Dinsdag 25 augustus 2026

Speel bewust
Home Dossiers Nederlandse Loterij

Nederlandse Loterij

  • Nederlandse Loterij (bron: https://nieuws.nederlandseloterij.nl/beeldbank/)

    Lotify volledig in handen van Nederlandse Loterij

    Nederlandse Loterij heeft het digitale loterijplatform Lotify per 20 november 2025 volledig in handen. Lotify biedt sportbonden, sportverenigingen, goede doelen, evenementenorganisaties, en bedrijven een totaaloplossing voor het opzetten van fondsenwervende loterijen en winacties. De staatsdeelneming had sinds enkele jaren al een meerderheidsbelang in het platform. Met de volledige overname wil Nederlandse Loterij haar positie versterken…

  • Arjan Blok - CEO Nederlandse Loterij - interview met CasinoNieuws.nl

    CEO Nederlandse Loterij roept nieuwe Kamerleden op: ‘Bevries de kansspelbelasting’

    Arjan Blok, CEO van Nederlandse Loterij, doet een oproep aan de nieuwe Tweede Kamer om de kansspelbelasting te bevriezen. Volgens Blok zijn er in en rond de kansspelsector nog nooit zoveel argumenten tegen een maatregel geweest als nu. Komende week starten de nieuwe volksvertegenwoordigers met een reeks debatten over het belastingplan, waaronder de verhoging van…

  • Kansspelautoriteit Effie

    Kansspelautoriteit en Nederlandse Loterij winnen Bronzen Effie

    Tijdens de jaarlijkse Effie Awards hebben de Kansspelautoriteit en Nederlandse Loterij beiden een Bronzen Effie gewonnen. De Kansspelautoriteit kreeg de prijs vanwege haar nieuwe Cruks-campagne, en Nederlandse Loterij door haar Oudejaarslot-reclame voor Staatsloterij. De Effie Awards zijn jaarlijkse, toonaangevende prijzen binnen de marketing- en reclamewereld. Effie maakt deel uit van het Amerikaanse Effie Worldwide Inc.…

  • Staatsloterij Mega Jackpot Koggenland

    Friese winnaar bij Staatsloterij: € 1 miljoen belastingvrij

    Bij de Staatsloterij-trekking van november heeft een speler uit de gemeente Noardeast-Fryslân een prachtige geldprijs gewonnen, want de Friese winnaar won met lotnummer HA 85227 een geldprijs van € 1 miljoen belastingvrij. Tegelijkertijd mag een inwoner van Waalwijk de komende tien jaar jaarlijks € 100.000 bijschrijven. Op maandag 10 november stond er een nieuwe trekking…

  • Krasloten Decemberkalender 10euro winkelverkoop (foto via Nederlandse Loterij)

    AI speelt hoofdrol in nieuwe reclame Decemberkalender van Krasloten

    Krasloten heeft haar nieuwe reclame voor de Decemberkalender dit jaar geproduceerd met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). Samen met Ambassadors onderzocht Krasloten hoe ver AI ingezet kan worden binnen een commerciële productie, zonder dat dit ten koste gaat van kwaliteit of emotie. In de commercial van Krasloten is te zien hoe een man zijn Decemberkalender…

  • lotto ermelo

    Inwoners Uden en Borne delen Lotto Jackpot van € 1,6 miljoen

    Afgelopen zaterdag hebben twee spelers van Lotto, afkomstig uit Uden en Borne, de jackpot gewonnen. De abonneespelers wisten vijf getallen en een reservegetal goed te voorspellen, wat door de trekking van de gele bal goed was voor de jackpot van € 1,6 miljoen. Op zaterdag 8 november 2025 stond er een nieuwe trekking van de…

  • lotto ermelo

    Inwoner Ermelo wint € 1 miljoen bij Lotto XL

    Een speler uit Ermelo heeft de hoofdprijs van € 1 miljoen gewonnen bij de trekking van de Lotto XL op 1 november 2025. De winnaar wist in totaal zes getallen goed te voorspellen. De winnende speler uit Ermelo kocht het lot via de Lotto-app, waardoor de winnaar bekend is bij Nederlandse Loterij, waar Lotto onderdeel…

  • Nederlandse Loterij (bron: https://nieuws.nederlandseloterij.nl/beeldbank/)

    Jet Roos-van Aerssen vertrekt als CFRO bij Nederlandse Loterij

    Jet Roos-van Aerssen stopt als Chief Financial & Risk Officer (CFRO) bij Nederlandse Loterij. Dat heeft de kansspelorganisatie bekendgemaakt op vrijdag 17 oktober. Roos-van Aerssen trad in mei 2024 aan als opvolger van Arjan Blok, die toen de overstap maakte naar de functie van CEO van de staatsdeelneming. Tijdens haar periode bij Nederlandse Loterij maakte…

  • Eurojackpot Zweden

    Speler uit Tilburg wint € 286.652 bij Eurojackpot

    Bij de Eurojackpot-trekking van dinsdag 14 oktober heeft een speler, hoogstwaarschijnlijk afkomstig uit Tilburg, een geldbedrag van € 286.652 gewonnen. Het winnende lot werd gekocht in de tabakspeciaalzaak Robbe aan de Tongerlose Hoefstraat in Tilburg. Afgelopen dinsdag was er een nieuwe trekking van de Eurojackpot, waarbij de jackpot was opgelopen tot ruim € 50 miljoen.…

  • Staatsloterij Mega Jackpot Koggenland

    Vijf spelers delen Staatsloterij jackpot van € 21,6 miljoen

    De jackpot van de Staatsloterij is op vrijdag 10 oktober gevallen en leverde vijf spelers ieder ruim € 4,3 miljoen belastingvrij op. De loten waren in handen van spelers uit Voorburg, Geleen, Leeuwarden, Helmond, en West Betuwe. De jackpot viel op het lotnummer BD 44400 en bedroeg € 21,6 miljoen. Doordat dit lotnummer als 1/5e…

  • Onderzoek: aantal illegale gokkers daalt, maar zetten meer in en spelen vaker

    Het aantal Nederlanders dat illegaal gokt is de afgelopen jaren gedaald, maar de overgebleven groep gokt vaker, met hogere bedragen, en vertoont problematisch gokgedrag. Dat blijkt uit het onderzoek Open Kaart van onderzoeksbureau Verinorm, uitgevoerd in opdracht van Nederlandse Loterij. Download Open Kaart (, 14,5MB) Het rapport Open Kaart is een herhaalmeting van het eerdere…

  • Nederlandse Loterij AI TOTO

    Loterijverlies bracht bod uit op aandelen Nederlandse Loterij van de staat

    In 2018 heeft claimstichting Loterijverlies een bod gedaan op de aandelen die de Nederlandse staat heeft van Nederlandse Loterij. Volgens Loterijverlies zou het bod aantrekkelijk zijn geweest voor de staat, omdat de deal ervoor zou zorgen dat de claim tegen Nederlandse Loterij zou worden opgeheven. Afgelopen week is er een Besluit op Woo-verzoek over Staatsloterij…