Maandag 22 juli 2024

Speel bewust

Verstappen gaat met een ‘vliegtuig’ het nieuwe seizoen in

Honderden kilometers en twee putdekselincidenten: dit is de ultra korte samenvatting van de afgelopen drie testdagen die de Formule 1 teams gebruikten om hun bolide klaar te stomen voor een nieuw raceseizoen. Waar de concurrentie voornamelijk keek naar de dominante auto van Max Verstappen van 2023, gooide Red Bull het concept van de auto nog maar eens radicaal om. Maar wat voor gevolgen heeft dit tijdens de Grand Prix van Bahrein?

Circuit:Bahrain Internatonal Circuit
Locatie:Sakhir, Bahrein
Datum:zaterdag 2 maart 2024
Tijdstip:16:00 uur
DatumTijdOnderdeel
29 februari12:30Vrije training 1
29 februari16:00Vrije training 2
1 maart13:30Vrije training 3
1 maart17:00Kwalificatie
2 maart16:00Race

In het dorp Sakhir, nabij de hoofdstad Manama, barst vanaf donderdag 29 februari het eerste echte spektakel weer los met een vrije training. Voor de liefhebbers wordt het dan ook steeds meer duidelijk welke teams al het achterste van hun tong hebben laten zien en wie er wellicht aan ‘sandbagging’ hebben gedaan. Het is immers een gegeven dat je tijdens de testdagen niet op de snelste rondetijden moet letten.

Favorieten voor de Grand Prix van Bahrein

De concurrentie zal al vanaf de launch met open mond naar de RB20 hebben gekeken. Ondanks de verrassende veranderingen was de auto van Red Bull supersnel op het Bahrain International circuit. De glimlach van Verstappen tijdens de mediasessies sprak dan ook boekdelen: de nieuwe versie van zijn Formule 1-bolide deed precies was hij wilde. De longruns waren werkelijk angstaanjagend en het feit dat Red Bull de korte runs oversloeg, zegt eigenlijk ook al genoeg.

Sergio Perez leek zichzelf ook meer dan thuis te voelen in zijn nieuwe bolide, maar er was nog wel één kritische noot. De Mexicaan had ook de tweede testdag wat kleine betrouwbaarheidsproblemen. Tot tweemaal toe stond hij binnen met een rem- en elektronica issue. Op de laatste dag leken die kinderziektes echter verholpen te zijn, en zo mag de volgende conclusie zeker gemaakt worden: Red Bull is klaar voor het langste seizoen uit de Formule 1-geschiedenis.

Coureurbet365 logo groen en geel via CasinoNieuws.nlJacks.nl logo via CasinoNieuws.nlUnibet-Logo-whiteLeoVegas logo via CasinoNieuws.nlHolland Casino Online logo PNG via CasinoNieuws.nlBingoal Nederland logo liggend via CasinoNieuws.nlZebet Bonus: Wat voor bonussen verwachten we bij deze aanbieder?LiveScore Bet logo zwart nieuw langwerpigCircus logo vierkant CasinoNieuws.nlvbet
Verstappen1,331,331,331,331,341,341,301,281,351,33
Leclerc10,009,009,009,009,609,758,5011,0010,0010,00
Perez13,0013,0013,0013,0013,0013,5012,0015,0013,0013,00
Sainz21,0017,0017,0017,0019,0019,0017,0017,0019,0021,00
Hamilton17,0021,0021,0021,0019,0019,0017,0015,0019,0017,00
Norris23,0021,0021,0021,0022,0021,0019,0026,0023,0023,00
Wat zijn de odds bij de bookmakers voor het wedden op de Formule 1 Grand Prix van Bahrein

Na het dominante 2023 seizoen had de concurrentie al de vrees dat Red Bull ook in 2024 de toon aan zou geven. De ontwerpafdelingen het hele jaar besteed aan de ontwikkeling van hun nieuwe wagens, die bijna allemaal gelijkenissen vertoonden met de beste auto in de historie van de Formule 1: de RB19. En juist op dat moment, waar men verwacht had dat designgoeroes Adrian Newey en Pierre Wache hun RB19 zouden door ontwikkelen, presenteerden ze een zeer gewaagde RB20.

Concurrentie wordt nu al moedeloos van Verstappen en Red Bull

Carlos Sainz en Ferrari beleefden enkele uitstekende testdagen in Bahrein. Het Italiaanse team lijkt een flinke stap voorwaarts te hebben gezet. Op de tweede dag was hij de allersnelste en zette zelfs als enige coureur een 1:29 neer. Het geeft de burger en ook Sainz zelf moed, maar toch moest de Spanjaard zijn meerdere erkennen in de voorsprong van Max Verstappen en Red Bull. “Ik kan je vertellen dat je alleen al van de buitenkant aan het ontwerp ziet dat het een goede auto is. Daarmee lopen ze al een halve stap voor op de rest.”

Advertentie
9,2
2,75xje inleg

Carlos Sainz haalt het podium

Grand Prix Bahrein 2024

Waar staat Mercedes? Dat is de grote vraag voor de Grand Prix van Bahrein. De Zilverpijlen leken nog niet het volledige potentieel te laten zien tijdens de testdagen, maar over het algemeen zag het ernaar uit dar Red Bull en Ferrari sneller zijn. Hoewel Lewis Hamilton merkt dat hun bolide beter is geworden, moet hij ook een vervelende conclusie trekken. Red Bull is buiten bereik. “We beginnen met een veel betere auto aan het seizoen, al is Red Bull duidelijk een stuk sneller.”

Advertentie
9,2
1,81xje inleg

Hamilton finisht eerder dan Russell

Grand Prix Bahrein 2024

McLaren viel op door niet op te vallen. Ondanks enkele betrouwbaarheidsproblemen lijkt er op dat ze vrij competitief zijn en bevinden waar ze vorig jaar geëindigd zijn. Norris gaf na de testdagen aan dat de snelheid redelijk leek te zijn, maar dat zowel Red Bull als Ferrari zeker een flinke klap sneller zijn. “We hebben zeker stappen gezet, maar ik denk dat we nog steeds ver achter liggen op de genoemde concurrentie.”

42 jaar, en inmiddels maakt hij zich op voor zijn 21ste seizoen in de Formule 1. Als geen ander weet Fernando Alonso hoe de testdagen werken en wat dit zegt voor de start van het nieuwe seizoen. De afgelopen dagen in Bahrein heeft de tweevoudig wereldkampioen zijn ogen goed de kost gegeven. Toch is volgens de Spanjaard nog veel onzeker, behalve wie er kampioen wordt in 2024. “Ik heb geen glazen bol om te weten wat de anderen doen, maar ik denk dat Max en Red Bull de sport domineren.”

Sterk afwijkend tijdschema voor de Grand Prix van Bahrein

Tradities worden vaak in stand gehouden, zo ook in de Formule 1. Vrijdag twee trainingen, zaterdag een kwalificatie en op zondag de Grand Prix. In het aankomende seizoen kunnen de liefhebbers de borrelnootjes en drankjes echter al drie keer op de zaterdag klaarzetten. En dit feest begint gelijk tijdens de eerste twee races van het seizoen. In Bahrein en Saoedi-Arabië heeft dit te maken met de Ramadan.

Later in het jaar wordt ook de Grand Prix van Las Vegas op de zaterdag verreden. Dit heeft een andere reden, namelijk het Amerikaanse en Europese publiek. Om beide groepen fans het beste te bereiken is het beter om de race op zaterdagavond te laten plaatsvinden. Overigens betekent dit in Nederland dat je Max Verstappen en consulten door het tijdsverschil gewoon op zondagochtend kunt bekijken.

Lead-foto via PRO SHOTS / Michael Potts.

Veelgestelde vragen

De Grand Prix van Bahrein is de eerste race van het jaar 2024 en zal worden gereden op 2 maart 2024.

De Grand Prix van Bahrein zal zaterdag om 16.00 uur beginnen en te zien zijn via de streamingsdienst Viaplay.

Max Verstappen heeft op dit moment de laagste quotering bij de bookmakers, dus de grootste kans om te winnen. Echter, de quoteringen zullen vermoedelijk nog veranderen na de eerste training.

Sportsbetting partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Stephen Warmolts

Stephen Warmolts

CCO CasinoNieuws.nl
Stephen Warmolts is Chief Commercial Officer bij CasinoNieuws.nl. Hij is een expert op het gebied van iGaming affiliatie en het aanbod van de Nederlandse legale goksites. Hij is fanatiek volger van de Formule 1 en schrijft voor CasinoNieuws.nl de voorbeschouwingen over de Grands Prix tijdens het Formule 1-seizoen.

Laat een reactie achter