Dinsdag 16 april 2024

Speel bewust

Rapport KVA over de gevaren van een totaalverbod op gokreclames

KVA Keurmerk Verantwoorde Affiliates

Een totaalverbod op gokreclames zou grote gevolgen hebben, zo stelt het Keurmerk Verantwoorde Affiliates (KVA) in een nieuw rapport. Het KVA toont aan dat Nederlanders iedere maand meer dan 700.000 keer zoeken naar zoektermen die te maken hebben met kansspelen. Bij een totaalverbod op gokreclames is de kans groot dat deze Nederlanders via de zoekresultaten uitkomen bij het illegale kansspelaanbod.

Het Keurmerk Verantwoorde Affiliates heeft een rapport gepubliceerd over het zoekgedrag van Nederlanders als het gaat om online gokken en de risico’s van een totaalverbod op gokreclames. Het KVA stelde dit rapport op naar aanleiding van de motie van Derk Boswijk (CDA) om een totaalverbod op gokreclames door te voeren. Deze motie werd vorige week niet aangenomen in de Tweede Kamer.

Gevolgen van een totaalverbod op gokreclames

In het rapport laat het KVA zien hoeveel maandelijks zoekverkeer er in zoekmachines zoals Google is naar aan casino gerelateerde termen. Als er een totaalverbod op gokreclames zou worden doorgevoerd, dan zouden legale affiliatiewebsites wegvallen uit de zoekresultaten. Hierdoor wordt de kans groter dat Nederlanders op pagina’s terechtkomen waar illegale online casino’s worden gepromoot, zo legt het Keurmerk Verantwoorde Affiliates uit.

Om aan te tonen hoe vaak er gezocht wordt op dergelijke casinotermen heeft het KVA gebruik gemaakt van de marketingsoftware SEMrush. Er is gekeken naar het aantal zoekresultaten van enkele belangrijke zoekwoorden en gerelateerde zoektermen. Zo worden bijvoorbeeld bij ‘online casino‘ ook zoekopdrachten zoals ‘online casino spelen’ of ‘online casino Nederland’ meegerekend.

Het onderzoek naar het Nederlandse zoekverkeer leverde de volgende resultaten op:

ZoekwoordAantal Relevante ZoekwoordenTotale Zoekvolume per Maand
Online casino32.855319.280
Casino bonus23.936112.280
Gokken8.94982.700
Gokkasten3.97255.720
poker online10.79146.180
Bingo online2.73415.980
Live casino3.62915.840
roulette online2.51215.790
blackjack online1.99513.380
Megaways2.27712.710
Wedden op1.0817.520
Fruitautomaten4486.160
Speelautomaten5512.710
Gokautomaat2291.500
Totaal95.959707.750

Ruim 700.000 zoekopdrachten

Het onderzoek van het KVA toont aan dat Nederlanders meer dan 700.000 keer per maand in zoekmachines zoeken naar zaken die te maken hebben met online gokken. Hierbij zijn de zoektermen die bestaan uit casinonamen, zoals een zoekopdracht ‘Unibet‘ of ‘TOTO‘, niet meegenomen.

De personen achter deze zoekopdrachten komen nu veelal terecht op websites van legale kansspelaanbieders of legale affiliatewebsites die de bezoekers willen doorsturen naar het legale aanbod. Indien dit wordt verboden door bijvoorbeeld een totaalverbod op gokreclames zal dit gevolgen hebben voor deze Nederlanders, zo liet het KVA ook al eens zien met een animatie.

Eerder onderzoek van het KVA liet al zien dat illegale affiliates nog altijd actief bezig zijn met het werven van Nederlandse spelers voor online casino’s zonder vergunning. Veelal richten deze partijen zich op probleemgokkers, zo valt te lezen in het rapport:

“De illegale aanbieders richten zich expliciet op werving van probleemspelers, hebben vaak geen verslavingspreventiebeleid en zijn (door anonieme stortingsopties en afwezige verificatieprocedures) zelfs beschikbaar voor minderjarigen.”

KVA

Tot slot benadrukt het KVA dat deze zoekopdrachten niet nieuw zijn of pas voorkomen sinds de invoering van de Wet kansspelen op afstand. In januari 2019 zouden er ook al bijna 1,2 miljoen zoekopdrachten zijn uitgevoerd vanuit Nederland met aan kansspel gerelateerde zoektermen.

Partners

CasinoNieuws.nl heeft overeenkomsten met aanbieders van online kansspelen en gebruikt hiervoor affiliate-links. Als u via zo’n link een account aanmaakt, dan krijgen wij daar een commissie voor, zonder extra kosten voor u. Onze partners hebben geen invloed op de redactionele inhoud en reviews van CasinoNieuws.

Meer over

Laat een reactie achter