Donderdag 13 juni 2024

Speel bewust

Wie gaat er het beste om met het nieuwe format van de sprintrace?

Wedden op de F1 GP van Azerbeidzjan Bakoe

Na een lange pauze van vier weken barst het Formule 1 geweld dit weekend eindelijk weer los tijdens de Grand Prix van Azerbeidzjan. Waar Max Verstappen de afgelopen jaren vooral de pechvogel was in Bakoe, lijkt de Nederlander nu de absolute favoriet. Zelf tast hij echter nog in het duister. Zijn teamgenoot Sergio Perez zal tegenstand proberen te bieden, maar hoe zit het met de updates van de rest van de concurrentie?  Waar moet je rekening mee houden als je gaat wedden op de F1 Grand Prix van Azerbeidzjan?

Circuit:Baku City Circuit
Locatie:Bakoe, Azerbeidzjan
Datum:30 april 2023
Tijdstip:13:00 uur

Baku City Circuit staat bekend als een echte wagenbreker: op de krappe straatjes in de hoofdstad van Azerbeidzjan is een foutloze ronde afleggen nagenoeg onmogelijk, laat staan het rijden van een foutloze race. Daarnaast is het ook nog eens de eerste sprintrace van het seizoen, dit alles bij elkaar zorgt ervoor dat alle ingrediënten aanwezig zijn voor een spectaculair weekend.   

Favorieten voor de F1 Grand Prix van Azerbeidzjan

Hoewel Max Verstappen vorig jaar nog won in Bakoe, kende de Nederlander vooral teleurstellende resultaten op dit stratencircuit. Desondanks is hij wel de grote favoriet, simpelweg omdat Red Bull het seizoen ijzersterk is begonnen met op dit moment de snelste auto. Maar is dit ook zo tijdens de Grand Prix van Azerbeidzjan? De concurrentie zoals Mercedes en Aston Martin hebben in de “rustperiode” namelijk de nodige updates doorgevoerd. 

Coureur bet365 logo groen en geel via CasinoNieuws.nlJACK's Casino Online logo roodUnibet-Logo-whiteHolland Casino Online logo PNG via CasinoNieuws.nlBingoal Nederland logo liggend via CasinoNieuws.nlZebet Bonus: Wat voor bonussen verwachten we bij deze aanbieder?LiveScore Bet logoCircus Casino logo via CasinoNieuws.nl
Verstappen1,361,401,401,401,391,391,401,361,40
Perez5,005,505,505,005,205,255,254,755,00
Alonso11,0013,0013,0011,0011,0011,0011,0013,0011,00
Hamilton15,0015,0015,0015,0015,0014,5015,0017,0015,00
Russell34,0023,0023,0034,0030,0030,0030,0026,0030,00
Leclerc29,0026,0026,0023,0027,0027,0027,0023,0028,00
Odds bij de bookmakers voor het wedden op de winnaar van de F1 Grand Prix van Azerbeidzjan

Updates in Bakoe

Sinds de Grand Prix van Australië is er in verschillende fabrieken van Formule 1 teams hard gewerkt om de auto’s nog beter te maken. In het weekend van 28 tot en met 30 april zullen we hier als fans dan ook de nodige resultaten van gaan zien. Allereerst kiezen de meesten voor een speciaal low downforce-pakket omdat de topsnelheid erg belangrijk is op de straten van Azerbeidzjan.   

Red Bull

Verstappen en Perez hebben in Bakoe een net wat andere auto dan de eerste vier races. Bij de RB19 is een minimale aanpassing gespot bij de sidepod inlet. Deze is net wat anders vormgegeven om ongetwijfeld de luchtstroom beter over de auto te kunnen geleiden. Daarnaast is de zijspiegel op een ietwat andere gemonteerd dan voorheen. 

Mercedes

Toto Wolff heeft over de komende races meerder updates aangekondigd voor Lewis Hamilton en George Russell. “De komende weken zullen we constant met nieuwe dingen komen, en daar kijken we naar uit”. Dit betekent echter niet dat de silver bullet ineens zal transformeren, maar ze hopen op een gestaagde vooruitgang. Is dit genoeg om het succes van Australië te herhalen? 

Advertentie
8,4
2,75je inleg

Lewis Hamilton eindigt op het podium

GP Azerbeidzjan

Ferrari

Het begin van het seizoen wordt bij Ferrari voornamelijk gekenmerkt door een hele onbetrouwbare motor. Leclerc en Sainz hebben de wens uitgesproken om het roer compleet om te gooien, maar dat zal niet direct gebeuren. Zeker niet in Bakoe. Hier nemen ze enkel een low downforce-pakket mee. Daarna in Miami, Imola en Barcelona worden er de nodige updates verwacht bij het team van Ferrari. 

Aston Martin

Aston Martin heeft ten opzichte van vorig jaar al een enorme stap gezet, maar ook voor de komende periode staat er nog het een en ander op de planning. In Bakoe worden er nog geen grote verandering verwacht, Het team van Alonso en Stroll heeft besloten om stuk voor stuk kleinere updates mee te nemen. Deze benadering werkte vorig jaar ook goed voor ze. 

Grand Prix van Azerbeidzjan: de eerste sprintrace van 2023

Het weekend in Bakoe staat volledig in het teken van het nieuwe sprintformat wat een extra uitdaging met zich mee brengt voor de teams. Het ziet er iets anders uit dan wat me gewend is van de sprintraces. In plaats van een twee vrije training vindt er op zaterdag nu een extra kwalificatie plaats. Dit wordt ook wel de ‘Sprint Shootout’ genoemd, en bepaald de startopstelling van de daaropvolgende sprintrace,    

Op vrijdag vindt er nog steeds een kwalificatie plaats, maar dan voor de standaard race die op zondag verreden wordt. Met als belangrijk punt dat de teams na afloop van deze kwalificatie niet meer aan de auto’s mogen sleutelen. Een slechte setup of verkeerde keuze zal dan ook grote gevolgen hebben. 

Hoe laat is de F1 in Azerbeidzjan?

DatumTijdOnderdeel
vrijdag 28 april11:30 – 12:30 uurEerste vrije training
15:00 – 16:00 uurKwalificatie
zaterdag 29 april10:30 – 11:30 uurSprint Shootout
15:30 – 16:30 uurSprintrace
zondag 30 april13:00 – 15:00 uurRace

Lead-foto via Red Bull Content Pool

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Stephen Warmolts

Stephen Warmolts

CCO CasinoNieuws.nl
Stephen Warmolts is CCO bij CasinoNieuws.nl. Hij is daarnaast fanatiek volger van de Formule 1 en schrijft voorbeschouwingen over de Grand Prixs tijdens het Formule 1-seizoen.

Laat een reactie achter