Donderdag 23 mei 2024

Speel bewust

Na zes jaar nu wel weer Max

Wedden op de F1 Grand Prix van Spanje

De Spaanse Grand Prix is vast prik op de Formule 1 kalender. In het verleden werd de race op diverse circuits gereden, maar sinds 1991 is circuit de Barcelona-Catalunya het strijdtoneel. Aan het begin van dit seizoen werd er getest in Barcelona, maar van vrijdag 20 mei tot zondag 22 mei zal het om de punten gaan. Waar moet je rekening mee houden als je gaat wedden op de F1 Grand Prix van Spanje?

Wedden op de Grand Prix F1 van Spanje
Circuit:circuit de Barcelona-Catalunya
Locatie:Barcelona, Spanje
Datum:22 mei 2022
Tijdstip:15:00 uur
Grand Prix Formule 1 van Spanje 2016 - Wikipedia

Met een ideale mix van snelle en langzame bochten gevolgd door een aantal rechte stukken, was het circuit nabij de Catalaanse hoofdstad een ideale testomgeving. De coureurs weten daarom wat ze te wachten staat dit raceweekend. Als je dit raceweekend wil volgen moet je vrijdag om 14:00 uur en 17:00 uur klaar zitten voor de eerste twee vrije trainingen. Zaterdag is de derde vrije training om 13:00 uur gevolgd door de kwalificatie om 16:00 uur. De race begint zondag om 15:00 uur.

Favorieten voor de F1 Grand Prix van Spanje

Max Verstappen keert aankomend weekend terug op voor hem welhaast heilige grond. Op 15 mei 2016 won de Nederlander de Grand Prix van Spanje en dat in zijn allereerste race voor het team van Red Bull. De daaropvolgende vijf jaren stond hij nog wel vier keer op het podium, maar ging de overwinning telkens naar een oppermachtige Lewis Hamilton. De kans op nieuw succes voor de Britse coureur en zijn team Mercedes is echter vrij klein.

Ondanks dat Mercedes teambaas Toto Wolff weigert op te geven, lijkt de titelstrijd dit jaar te gaan tussen Max Verstappen en Charles Leclerc. Hierin wist de Nederlander de laatste twee races winnend af te sluiten. Het momentum lijkt dan ook bij Red Bull te liggen, maar foutloos zijn ze nog steeds niet. Tevens lijkt het erop dat Ferrari nieuwe onderdelen heeft getest tijdens een zogenaamde filmdag, maar of dit nut heeft gehad moet nog blijken in Barcelona.

Coureur bet365 logo groen en geel via CasinoNieuws.nlJACK's Casino Online logo roodHolland Casino Online logo PNG via CasinoNieuws.nlBingoal Nederland logo liggend via CasinoNieuws.nlZebet Bonus: Wat voor bonussen verwachten we bij deze aanbieder?LiveScore Bet logoCircus Casino logo via CasinoNieuws.nl
Verstappen2,002,102,002,042,112,101,912,00
Leclerc2,252,402,252,302,312,352,252,30
Sainz12,0011,0013,0012,0011,7511,0013,0012,00
Perez17,0017,0015,0016,0016,2515,0015,0016,00
Hamilton26,0026,0026,0025,0025,0023,0034,0025,00
Russell26,0026,0026,0026,0026,2524,0034,0025,00
Odds bij de bookmakers voor het wedden op de winnaar van de Grand Prix van Spanje

Bandenmanagement

Het circuit de Barcelona-Catalunya is gedurende de tijd meerdere malen aangepast om de snelheid in de bochtencombinatie wat terug te dringen. Dit in combinatie met volop zon en een stijgende baantemperatuur richting de 50 graden zorgt ervoor dat bandenmanagement ontzettend belangrijk is. Dit kan wel eens in het voordeel zijn van Max Verstappen, want hij is heer en meester in het vers houden van het rubber.

Nog een Nederlander in de Formule 1

De Formule 1-teams zijn dit seizoen verplicht minstens twee keer een rookie-coureur te laten rijden tijdens de eerste vrije training. Nick de Vries rijdt daarom aankomend weekend zijn eerste officiële Formule 1-meters tijdens de grand Prix van Spanje. Hij staat op de inschrijflijst om als testcoureur van Williams deel te nemen aan de eerste vrije training. Daarna wordt het stoeltje weer overgenomen door Alexander Albon, vaste rijder van het team.  

Uitgelichte coureur: Carlos Sainz

In 2021 verliet Carlos Sainz McLaren om een tweejarig contract met de Scuderia te tekenen. Ondanks een mindere auto presteerde de Spanjaard goed in zijn eerste seizoen, maar 2022 moest het jaar gaan worden voor de rode bolides van Ferrari. Tot dusver is de start van het seizoen voor Carlos Sainz met twee uitvalbeurten echter ongelukkig te noemen. In Miami wist hij zich echter te herstellen met een podiumplek, waardoor de ervaren coureur met vertrouwen afreist naar zijn thuisland. 

Carlos Sainz (via Pro Shots / SIPA USA)

Veelgestelde vragen

De Grand Prix van Spanje wordt zondag 22 mei gereden. De race begint om 15.00 uur Nederlandse tijd.

De F1 Grand Prix van Spanje wordt zondag 22 mei gereden om 15.00 uur Nederlandse tijd.

Volgens de bookmakers zal er wederom een strijd gaan plaatsvinden tussen Max Verstappen en Charles Leclerc. Wij verwachten dat Max, net als in 2016, als winnaar zal eindigen.

Lead-foto via Red Bull Content Pool

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Stephen Warmolts

Stephen Warmolts

CCO - CasinoNieuws.nl
Stephen Warmolts is CCO bij CasinoNieuws.nl. Hij is daarnaast fanatiek volger van de Formule 1 en schrijft voorbeschouwingen over de Grand Prixs tijdens het Formule 1-seizoen.

Laat een reactie achter