident.

In 2000 was Nederland samen met België de gastheer van het EK. Italië was in een bloedstollende halve finale na strafschoppen te sterk. Dit nadat de Italianen geruime tijd met tien man moesten spelen na een rode kaart, en Nederland in reguliere speeltijd twee keer een strafschop wist te missen.

Tot en met het EK 2012 wist Nederland zich steeds te kwalificeren, maar kwam het niet verder dan een halve finale in 2012. Nadat men het EK van 2016 misliep, was Oranje er tijdens het laatste EK er weer bij. Dit EK 2020 werd in 2021 gehouden vanwege de coronapandemie. Nederland kwam de groepsfase eenvoudig door, maar de eerste knock-out wedstrijd ging het finaal mis. Na een rode kaart van Matthijs de Ligt wist Tsjechië twee keer te scoren waardoor de wedstrijd voor Nederland in een 0-2 nederlaag eindigde.

Legendes

Nederland heeft verschillende grote spelers voortgebracht, maar de grootste legende van Nederland zal Johan Cruijff blijven. Cruijff speelde 48 wedstrijden voor Nederland en schitterde op 1 WK, namelijk het toernooi in 1974. Nederland werd tweede en Cruijff werd gekroond tot beste speler van het WK.

Marco van Basten wordt gezien als de op een na grootste speler van Nederland aller tijden. De oud-spits speelde 58 interlands voor Oranje waaronder de wedstrijden op het gewonnen EK in 1988. Marco van Basten maakte de 2-0 in de gewonnen finale met een van de mooiste doelpunten uit de 20e eeuw. Het winnende elftal van dit toernooi bevatte genoeg namen die onder de noemer legendes kunnen vallen, want San Marco werd vergezeld door Ruud Gullit, Frank Rijkaard, en de gebroeders Koeman.

Daarnaast hebben we een meer recenter groepje spelers met een bijzondere status bij Oranje na de net-niet toernooien in 2010 en 2014. Want met spelers als Arjen Robben en Wesley Sneijder hebben we ook de afgelopen jaren niet mogen klagen. Wesley Sneijder is tot op heden nog steeds de recordinternational van Oranje. 

Veelgestelde vragen

De eerste wedstrijd van Nederland op het EK 2024 vindt plaats op zondag 16 juni om 15:00 uur. De tegenstander van deze wedstrijd is Polen, dat zich via de play-offs kwalificeerde.

 

Nederland is in Poule D ingedeeld met Frankrijk, Oostenrijk, en Polen.

Virgil van Dijk en Memphis Depay zijn de spelers die doorgaans de strafschoppen nemen. Wanneer deze spelers niet in het veld staan zal Cody Gakpo de aangewezen penaltynemer zijn.

De legale bookmakers dichten Memphis Depay de meeste kansen toe voor de topscoorderstitel binnen het Nederlands Elftal. Hij wordt op de voet gevolgd door onder meer Cody Gakpo, Donyell Malen, en Brian Brobbey.

Inzetten op EK-titel voor Nederland

1

Hoe zet ik in op een EK-titel voor het Nederlands Elftal?

1

Inloggen bij LeoVegas

Om in te zetten op een EK-titel voor Nederland moet je eerst inloggen bij LeoVegas. Heb je nog geen account? Maak hem dan nu aan via onze review.

2

Ga naar de Sport-pagina

Als je bent ingelogd kun je bij LeoVegas naar de Sport-pagina om via “A-Z Zoeken” naar de juiste pagina te geraken.

3

Kies "Euro 2024"

Zodra je op de zoekpagina bent, krijg je een overzicht met sporten en de competities. Hier kun je gemakkelijk “Euro 2024” selecteren om naar alle weddenschappen voor het EK 2024 te gaan.

4

Selecteer "Nederland" in het rijtje bij winnaars

Om in te zetten op een EK-titel voor Nederland, selecteer je Nederland dat momenteel een quotering van 17,00 heeft. Dan kan je invullen hoeveel je op de weddenschap wil zetten.

Mocht je in willen zetten op E/W, waarbij je je inzet verdubbeld maar ook geld verdiend met een finaleplaats, moet je Each Way aanvinken.

Jeffrey Noeken CasinoNieuws.nl

Jeffrey Noeken

Senior Redacteur CasinoNieuws.nl
Jeffrey Noeken is senior redacteur bij CasinoNieuws.nl. Hij is een expert op het gebied van de Nederlandse en Curaçaose kansspelwetgeving.